کد خبر: ۱۵۷۸۱
تاریخ انتشار:۰۷:۵۰ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
عصر دنا: رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلات کشور از تلاش برای تخصیص اعتبار به مرکز تحقیقات و ژنتیک اصلاح نژاد ماهیان سردابی یاسوج خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
به گزارش عصر دنا، در بازدید از مرکز تحقیقات و ژنتیک اصلاح نژاد ماهیان سردابی شهید مطهری یاسوج، این مرکز را یکی از بزرگترین مراکز دانست و گفت: تلاش میشود ساختار‌های علمی و نوین را که در جهان در صنعت اصلاح نژاد به کار گرفته شده در این مرکز پیاده کنیم.
بهمنی با بیان اینکه برنامه، ساختار، نقشه توسعه و شکل‌گیری الگوی جدید اصلاح نژاد این مرکز طراحی و پیاده شده است افزود: سال گذشته اعتباری حدود ۱۷ میلیارد ریال برای ساختار اولیه این مرکز تخصیص داده شد.
وی ادامه داد: تلاش میشود تا چهار ماه آینده اعتبار ویژه‌ای به این مرکز تخصیص داده شود تا دوباره به اوج کار خود برسد.
ریس مرکز تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد ماهیان سردابی شهید مطهری یاسوج گفت: مرکز تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد ماهیان سردآبی با سابقه ۳۳ ساله از سال ۱۳۸۶ عملیات اجرایی طرح اصلاح نژاد ماهی قزل آلا با مساحتی بالغ بر پنج و نیم هکتار و تعداد ۲۸ نفر نیروی انسانی در حال فعالیت بود که در سه سال اخیر به دلیل کمبود اعتبارات و با مشکلاتی مواجه شد که منجر به نیمه فعال شدن این مرکز شده است.
صلاحی افزود: تا سال ۱۳۸۸ ظرفیت تولید این مرکز ۳۰ میلیون ماهی تخمی چشم زده بود، اما به دلیل سنتی اجرا شدن این طرح نیمه فعال شده است.
وی با اشاره به اینکه از ۷۶ استخر پرورش ماهی تنها ۶ استخر فعال است، ادامه داد: برای دوباره فعال شدن این مرکز باید اعتباراتی تخصیص داده شود تا ماهیان قزل الا اصلاح نژاد شوند.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.