کد خبر: ۱۵۷۰۱
تاریخ انتشار:۱۰:۲۵ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹
عصر دنا: ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۳۱ طرح کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور جهش تولید در استان ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به ۳۱ طرح پرداخت شد.
الیاس تاج الدینی افزود: برای توسعه اقتصادی استان و جهش تولید، طرح‌های مختلفی در حوزه کشاورزی برای اعطای تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده است.
وی اضافه کرد: با هدف جهش تولید در بخش کشاورزی استان اجرای گلخانه‌ها و توسعه باغ‌ها و کاشت گیاهان دیم افزایش می‌یاید که به این منظور ۱۶ طرح تصویب شده است.
تاج الدینی افزود: اعطای تسهیلات کم بهره در ایجاد طرح‌های مهم اشتغالزا و توسعه اقتصادی در استان بسیار مهم است و همواره باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها به نحو مطلوب استفاده کرد.
وی بیان کرد: ۶۸ طرح با مبلغ یک میلیارد و ۵۰۸ میلیون تومان از طرح‌های توسعه‌ای استان هستند.
تاج الدینی با بیان اینکه طرح‌های مهمی در حوزه کشاورزی در استان در حال اجراست که در جهش تولید نقش مهمی ایفا خواهند کرد، گفت: طرح‌های آبرسانی به مزارع و باغ‌ها و طرح‌های مکانیزه شدن آبرسانی از جمله این طرح‌ها است که می‌تواند با کاهش مصرف آب قابلیت استفاده از آب در وسعت بیشتری از اراضی را مهیا کند.
وی افزود: با مکانیزه شدن آبرسانی در اراضی و باغات می‌توان تا ۵۰ درصد آب مصرفی را در دیگر اراضی استفاده و زمین‌های دیم را به آبی تبدیل کرد که این امر می‌تواند جهشی در تولید محصولات کشاورزی در استان ایجاد کند.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.