کد خبر: ۱۵۳۵۸
تاریخ انتشار:۲۲:۳۰ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۸
عصر دنا: مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی خدمات این سازمان برای مقابله با بیماری کرونا ویروس و جلوگیری از انتشار هر چه بیشتر آن به صورت غیرحضوری در کشور و استان ارائه می شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

عباس نورمحمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمهیدات لازم از سوی مسؤولان تأمین اجتماعی کشور و کهگیلویه و بویراحمد برای کاهش مراجعه حضوری بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان به شعبه ها و کارگزاری ها اندیشیده شده است.

وی افزود: بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس و به منظور حفظ سلامت خود و دیگران قبل از مراجعه حضوری به شعبه ها و کارگزاری های تأمین اجتماعی این استان از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان به نشانی اینترنتی eservices.tamin.ir درخواست هایشان را ثبت و پیگیری کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ثبت و پیگیری درخواست برخورداری از تعهدات کوتاه مدت تأمین اجتماعی جزو موضوع های مهم مراجعه بیمه شدگان و بازنشستگان این استان به واحدهای اجرایی است.

نورمحمدی عنوان کرد: هم اینک ارائه بخش عمده ای از این خدمات شامل کمک هزینه ازدواج، غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، کمک هزینه اروتز و پروتز، کمک هزینه کفن و دفن و دیگر امور از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی امکان پذیر است.

وی ابراز داشت: یکی از مهمترین خدماتی که بیمه شدگان کهگیلویه و بویراحمد برای استفاده از آن به واحدهای اجرایی تأمین اجتماعی این استان مراجعه می کنند مربوط به دفترچه های درمانی است.

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به افرادی که قصد تمدید اعتبار یا دریافت دفترچه های درمانی جدید در این استان را دارند توصیه می شود قبل از مراجعه حضوری به شعبه ها و کارگزاری های تأمین اجتماعی استان از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان درخواست خود را ثبت کنند تا هنگام حضور در واحدهای اجرایی ارائه خدمات درخواستی یا تحویل دفترچه های درمانی آنان هر چه سریعتر انجام شود.

نورمحمدی اظهار داشت: آن عده از بیمه شدگان کهگیلویه و بویراحمد که دفترچه های درمانی آنان تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ اعتبار دارد برای تمدید آن نیازی به مراجعه حضوری به شعبه ها و کارگزاری های تأمین اجتماعی استان ندارند.

وی افزود: دفترچه های درمانی بیمه شدگان کهگیلویه و بویراحمد تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ دارای اعتبار است و پس از این تاریخ نیز می توانند با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان کار تمدید را انجام دهند.

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۹۸ درصد لیست و حق بیمه کارگاه های زیر پوشش تأمین اجتماعی در این استان به صورت غیرحضوری صادر می شود و نیازی به مراجعه حضوری به شعبه ها و کارگزاری ها نیست.

نورمحمدی عنوان کرد: خدمات غیرحضوری بهترین جایگزین برای مراجعه حضوری به شعبه ها و کارگزاری های تأمین اجتماعی در کشور و کهگیلویه و بویراحمد است.

وی ابراز داشت: لازم است که بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان کهگیلویه و بویراحمد تا حد امکان از خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی استفاده کنند.

نورمحمدی گفت: بیمه شدگانی شامل صاحبان حرف و مشاغل آزاد، اختیاری، خادمان مساجد، کارگران ساختمانی، رانندگان، قالیبافان، شاغلان صنایع دستی و سایر بیمه شدگان انفرادی برای پرداخت حق بیمه بهمن ماه ۱۳۹۸ خود تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ مهلت دارند.

وی اظهار داشت: بیمه شدگانی که پایان مهلت مقرر ثبت اعتراض به آرای کمیسیون پزشکی بدوی آنان پس از اول اسفندماه ۱۳۹۸ بوده و موفق به انجام آن نشده اند لزومی برای مراجعه حضوری آنان نبوده و پس از عادی شدن شرایط رأی کمیسیون پزشکی بدوی دویاره به آنان ابلاغ می شود.

نورمحمدی افزود: بیمه شدگانی که به سوابق خود در سامانه غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی متعرض هستند می‌ توانند مراتب اعتراضشان را در این سامانه ثبت کرده و شعبه ها نیز مکلف به ارائه پاسخ به صورت غیرحضوری و در کمترین زمان ممکن هستند.

افزون بر ۳۲۰ هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد به صورت اصلی یا تبعی زیر پوشش تأمین اجتماعی بوده و از خدمات و حمایت‌ های آن برخوردارند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.