کد خبر: ۱۵۰۵۲
تاریخ انتشار:۰۹:۵۴ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۸
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
یادداشت دریافتی- رضا افشون: روز‌هایی حساس که می‌تواند بستر اتفاقات هیجان انگیز و شگفتانه باشد.
تقریبا، اما از ابتدا روشن بود که نماینده فعلی غلام‌محمد زارعی تصمیم برای ماندن تا آخر در صحنه ویا حتی امیدی برای دوم شدن هم ندارد.
در گفتار پیشروی گمانه زنی کنار رفتن حاجی انتخابات از میدان رقابت را تحلیل می‌کنیم.
۳ سوال مهم پرسیده می‌شود
۱) اصلاً چرا زارعی نمی‌خواهد تا آخر بماند و کنار می‌رود؟
۲) چه عاملی مهمترین علت کناره گیری احتمالی بخوانید (حتمی) زارعی است؟
۳) در صورت کنار رفتن به چه سمتی خواهد رفت و سرنوشت هوادارن او چه میشود؟
اول این سوال باید دلایلی، چون ریزش شدید آرا، وعده‌های بر زمین مانده نارضایتی‌ها از جریان نماینده فعلی را نام ببریم که باعث شده در بررسی‌های میدانی و برآیند دیدار‌های عمومی زارعی و تیمش به این نتیجه برسند که حتی جزء شانس‌های دوم و سوم پیروزی هم نیستند.
از طرفی عدم حمایت قاطع یا حتی نصفه و نیمه هیچ جریان سیاسی از ایشان باعث شده تا مدیرانی که در دوره گذشته کاملاً در خدمتش بودند ازاو بگریزند و یا سکوت را ترجیح دهند.
اما در پاسخ به سوال دوم باید فشار شدید لیدر‌های سیاسی و ستادی و همچنین لیدر‌های اقتصادی را برشمرد که در روز‌های اخیر از آقای زارعی خواسته اند تکلیفشان را روشن کند، زیرا یقین پیدا کرده اند زارعی نه شانسی برای پیروزی دارد و نه انگیزه‌ای برای ادامه دادن.
مضافاً اینکه لیدر‌ها به این نکته تاکید دارند که در فضای بویراحمد و دنا سه دوره‌ای شدن همواره دشوار بوده وبا وضع موجود ناممکن است.
علی الظاهر فرسایشی بودن شعار‌ها از یک سو و ناتوانی زارعی در عمل به وعده‌ها باور لیدر‌ها از عدم اقبال مردم را به یقین تبدیل کرده است.
شنیده‌ها حکایت دارد لیدر‌ها التیماتوم داده اند که زارعی دو راه بیشتر ندارد یا کنار برود و یا اگر این کار را نکند آن‌ها به بهرامی می‌پیوندند.
اما پاسخ قطعی برای سوال سوم وجود ندارد، چون اساساً قطعیت می‌تواند شخصیت حقیقی طرفداران آقای زارعی را خدشه دار کند پس با توجه به این که زارعی در ادوار گذشته از حمایت جالب توجه اصلاح‌طلبان برخوردار بوده بدیهی است که بخشی از طرفداران اصلاح طلب ایشان به محمد بهرامی تنها کاندیدای اصلاح طلب تایید شده انتخابات می‌پیوندند از دیگر سوقرابت جغرافیایی طایفه تیرتاجی با آقایی‌ها احتمال انتخاب بهرامی را پررنگ‌تر می‌کند مضافاً اینکه بخش کمی از طرفداران زارعی به دلایل مختلف به سایر کاندیدا‌ها خواهند پیوست.
پس خداحافظی باشکوه زارعی شگفتانه‌ای است که احتمالاً بهاری زودهنگام را به ستاد انتخاباتی راه روشن فردا هدیه می‌دهد
رضا افشون
برچسب ها: رضا افشون
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.