کد خبر: ۱۴۸۸۷
تاریخ انتشار:۰۱:۲۳ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۸
عصر دنا: شورای جوانان مساجد کهگیلویه و بویراحمد تشکیل می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
نماینده، ولی فقیه در استان در نشست با ائمه جمعه گفت: با توجه به نقش مساجد در تربیت جوانان و نوجوانان باید نقش مسجد محوری در همه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.
حجت الاسلام سید نصیر حسینی افزود: ائمه جمعه می‌توانند با تشکیل و نظارت بر شورا‌های مختلف و استفاده از ظرفیت جوانان و نوجوانان در اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی مساجد را فعال‌تر و پویاتر کنند.
وی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های امام جماعت مساجد و هیئت‌های مذهبی به خوبی استفاده شود، گفت: ائمه جمعه شهرستان‌ها وظیفه سرکشی مداوم از مساجد و برنامه ریزی کلی برای رونق مساجد و جذب جوانان و نوجوانان را دارند.
حسینی با بیان اینکه باید راه‌اندازی شورای جوانان شهرستان به منظور اجرای کار‌های فرهنگی در دستور کار ائمه جمعه قرار گیرد، اضافه کرد: در صورتی که این شورا راه‌اندازی و مدیریت شود اجرای مطلوب کار‌های فرهنگی در مساجد به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه برای رونق برنامه‌های فرهنگی باید برنامه مدون وجود داشته باشد، افزود: در هر صورت باید یک تحرک خوبی در سطح مساجد شهرستان‌ها و بخش‌ها ایجاد شود و در این کار از ظرفیت مردم و به خصوص جوانان و نوجوانان به خوبی استفاده کرد.
حسینی با بیان اینکه مساجد ظرفیت‌های خوبی برای پرورش روح و جسم جوانان دارد، تاکید کرد: باید مسجد به عنوان یک قرارگاه فرهنگی در مرکز همه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی قرار گیرد.
حسینی با بیان اینکه ظرفیت ریش سفیدان و معتمدان محلی در رفع مشکلات و مباحث اجتماعی مورد توجه ویژه قرار گیرد، گفت: ضرورت دارد شورای معتمدان و ریش سفیدان محلی در مساجد شهرستان‌ها و بخش‌ها تشکیل شود.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.