کد خبر: ۱۴۶۴۴
تاریخ انتشار:۱۱:۴۳ - ۲۹ دی ۱۳۹۸
عصر دنا: رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه قضایی در چند ماه اخیر مانع تعطیلی و بیکاری کارگران ۲۲ واحد تولیدی شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): دستگاه قضایی مانع تعطیلی ۲۲ واحد تولیدی کهگیلویه و بویراحمد شده است
حسن نگین‌تاجی پیش ازظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بازرسی کهگیلویه و بویراحمد یکی از وظایف مهم قوه قضاییه که در قانون به آن اشاره شده را بحث حقوق عامه دانست و گفت: یکی از مطالبات به حق مردم از دستگاه قضایی برخورد با تغییر کاربردی‌ها غیرمجاز، واگذاری‌های غیر مجاز اراضی، استخدام عیرقانونی، تصرف اراضی ملی و مباحثی است که جز حقوق عامه است.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای دفاع از حقوق عامه قانون خاصی تعریف شده و در سند تحولی که رئیس قوه قضاییه به مقام معظم رهبری تقدیم کرد یکی از اولویت‌های اساسی همین بحث حقوق عامه است طوری که مردم به دستگاه قضایی امیدوار شدند.

وی با بیان اینکه حتی در جهت حمایت از سرمایه‌گذاری اقداماتی صورت گرفته گفت: در همین چند ماه در استان کهگیلویه و بویراحمد برای ۲۲ واحد تولیدی اقداماتی صورت گرفته که جلوی تعطیلی و اخراج کارگران گرفته شد که این از اقدامات خوب دستگاه قضایی است.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سیاست بازرسی در جهت حمایت از تولید است و ساختار این سازمان بستر فساد را از بین می‌برد تا تخلف و فسادی صورت نگیرد و امکان تخلف نباشد.

نگین‌تاجی با بیان اینکه هدف بازرسی لزوما تشکیل پرونده قضایی نیست بلکه پیشگیری، اصلاح، ساختار معیوب و بهبود خدمات سازمان‌های اداری است، افزود: دنبال مچ‌گیری و تخریب مدیران نیستیم.

وی با اشاره به احیای فرهنگ نظارت پذیری توسط سازمان بازرسی گفت: باید این فرهنگ که ریشه در آموزه‌های دینی ما دارد در اولویت قرار گیرد.

مقام ارشد قضایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فرازی از نهج‌البلاغه گفت: در اطاله دادرسی فرهنگ نظارت احیا شده و در همین زمینه ۴۰ درصد پرونده‌های مسن مختومه شدند و همه فهمیدند هدف بازرسی مچ‌گیری نبوده بلکه شناسایی آسیب‌ها و رفع آن‌ها است لذا احیای این فرهنگ اولویت بازرسی خواهد بود.

نگین‌تاجی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که باید اولویت بازرسی باشد بحث آموزش حقوقی در پیشگیری از وقوع جرم است که مدنظر مدیرکل جدید بازرسی قرار گیرد.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.