کد خبر: ۱۴۴۰۸
تاریخ انتشار:۱۶:۲۸ - ۰۶ دی ۱۳۹۸
عصر دنا: امام جمعه قلعه رئیسی گفت: فتنه سال 88 از چند نظرشبیه فتنه‌های بعد از رحلت رسول‌الله(ص) بود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: پیامبر فرمودند گناهان زمان جاهلیت با ایمان و گناهان بعد از اسلام با نماز محو می شود چرا که نماز کفاره گناهان است و خود اقامه نماز جلوی بسیاری از گناهان را می گیرد.

امام جمعه قلعه رئیسی به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی اشاره و بیان کرد: آموزش افراد بی سواد و آشنا کردن آنان به علم و دانش یک حسنه بسیار بزرگی است و نهضت سواد آموزی این رسالت مهم را به عهده دارد و بی سوادی منشاء اصلی کارهای ناشایست در جامعه است و تاسیس این نهضت یکی از برکات نظام و انقلاب است که از تلاش مسئولان نهضت در استان و منطقه تقدیر و تشکر می کنم.

وی به روز 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اشاره و تصریح کرد: جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب اسلامی با انواع تهدیدها و فتنه ها روبرو بود اما هیچکدام به سختی و پیچیدگی فتنه سال 88 نبود و فتنه سال 88 شبیه فتنه های بعد از رحلت رسول الله بود و در آن فتنه ها عده ای شبیه اصحاب رسول الله فرماندهان جنگ ها و سابقه داران در انقلاب رسول خدا و حتی از بیت رسول خدا بر علیه امیر المومنین به قصد ولایت زدایی و قداست شکنی از ساحت مقدس ولایت با دروغ و هوا و هوس جنگ و فتنه راه انداختند.

صلواتی خاطرنشان کرد: سه عامل مهار فتنه 88 مدیریت و رهبری هوشمندانه و حکیمانه بی بدیل امام خامنه ای و حضور بصیرت مدارانه و انقلابی ملت در صحنه و پیوند عمیق و الهی امام و امت و این سه عنصر انقلاب و نظام و مردم را نجات داد.

وی در ادامه با بیان اینکه هر چه ما جلوتر می رویم یک دو قطبی سازی معیشت و مقاومت روبرو می شویم و هر چه به انتخابات نزدیکتر می شویم شاهد دوقطبی شدید هستیم عنوان کرد: هدف تقویت تقابل بین مردم و جناح ها در کشور است و برای انحراف افکار عمومی فقط دو صدا شنیده می شود و مساله اصلی فراموش می شود و می خواهند مردم از درک درست و صحیح حوادث محروم شوند و یکی از این دو قطبی ها کاذب معیشت و مقاومت است و مثل چرخیدن چرخ کارخانه ها و زندگی مردم و چرخ سانترفیوژها در سال 92 است.

خطیب جمعه قلعه رئیسی گفت: امروز آمریکا صریحا می گوید شرایط ما را بپذیرید و تحریم ها را بر می داریم و منظور از شرایط برجام موشکی و منطقه ای است و به سپاه و بسیج حمله می کنند و همچنین به نهادهای انقلابی فشار می آورند و راه نجات را سازش و مذاکره و کوتاه آمدن از اهداف معرفی کردن و این ها برنامه های دشمن است و جریان انقلابی را مخالف آسایش و راحتی مردم معرفی می کنند و درد دوقطبی سازی حجاب آزادی، موافقان و مخالفان کنسرت، موافقان و مخالفان ورود به ورزشگاه و موافقان و مخالفان برجام دشمن به دنبال همین بود که جریان انقلابی را تخریب کند و از چشم مردم بیاندازد.

وی با بیان اینکه بدانید این دو قطبی کاذب و دروغین است و معیشت در امتداد مقاومت و امنیت است اظهار داشت: بدانیم آمریکا قابل اعتماد نیست و حتی برای هم پیمانان اروپایی مانند انگلیس و فرانسه بدانیم 80درصد مشکلات معیشتی کشور بخاطر بی تدبیرها و ضعف تدابیرسیاسی و مدیریتی و نظارتی است و دشمن هم معیشت و هم امنیت مردم را هدف قرار داد.

صلواتی به ولادت حضرت زینب و روز پرستار اشاره و خاطرنشان کرد: ارزش و عظمت زینب کبری(س) به خاطر وضع و حرکت عظیم انسانی و اسلامی او بر اساس تکلیف الهی است و حضرت زینب موقعیت را شناخت و بر اساس آن موقعیت انتخاب صحیح و به هنگام داشت و زنیب امام خویش را تنها نگذاشت  این روز را به نام روز پرستار نامگذاری کردند که لازم می دانم از همه پرستاران به خصوص پرستارانی که زینب وار رفتار می کنند تبریک و همچنین از زحمات آن تقدیر و تشکر کنم.

امام جمعه قلعه رئیسی به موضوع انتخابات پیش رو هم اشاره و تاکید کرد: انتخابات مظهر احقاق حق و اقتدار و توانایی ملی برای یک شکور است و رای هم حق و تکلیف شما است و کشور متعلق به مردم است و مردم بیاید قانون گذار را در مجلس معین کنند این حق شما است و تکلیف است که سرنوشت اسلام و نظام و انقلاب به رای شما وابسته است و انتخابات نماد حرکت اسلامی و هدیه اسلام به ملت ما است و مظهر حضور و آزادی مردم است و مساله انتخابات یک عرصه امتحان الهی است و هم همه باید در این امتحان الهی شرکت کنند و دین خودتان را به کشور، انقلاب و نظام ادا کنید.

وی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات بیانگر مردمی بودن نظام و اتکاء به رای مردم است و مشارکت در انتخابات نماد همبستگی ملی در برابر دشمن و حافظ قدرت و صلابت انقلابی و مهمترین عامل حفظ و بقای نظام انقلابی است و حضور شما در انتخابات پاسداری از زحمات انبیاء اولیاء و حراست از خون سیدالشهداء و اصحاب ایشان و خون شهیدان است لذا همه در برابر رای که می دهیم باید پاسخگو باشیم.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.