کد خبر: ۱۴۳۳۲
تاریخ انتشار:۲۳:۳۴ - ۰۲ دی ۱۳۹۸
عصر دنا: عکاس برجسته ملی نامه سرگشاده به نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی نوشته است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): حسن غفاری عکاس برجسته ملی نامه سرگشاده به نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی نوشته است.

غفاری در این نامه آورده است: آقایان محترم؛ غلام محمد زارعی، غلامرضا تاجگردون و عدل هاشمی پور ضمن عرض ادب واحترام، شما نماینده های جغرافیای کوچکی هستید که ساختار قومی و معیشتی متفاوتی نسبت به دیگر حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی کشور دارد.

خوب می دانید آنچه در مرزهای ترسیم شده شهرها و بخش های استان کهگیلویه و بویراحمد آمده است در فرهنگ جمعی و شفاهی مردم آین دیار به سرحد و گرمسیر تعریف شده، مردمی که به سبب و نسب، به درازای تاریخ در کنار هم به راستی و احترام روزگار سپری کرده‌اند.

شما خود زاده همین معرفتید. با ظهور و رونق تقسیم بندی‌های جغرافیایی رسمی و دولتی، تلاش و طمع گروه‌ها برای رسیدن به سهم بیشتری از اشتراکات اقتصادی و خدمات رفاهی مرزهای تعیین شده  شکل گرفت اما هرگز فرهنگ و مصلحت های اجتماعی و خواستگاههای قومیتی تسلیم این حریم و حدودها نشد تا آنکه منفعت های شخصی، وعده ها و شعارها شکل گرفت.

آقایان محترم؛ موکلین شما چشم در چشم، همشهری، قوم و خویش و فامیل هستند. به ییلاق و قشلاق مشترک در آمد و شد هستند، خیر، شر و مصلحت مشترک دارند، قوانین جواب داده هزاران ساله ایلی و عشیره ای دارند، موفقیت و ماندگاریشان در هم سخنی و احترام به قانون های نانوشته عرف و عادات شبانی نهفته است.

مردمان بخش‌های مختلف کهگیلویه و بویراحمد هرگاه تافته جدا بافته از دیگر بخش‌ها شدند و جدای از هم سخن گفتند باختند و عقب ماندند. 

شما، سه نفر، از هفتصد هزار هم کیش و هم تبار کهگیلویه‌ و بویراحمدی هستیدکه اکنون بر صندلی های خانه ملت نشسته اید. به زودی باید برخیزید. خبرها حاکی از تلاش مجدد شما برای کسب رای اعتماد مردم دارد. مرور رسانه های موافق و مخالف و پرونده کاری شما نشان از عدم تلاش برای حفظ و توسعه کلیت استان در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ... می دهد.

بیشتر سرگرم به جدال و خط و نشان کشیدن و تلاش برای کسب قدرت تاثیرگذاری بر دستگاه های اجرایی و به دست آوردن رضایت نسبی در حوزه خاص بوده اید تا  اندوخته رای آوری مجددتان را ترمیم نمایید.

کهگیلویه و بویراحمد از توقفگاه اکنونش خارج نمی‌شود مگر با رضایت و همدلی بالا نشینانش و قدم گذاشتن در مسیر تلاش برای بهره مندی بیشتر مردم از سرانه ملی منابع طبیعی، راه یافتن استان به آب‌های آزاد، دریافت سهم بیشتر از معادن و ذخایر نفت و گاز و درآمدهای ملی موجود در استان، مطالعه و رونق صنعت گردشگری، به کارگیری متعدد نیرهای انسانی کارآمد هم استانی در سطح ملی و تلاش برای بهره‌بری از انرژی های آب، باد و آفتاب. 

سخن کوتاه می کنم و جان کلام را خدمتتان عرض می‌نمایم. حال که پایتخت نشین هستید و با وزیر و روحانیون بلند پایه گپ و گفت دارید، نشستن بر این سه صندلی را بی خیال شوید و همت والایتان را با اتکا به روابطی که در طول این سالیان ایجاد کرده اید برای جلوس بر صندلی خدمتی دیگر در خارج از مجلس به کار گیرید، انتظار دیده شدن و حضور هم استانی های دیگر را در کنارتان و شریک در شوق خدمتتان داشته باشید و خود رای و متکی به رسالت خود تعریف شده‌تان نباشید.

ما بار این مسئولیت و وظیفه سنگین را از دوش شما برداشتیم. راحت باشید و به زندگی متمولانه و لاکچری خود برسید. روزگار خوشی را برای شما و هفت نسل خوشبخت بعدی تان آرزو دارم.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.