کد خبر: ۱۴۳۱۸
تاریخ انتشار:۱۶:۴۴ - ۰۱ دی ۱۳۹۸
رئیس شورا‌های حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد
عصر دنا: حجت الاسلام محمد ابراهیم ساجدی از مصالحه ۳ هزار و ۸۶۱ فقره پرونده در هشت ماهه امسال در کهگیلویه و بویراحمد خبرداد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): حجت الاسلام محمد ابراهیم ساجدی معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به صلح و سازش ۳۴ درصدی پرونده‌ها اظهارکرد: در هشت ماهه امسال ۳ هزار و ۸۶۱ فقره پرونده با مصالحه مختومه شده است.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از شورا‌های حل اختلاف مرکزی یاسوج گفت: پرونده‌ها از دو منظر کیفیت رسیدگی و اطاله‌ی دادرسی مورد بررسی قرار گرفته است، اما آنچه که سرلوحه‌ی رسیدگی‌های قضایی است و باید مد نظر همکاران حتی در شورا‌های حل اختلاف قرار بگیرد، احترام مردم و ارباب رجوع و حفظ کرامت‌های استانی است.

نگین تاجی افزود: با تصویب قانون حفظ کرامت انسانی در قوه قضائیه، شایسته است همه موارد آن را در دیدار همکاران و قضات با اصحاب پرونده مانند کارشناس، وکلا و شهود مورد توجه قرار دهیم.

این مقام قضایی با تاکید بر کاهش اطاله دادرسی و اتقان آرائ از تشکیل کارگروهی با حضور قضات و وکلای دادگستری خبرداد.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به کاهش مانده‌ی پرونده‌های مُسن اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی‌های علمی، آموزشی و بازرسی در شعب، مانده این پرونده‌ها ۳۳ درصد کاهش یافت.

در ادامه حجت الاسلام سید محمدابراهیم ساجدی معاون قضایی رئیس کل در امور شورا‌های حل اختلاف استان نیز گفت: در ۸ ماهه سال جاری تعداد ۱۸۸۰ فقره پرونده به شورا‌های حل اختلاف برای اصلاح اصحاب دعوی ارجاع شد که ۳۴ درصد از آنها، به صلح و سازش انجامید.

وی افزود: اعضای شورا‌های حل اختلاف حتی در خارج از اوقات کار، در شورا نسبت به اصلاح بین اصحاب دعوا اقدام می‌کنند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آمارپرونده‌های وارده به شورای حل اختلاف استان گفت: در ۸ ماهه اول سال جاری تعداد ۲۲ هزار و ۸۷۱ فقره پرونده وارده شورا‌ها بوده که در همین مدت ۲۱ هزار و ۷۴۸ فقره مختومه شده است.

وی افزود: در همین مدت ۳ هزار و ۸۶۱ فقره پرونده با مصالحه مختومه شده است که شهرستان بویراحمد، باشت وگچساران عملکرد بهتری را داشته اند.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.