کد خبر: ۱۴۲۱۷
تاریخ انتشار:۱۹:۳۶ - ۲۷ آذر ۱۳۹۸
عصر دنا: سرپرست دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد طی مراسمی با حضور مسئولان استانی و کشوری معرفی شد
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

"احمد عریان"، رئیس دانشگاه یاسوج در این مراسم گفت: سعی و تلاش ما بر حفظ استقلال دانشگاه است و امیدوارم که دانشگاه جامع علمی کاربردی استان نیز استقلال خود را حفظ کند.

وی با بیان اینکه هدف ما جذب نیروهای کارآمد است و با این نگاه توانستیم رتبه‌های ملی و بین المللی کسب کنیم، افزود: یک نفر از دانشمندان پر استناد کشور از اساتید دانشگاه یاسوج است.

رئیس دانشگاه یاسوج اظهار کرد: دانشگاه یاسوج طی چند سال اخیر استقلال خود را حفظ کرده، به صورت علمی حرکت کرده و سیاسیون از بیرون دانشگاه برای دخالت در دانشگاه قطع امید کردند.

عریان خاطرنشان کرد: دانشگاه باید استقلال داشته باشد تا بتواند به توسعه علم و دانش و فرهنگ که رسالت اصلی اش است، بپردازد.در شرایط فعلی وظیفه دانشگاهیان بیش از گذشته است.

وی با بیان اینکه حدود دو سال است که مسئولیت دانشگاه یاسوج را بر عهده گرفته ام، تصریح کرد: خواهش میکنم در دانشگاه از بیرون دخالت نشود و بگزارند دانشگاهیان کار تخصصی خود را انجام دهند. مجموعه دانشگاه هم به جای پرداختن به حواشی و حرف زدن پشت سر افراد به کارهای علمی خود برسند چرا که فرصتی برای اتلاف وقت نداریم.

همچنین امین موسایی، رئیس سابق دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم گفت: رصد کیفیت آموزشی و رعایت قوانین آموزشی از مهم ترین اقدامات دوره مدیریت بنده بودند.

وی افزود: چه خوب بود که یاد می گرفتیم که در کار هم دیگر دخالت نکنیم چرا که اداره دانشگاه یک کار تخصصی است و دخالت افراد بیرون از دانشگاه و فاقد تخصص موجب سقوط این نهاد تخصصی می شود.

موسایی بیان کرد: در طول دورانی که مسئولیت دانشگاه علمی کاربردی استان را بر عهده داشته ام هیچ گونه استقدام فامیلی و رابطه ای انجام نداده ام.

مهدی نوری پور، سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ۵ مرکز ماموریت گرا داشته باشیم بهتر از این است که چندین مرکز بی کیفیت داشته باشیم.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم با همکاری دستگاه های مختلف، مراکز دانشگاهی و مراکز علمی کاربردی استان در جهت توسعه و رشد استان و آموزش عالی تلاش کنیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از خدمات یک سال و ۶ ماه و ۲۰روز امین موسایی رئیس سابق تجلیل و مهدی نوری پور به عنوان سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

گفتنی است که دکتر نوری پور ۴۴ ساله، دانشیار دانشگاه یاسوج، دارای مدرک تحصیلی دکترای توسعه روستایی از دانشگاه شیراز است. وی پیش از این معاون آموزشی دانشگاه یاسوج بوده است.

همچنین دکتر امین موسایی رئیس سابق دانشگاه علمی کاربردی استان نیز طی حکمی بعنوان معاون آموزشی دانشگاه یاسوج منصوب شد.


ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.