کد خبر: ۱۴۰۸۹
تاریخ انتشار:۱۲:۴۷ - ۰۷ آذر ۱۳۹۸
مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد:
عصر دنا: مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۶۰ درصد کشتار دام در استان به صورت غیرمجاز است، گفت: ساماندهی کشتارگاه های غیرمجاز و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی آنها همکاری جدی تمام دستگاه های ذیربط را می طلبد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۶۰ درصد کشتار دام در استان به صورت غیرمجاز است، گفت: ساماندهی کشتارگاه های غیرمجاز و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی آنها همکاری جدی تمام دستگاه های ذیربط را می طلبد.

عبدالله بهمنش افزود: ۴۰۰ پرونده در چند سال گذشته در زمینه کشتار دام غیرمجاز از سوی این اداره کل تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی بیان کرد: طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات کیفری تعزیرات حکومتی کشتار دام و طیور خارج از محیط کشتارگاهای مجاز و مورد تایید جرم محسوب شده و منع قانونی دارد.
بهمنش تصریح کرد: مساله جلوگیری از کشتار دام غیر مجاز با توجه با آلودگی های محیطی و وجود بیماری های مشترک انسان و دام باید از اهمیت و اولویت خاصی برای همه دستگاه ها و مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد باشد.

 وی ابراز کرد: بدون تایید دامپزشکی مصرف دام های آلوده و ناسالم موجب بروز بیماری های مختلفی در مصرف کننده می شود.

بهمنش یکی از وظایف مهم دامپزشکی را نظارت بهداشتی بر کشتارگاه های اعلام کرد و گفت: ساماندهی کشتارگاه های این استان از سال ۹۳ تاکنون مورد توجه این اداره کل بوده است.

وی افزود: هم اکنون هفت کشتارگاه دام در این استان وجود دارد که پنج باب از آنها زیر نظر  شهرداری ها اداره می شوند.

بهمنش تصریح کرد: کشتارگاه دام یاسوج یکی از مجهزترین کشتارگاه های کشور است.

وی با بیان اینکه ساماندهی کشتارگاه دام گچساران یکی از دغدغه ای دامپزشکی استان بوده گفت: هم اکنون کشتارگاه دام گچساران دارای نواقصی در زمینه سردخانه خط کشتار گوساله است.

کهگیلویه و بویراحمد دارای هفت کشتارگاه دام در شهرهای یاسوج، سی سخت، دوگنبدان، باشت، دهدشت، لیکک و لنده است.

کشتارگاه یاسوج صنعتی، دوگنبدان و دهدشت نیمه صنعتی و سی سخت، باشت، لیکک و لنده نیز سنتی است.

از مجموع هفت کشتارگاه کهگیلویه و بویراحمد ۲ مورد شامل یاسوج و لیکک از سوی بخش خصوصی اداره می شوند و مابقی نیز دولتی و زیرنظر شهرداری هاست.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.