کد خبر: ۱۳۸۶۲
تاریخ انتشار:۱۴:۳۲ - ۰۵ تير ۱۳۹۶
عصر دنا: نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: حذف برخی از رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی توسط وزارت علوم ناصحیح و غیر علمی است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): غلام محمد زارعی با اشاره به اینکه اقدام وزارت علوم در حذف برخی از رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ناصحیح و غیر علمی است افزود: ممکن است با حذف این رشته ها لطمات جبران ناپذیری بر پیکره این دانشگاه وارد شود.

زارعی با اعلام اینکه در گذشته نیز شاهدنظیر این اقدامات از طرف وزارت علوم بوده ایم افزود: هر چند که اقدمات ناصحیحی پیش از این از طرف وزارت علوم صورت گرفته بود که بعدها اصلاح شد.

وی به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای کشور اشاره کرد و گفت :در استانهای کشور بار آموزش عالی بر دوش دانشگاه آزاد بوده است ؛که این دانشگاه بدون اتکا به منابع دولتی و صرفا با اتکا درآمدهای مالی خودشان فعالیت می کنند که اگر در این اقدام وزارت علوم تجدید نظر نشود ،دانشگاه آزاد زمین گیر خواهد شد و خسارات جبران ناپذیری بر پیکره دانشگاه وارد خواهد آمد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نسبت به اصلاح اقدام وزارت علوم  اظهار امیدواری کرد و افزود: بعد از تعطیلات مجلس ،قطعا نمایندگان مجلس سوالاتی خواهند داشت و درخواست خواهیم کرد که این اتفاق اصلاح شود.

زارعی اضافه کرد : بازتاب این حرکت  وزارت علوم غیر مثبت خواهد بود چرا که نگرانی هایی در بین دانشجویان و خانواده آنان بوجود خواهد آمد.

وی بیان کرد :بر نا پخته بودن تصمیم وزارت علوم در این زمینه مجددا تاکید می کنم ،و نکته بسیار مهمتر اینکه دانشگاه آزاد به لحاظ کاهش تعداد نسبتا معقولی  دانشجو  که در سطح کشور داشت می تواند با ارائه مقاطع ارشد دانشگاه را اداره کند ،تا با فراغت بال به حیات خود ادامه دهد  که تعطیلی برخی رشته ها مشکلات دوچندانی برای جامعه ایجاد خواهد کرد.

زارعی در پایان گفت : پیشنهاد داریم وزارت علوم هر چه سریعتر نسبت به اصلاح این بخشنامه و دستورالعمل اقدام کند./آنا

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.