کد خبر: ۱۳۶۳۹
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار:۱۷:۴۰ - ۱۲ خرداد ۱۳۹۶
حساس ترین کار شورای شهر،
عصر دنا: در مقابل خطا و کم کاری اعضا و شهردار آینده خاموش ننشینید و نیک بدانید که شما منتخبان همه مردم دهدشت هستید نه منتخب یک شخص و یک طیف و جناح خاص .
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): 29 اردیبهشت ماه 1396 سیلی محکمی بود به گوش کسانی که چهار سال تمام با سوء استفاده از اعتماد و اعتقاد مردم مجددآ قرآن به دست با بالا رفتن از درو دیوار خانه مردم توهم رآی اعتماد مجدد از مردم را در سر داشتند . غافل از آنکه آب در هاونگ میکوبیدند و با اعلام نتیجه پنجمین دوره انتخابات شورای شهر دهدشت و نه کوبنده مردم به آنها بلافاصله به فرمانداری دهدشت هجوم بردند و خواهان بازشماری آرا شدند . چراکه شهامت پذیرش شکست سنگین برخواسته از عقلانیت و نهی قبیله گرایی را نداشتند . هرچند کم نبودند اقلیت شایسته و متعهد در شورای چهارم که زیرسلطه اکثریت کاری از پیش نبردند و با اختلافی ناچیز در چند قدمی شورای پنجم به کار خود پایان دادند .

به یقین " گذر زمان بهترین ابزار برای شناخت امانتداران و خیانتکاران است و قطعآ شرایط جامعه (رضایت یا نارضایتی )بهترین ابزار قضاوت در مورد صاحب منصبان و اعتماد یا عدم اعتماد دوباره به آنهاست .

به گواه مردم و روی کاغذ ، تک تک منتخبان دوره پنجم ( آقایان آرانپور ، بالوایه ، دیدار ، سخن سنج ، آذریان ، تقوی و جمشیدی ) افرادی شایسته و برخوردار از عیار بالای اخلاق و تعهد ، صداقت و مدیریت در بین مردم و جامعه و دستگاه اجرایی،تخصصی خود بوده و هستند و بی دلیل مورد لطف و عنایت اینچنین خاص مردم دهدشت قرار نگرفته اند .

حکایت این است که در وضعیت اسفناک و چراغ قرمز سالهای اخیر دهدشت؛ از نرخ فزاینده مهاجرت و خالی شدن شهر از سکنه گرفته که خود به تنهایی عامل به صدا درآمدن آژیر خطر و منفی شدن بسیاری از شاخصه های اقتصادی اجتماعی است تا روح و ظاهر بی نظم ، بیمار ، فرسوده و دلخراش شهر که علی الخصوص میراث شوم به جای مانده از شورای چهارم و ارثیه نامبارک برای شورای پنجم است قطعآ منتخبان این دوره را با سخت ترین و سنگین ترین آزمون زندگی خود و آوار برداری طولانی مدت و نفس گیر از پیکر بی جان شهر دهدشت مواجه خواهد کرد .

انتخابات این دوره از شورای شهر دهدشت برای همه ما سه پیام مهم داشت :

1- افزایش چشمگیر شایسته سالاری به جای قبیله سالاری و از بین رفتن حاشیه امنیت برای افراد فاقد تخصص و متکی به مقوله طایفه بزرگتر سبد رآی بیشتر .

2- عدم اعتماد دوباره مردم به شورای شهر گذشته بزرگترین پیام برای کسانی بود که امانتدار خوب و وظیفه شناسی برای مردم نبودند و امروز این پیام برای اعضای جدید خط قرمز تعیین کرده است تا در آینده نهایت امانتداری در قبال مردم را رعایت بکنند.

3- انتخاب کامل و اعتماد قاطع به افرادی وابسته به جریان فکری اصلاحات و افتادن توپ در زمین اصلاح طلبان و آغاز آزمونی بس دشوار در وضعیت بحرانی دهدشت برای هر سه طیف رهبر ، حامی و منتخب اصلاحات تا فقدان سه دهه ای خود در پارلمان ملی ایران را این بار با اکثریت قاطع و نمایش تخصص و تعهد در پارلمان شهری دهدشت و فراهم کردن بسترهای مناسب شهری برای آسایش و آرامش شهروندان به مرصه عمل و اجرا بگذارند . تا باشد گشایش ، اعتماد و پس اندازی برای آینده نزدیک .

امیدواریم منتخبان شورای شهر پنجم که انصافآ هر هفت نفر افرادی روشنفکر ، و فارغ از سنتهای غلط قبیله ای هستند . محرومیت و عقب ماندگی دهدشت را درک کرده و جهت برون رفت از وضعیت موجود " شجاعانه و مخلصانه بدور از زدوبندهای سیاسی و گردن نهادن در مقابل زیاده خواهی ، قلدرمآبی و سیاست زدگی یک فرد یا اقلیتی خاص و فاقدتخصص و بهتر بگویم همانهایی که با خواسته های نامتعارف ، نامعقول و خودخواهانه اشان در طول سالیان دراز عاملان اصلی وضعیت امروز دهدشت و کهگیلویه بزرگ هستند .

با انتخاب شخصی مدیر ، متعهد ، متخصص و علی الخصوص فن حریف ، آزموده و دارای کارنامه بعنوان شهردار دهدشت که در طول چهارسال آینده خواب را بر چشمان خود حرام بکند . جواب اعتماد مردم شریف و مظلوم دهدشت را به نحو احسن بدهند .

شاید قارون شدن محال باشد . لیکن لقمان بودن هزینه ای ندارد .

بیائید برای یک بار هم که شده است احساس تکلیف بکنید در مقابل مردمی که در هزاره تکنولوژی و اطلاعات فقط نام شهر و شهروند بودن را یدک میکشند .

دهدشت آزمون و خطایش را نه یک بار که بارها و بارها زیر لگد و چکمه سیاسیون خودخواه و پرمدعا و لجباز داده است .

قطعآ شورای پنجم و شهردار منتخبش آخرین شانس دهدشت نفس بریده و دمیدن دوباره روح امید در کالبد شهر است .

شورای پنجم باید شورای چهارم را آینه عبرت خود قرار بدهد و به خاطر بسپارد که امروز و آینده " هیچ چیز قدرت قلم را در پاک کردن ، باطل کردن و به تاریخ سپردن افراد و اشخاص ندارد . آنگونه که 29 اردیبهشت ماه 96 شورای چهارم با قلم محو و باطل شدند نه هیچ چیز دیگری .

منتخبان عزیز فراموش نکنند که شورای شهر و شهرداری جای کسب تجربه و محفل سیاسی نیست . بلکه محل مقدس تلاش ، خدمت ،ازخودگذشتگی ، به کارگرفتن تجربه ها و جذب و تخصیص سرمایه های مادی و معنوی و حرکت به سمت جامعه مدنی و آرمانی برای آسایش و آرامش جمعیت بزرگی به نام مردم و جامعه است.

در مقابل خطا و کم کاری اعضا و شهردار آینده خاموش ننشینید و نیک بدانید که شما منتخبان همه مردم دهدشت هستید نه منتخب یک شخص و یک طیف و جناح خاص .

ما مردم دهدشت انتخابمان را کردیم .

آخرین ، حساس ترین و سرنوشت سازترین انتخاب یعنی انتخاب شهردار و شهرساز نکه شهرسوز با شما منتخبان است .

آمدن ناجی ، انتخاب شهرداری آزموده و متخصص ، عبور از وضعیت موجود و تولد دوباره دهدشت .

آمدن جلاد ، سرسپردگی و انتخاب شهرداری سیاسی و نالایق ، ادامه وضعیت موجود و زدن تیر خلاص بر پیکر بی جان شهر و به تاریخ پیوستن دهدشت .مردم آنقدر بزرگ هستند که ببخشند . ولی آنقدر احمق نیستند که دوباره اعتماد بکنند .

کاری بکنید که آیندگان از شما به نیکی یاد بکنند.
با تشکر ویژه

سید مصطفی علیپورنژاد

انتشار این یادداشت‌ به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «عصر دنا» نیست و این رسانه صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها مختلف و فعالین رسانه ای است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۲
شاید قارون شدن محال باشد . لیکن لقمان بودن هزینه ای ندارد . واقعا؟؟؟!!! قارون که حاکم جبار بود قارون شدن به راحتی لقمان بودن و شدن مرد میخواد چون میخواد از نفست بگذری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۲
همشری گرامی که ما میخوام از این جناج باری بیایم بیرون اصولگرا اصلاح طلب ؟؟؟!!!! مگه ما که ادعا بهروز بودن و روشنفکر رو نداریم چرا سخنان رهبری رو گوش نمکنیم ایشون گفتن انقلابی غیر انقلابی چرا ما هنور اصرار داریم اصولگرا اصلاح طلب کنیم ما معنی این حرف رعبری رو نفهمیدیم وگرنه باید این دسته بازها تا حالا گم میشه اون هم توسط خود مردم. بعضی ها دارن زیر چتر این حناح ها قایم میشن و چه خیانت های که نمیکنن فرق نداره کدوم جناح . کسی که انقلابی باشی با عمل ش نشون میده به درد من و تو میخوره یا نه
کشاورز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۲
درود بر نگارنده .. انا کو گوش شنوا . انیدوارم که شهردار ازموده ای انتخاب بشه .. واقعا اخرین شانسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
احسن برنویسنده محترم .واقعاًخوب نوشتی تکلیف منتخبین سنگین تراز قبل است بایدهمت کنند وخرابکاری وضعف دوره قبل شوراوشهرداررا اصلاح کنند وباانتخاب فردی پاکدست،متعهد،اصالت داروباتجربه مثبت کاری دهدشت فلاکت زاده رانجات دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۸
شهردار بدون حاشیه میخواهیم و سلام.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.