کد خبر: ۱۲۷۴۷
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار:۲۳:۰۸ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۶
عصر دنا: مانور دادن روی کارهای انجام شده و در حال انجام کار ساده ایست ولی تامین اعتبار و فعال نمودن پروژه های جدید در وضعیت فعلی مملکت ما که درگیر تحریمهای ظالمانه هست کار هرکسی نیست .
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): در پی انتقادات تند امام جمعه سرفاریاب از عملکرد بخشدار سرفاریاب و دولت تدبیر و امید و انتشار آن در این پایگاه خبری ، غلامحسین آتش سودا بخشدار سرفاریاب جوابیه ای در همین خصوص ارسال کردند که عینا منتشر می گردد:

بنام خدا
در پی انتشار صحبتهای امام جمعه محترم شهر سرفاریاب در خطبه های روز جمعه مورخ ۱۸/۱/۹۶ در سایتها و خبرگزاریها که بطور مستقیم این حقیر و مجموعه دولت تدبیر و امید را مورد خطاب و نوازش قرار دادند بنده نه به منظور دفاع از خود و نه به منظور تقابل و موضع گیری بلکه به منظور دفاع از دولت خدمتگزار تدبیر و امید و صرفا به جهت روشن شدن اذهان عموم مردم و خوانندگان عزیز مطالب زیر را لازم دانستم در پاسخ ایشان اعلام نمایم و قضاوت را به مردم خوب ، نجیب ، آگاه ،متدین ، تیزبین ، فهیم و عاقل بخش سرفاریاب ، شهرستان چرام و استان کهگیلویه و بویراحمد واگذار نماییم.ضمن اینکه معتقدم باید قداست تریبون نماز جمعه که دراختیار ایشان بعنوان نماینده ولی فقیه می باشد حفظ شود و طرح چنین مباحثی از این تریبون که یکی از اهداف اصلی اش ایجاد وحدت بین آحاد مردم می باشد به خیر و صلاح هیچکس نیست و می توان با برگزاری جلسات درون بخشی چنین شبه هایی را به راحتی برطرف نمود.
رسول اکرم صلی الله علیه وآله و سلم می فرمایند :
« عَدلُ ساعَهٍ خَیرٌ مِن عِبادَهِ سَبعینَ سَنَهً قِیامِ لَیلِها و َصِیامِ نَهارِها »
« ساعتى عدالت بهتر از هفتاد سال عبادت است که شب‏هایش به نماز و روزهایش به روزه بگذرد »
۱-بنده طبق معمول آنچه که تا به امروز در محافل ، مجالس ، سخنرانی هایم در جاهای مختلف بخش از جمله شهر سرفاریاب ، دهستان پشته زیلایی ، دهنو اسلام آباد و منطقه سادات امامزاده علی ( ع ) و درحضور خود امام جمعه محترم انجام داده ام همواره از اینکه همیشه منصفانه و مجدانه پشتیبان حقیر بوده و همپا و همدل مشکلات را از تریبون نماز جمعه مطرح نموده و بر سخنان بنده درخصوص مشکلات بخش صحه گذاشته اند از ایشان تقدیر و تشکر نموده ام و همه جا گفته ام ایشان خود را منحصر به شهر سرفاریاب ندانسته و همواره پیگیر مشکلات کل بخش بوده اند که جای تقدیر دارد و همواره هم چنین بوده است .
۲- ایشان فرموده اند خدمت با منت ، تمام مردم سرفاریاب درجریان هستند بنده از روز معارفه ام دنبال خدمت شبانه روزی بوده ام و هرگز بر کسی منت ننهاده ام و همواره گفته ام خدمتگزاری به مردم سرفاریاب افتخار بزرگی است که نصیب هر کسی نخواهد شد چون معتقدم و به عینه دیده ام که این مردم باوجود مشکلات و نواقصات زیادی که در بخش وجود دارد چگونه پای آرمانهای نظام و انقلاب ایستاده اند و جانفشانی نموده اند که نمونه بارز آن تقدیم هفتاد و دو تن شهید معظم به اسلام و انقلاب می باشد لذا اگر جایی خدمات دولت و نظام را بازگو کرده ام برحسب وظیفه ذاتی نماینده ارشد دولت در بخش بوده و اطاعت از امام راحل و ولی امر مسلمین جهان بوده که همواره گفته اند « خدمات نظام را برای مردم بگویید » تا بدانند که چه خدماتی به آنها شده است.
۳- بنده در هیچ سایت یا خبرگزاری یا مصاحبه ای نگفته ام که مشکلات بخش سرفاریاب به همت دولت تدبیر و امید تمام شده اند و بخش مدینه فاضله شده و هیچ مشکلی نداریم ؛ اگر امام جمعه محترم مطلبی دال بر این که من گفته باشم هیچ مشکلی در بخش نداریم و همه مشکلات را دولت حل نموده است دیده اند اسناد و مدارک آن را دراختیار رسانه ها قرار دهند. تنها مطلبی که بنده اخیرا در سایتها اعلام نموده ام خبری با این تیتر بوده « تامین آب شرب سرفاریاب اولویت مهم بخشداری بوده است » که در این خبر هم هرگز اشاره نکرده ام که مشکل آب شرب حل شده است بلکه گفته ام تصفیه خانه حل شده و در حال کار هست . هرکسی در این مطلب شک دارد تشریف بیاورد یک کیلومتر بعد از شهر سرفاریاب نرسیده به امامزاده حمزه ( ع ) هم اکنون در حال کار تکمیل تصفیه خانه هستند. بارها گفته ام الانم میگویم که مسعولین محترم هم بخوانند و بدانند با احداث و تکمیل تصفیه خانه بحث آب شرب شهر سرفاریاب به اتمام نخواهد رسید و برنامه بعدی ما حفر چاه برای تامین آب هست که تاکنون در چندین مرحله مطالعاتی توسط کارشناسان مربوطه انجام شده و امیدواریم منتج به نتیجه دلخواه مردم سرفاریاب نیز بشود چرا که آب فعلی از چشمه امامزاده حمزه ( ع ) تامین میگردد که سال به سال رو به کاهش هست و چه بسا در سالیان آتی نیز کلا خشک گردد و از طرفی این آب میتواند با اضافه شدن به چرخه کشاورزی تحولی در بخش کشاورزی ایجاد نماید.
۴- گفته اند طرح آب بران را علیرغم اینکه پول از مردم گرفتید پیگیری نکردید و به نتیجه نرساندید . همگان میدانند این طرح از طرحهای بدون توجیه دولت قبلی بوده است که متاسفانه در همان دولت از مردم پول گرفتند و لوله گذاریهایی را هم انجام دادند اما بعد از تکمیل کار لوله گذاری و انجام تمام مراحل مربوطه تازه یادشان افتاد که آبی در سرفاریاب وجود ندارد که مازاد بر شالیزارهای مردم باشد و در این لوله ها به حرکت درآید لذا اگر ایشان آب لازم را تامین نمودند بنده هم پیگیری می کنم و طرح را به اتمام می رسانم. و همگان بدانند که در دوبت تدبیر و امید یک ریال برای این طرح از مردم اخذ نشده است اگر کسی در این دولت پولی دراختیار مدیران مربوطه قرار داده اسناد آن را به ما ارائه دهد.
۵- اشاره کرده اند به ترافیک روز سیزدهم سرفاریاب و گفته اند شما کجا بودید ؟
بنده را خیلی ها می شناسند و در روز سیزدهم فروردین دیدند که از ۷ صبح تا پاسی از شب در کنار نیروهای مختلف پلیس و ناجا و هلال احمر و اورژانس و راهداری و آبفار مشغول خدمت رسانی بوده ام . قدم قدم به قدم با تانکرهای آبرسانی امور عشایر و آب و فاضلاب روستایی در تفرجگاه های سرفاریاب مشغول تامین آب شرب برای گردشگران بودم . لحظه به لحظه با نیروهای امدادی از جمله پلیس – ناجا – هلال احمر – اورژانس و پاسگاه ها در اربتاط بودم و حضور فیزیکی نیز داشتم و با تدابیری که همکاران ما با هماهنگی ما در نهادهای مذکور اتخاذ نموده بودند به لطف خدا حدود ۱۱۰۰۰ خودرو و ۵۰۰۰۰ نفر گردشگر را علیرغم بارندگی شدید و ناگهانی به سلامت به منازلشان فرستادیم . هیچ درگیری و سرقتی در ایام تعطیلات بویژه روز سیزدهم نداشتیم . فقط یک فقره تصادف داشتیم که خدا را شکر هیچ خسارت جانی و صدمه و ضرب و جرحی در بر نداشت . ترافیک لحظه های آخر هم بدلیل عدم رعایت اصول رانندگی از جانب عده ای از رانندگان عزیز بود که اگر رعایت میکردند قطعا با آن مشکل روبرو نمی شدیم . ترافیک هم چهار ساعته نبود چرا که خود بنده در طول مسیر در تردد بودم و با برخی از عزیزان که در تماس بودم مثل آقایان عزیزی مدیر آموزش و پرورش چرام – آقای زارعی خبرنگار صدای جنوب – آقای خادمی مدیر بحران فرمانداری شهرستان و … کمتر از یک ساعت به کلایه رسیدند . لذا جای این سوال باقی است که خود جنابعالی بعنوان متولی امر فرهنگ در این ایام کجا تشریف داشتید ؟ آیا نمی شد در خطبه های نماز جمعه قبل از سیزدهم و حتی بعد از سیزدهم بجای انتقاد از بخشدار به رانندگان عزیز توصیه نمود که قواعد راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند بخصوص در چنین روزهایی ؟
۶- گفته اند دولت تدبیر و امید برای مردم چکار کرده است ؟ بنده با ارائه مستندات و دادن آدرس در ذیل خدمات بی نظیر و ارزنده دولت تدبیر و امید را در طی دوران مدیریتی ام و نیز پیش از آن در بخش سرفاریاب مطرح می کنم اگر کسی در صحبتهای حقیر کوچکترین شبه ای داشت مراجعه کند تا مستندات کامل را ارائه نمایم.
– تصفیه خانه آب شرب شهر سرفاریاب در حال احداث هست که در بالا و در بند ۳ توضیح داده ام .
– آبرسانی به روستای امامزاده محمود ( ع ) که در هفته دولت سال گذشته افتتاح و به بهره برداری رسید.
– تامین اعتبار و تکمیل فاز دوم آبرسانی به روستاهای دهستان پشته زیلایی که هم اکنون به روستای گوشه رسیده و در حال لوله گذاری است ضمن اینکه منبع ذخیره آب نیز احداث گردیده و بالای هشتاد درصد پیشرفت داشته است . محل تامین اعتبار این پروژه با پروژه تصفیه خانه سرفاریاب مشترک بود و همزمان تامین اعتبار شدند ولی بدلیل معارضی که در بحث تملک زمین تصفیه خانه داشته ایم مدتی کار به تاخیر افتاد . آیا امام جمعه محترم نمی دانستند که چنین مشکلی وجود دارد ؟ آیا یک بار برای حل معارض با ما قدم برداشتند و پیگیری نمودند که در سایتها اعلام نمودند ۱۴ فروردین کلنگ زنی تصفیه خانه سرفاریاب انجام خواهد شد ؟ من که ندیدم .
– بهسازی چشمه تامین آب شرب دلی خلیفه ای و سادات و دره آخوند که تا همین زمستان هم ادامه داشت و اخیرا به اتمام رسید.
– آبرسانی به منطقه دلی بجک سادات در سال گذشته
– استقرار آب و فاضلاب روستایی در سال گذشته در سرفاریاب
– استقرار آب و فاضلاب شهری در اواخر سال گذشته تاکنون در شهر سرفاریاب
– منبع آب شرب شهر سرفاریاب در سال ۱۳۸۳ در دولت آقای خاتمی به پیمانکاری آقای تابش نژاد آغاز و بعد از شش ماه در همان دولت به اتمام رسید و مورد استفاده مردم قرار گرفت اما در دولت هشت ساله آقای احمدی نژاد هیچ اتفاقی در منبع یا خط انتقال نیافتاد هیچکس هم دم برنیاورد اما بعد از هشت سال دوباره در این دولت علاوه بر استقار دو اداره آب و فاضلاب شهری و روستایی تصفیه خانه هم دارد کار می شود اما عده ای نمی خواهند ببینند و مقایسه کنند ولی بدانند که مردم می بینند و دست به مقایسه اجتماعی می زنند و نهایتا قضاوت می کنند.
– گازرسانی به ۱۵ روستای بخش در سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ ( دره خوند – سادات – رودخانه سادات – شرابگروه – دهنو تلخاب – پای بست – تیرآبگون – دره لیر – تلوندی – پاده – مندان – سرتاوه – سواری – دلگرک – آب ماهی ) و انجام تمامی مراحل مربوط به گازرسانی به حدود ۱۰ روستای دیگر که به امید خدا و طبق قول مساعدت مدیرعامل محترم شرکت گاز استان در سال جاری حداقل به ۷ روستا از این گروه نیز گازرسانی انجام خواهد گرفت .
در سال ۱۳۸۳ و ۱۳۸۴ در دولت آقای خاتمی به چهار روستای نهم – دهنو اسلام آباد – گرگیو و قسمتهایی از روستای عزیزی و شهر سرفاریاب گازرسانی شد ولی در دولت هشت ساله آقای احمدی نژاد هیچ روستایی اضافه نگردید تا اینکه در دولت تدبیر و امید با پیگیریهای انجام شده در سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ مجددا گازرسانی به روستاها آغاز گردید و ۱۵ روستای فوق گازدار شدند.کسانی که ما را متهم به شعار و گزارش و تلیغات می کنند در ۸ سال دولت آقای احمدی نژاد کجا بودند ؟ چرا اون موقع دست به یقه مسئولین نمی شدند و از حقوق مردم دفاع
نمی کردند ؟ بازهم تاکید می کنم مردم فهیمند و آگاهند و همه چیز را می بینند و قضاوت می کنند.
– اشاره به درمانگاه سرفاریاب نموده اند ؛ در تاریخ ۱۲/۱۰/۱۳۸۷ باحضور خود بنده بعنوان کارمند بخشداری یک قطعه زمین توسط یکی از خیرین محترم سرفاریاب بنام آقای علی اکبر صداقت به منظور احداث درمانگاه به بخشداری واگذار گردید ، هشت سال دولت احمدی نژاد سپری شد ولی راجع به درمانگاه هیچ قدمی برداشته نشد تا اینکه مجددا باحضور بنده در سرفاریاب و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید بعنوان یکی از اولویتهای استان تصویب و تامین اعتبار گردید و هم اکنون درحال احداث هست . چرا در دولت گذشته شما مدافعان حقوق مردم فریادتان در گلو خفه شده بود و وضعیت را نمی دیدید ولی الان بجای تشکر از آغاز بکار پروژه فریاد انتقاد سر میدهید ؟ آیا واقعا نمی بینید که درمانگاه در حال ساخت هست ؟ اگر نمی بینید به خودتان زحمت دهید و در مجاورت حوزه مقاومت حضرت ابوالفضل ( ع ) سرفاریاب شاهد فعالیت پروژه به پیمانکاری آقای بهگام باشید.
– درمانگاه سرفاریاب از ابتدای انقلاب تاکنون بصورت پاره وقت فعالیت نموده است ولی اخیرا با پیگیریهایی که داشته ایم قول مساعدت گرفته ایم که بعد از تکمیل ساختمان جدید به درمانگاه شبانه روزی و تمام وقت تبدیل شود که پیگیری این موضوع هستیم.
– احداث دوباب خانه بهداشت در سادات امامزاده علی و شهر سرفاریاب در اواخر سال ۱۳۹۴
– تصویب ، تامین اعتبار و شروع بکار ساختمان اورژانس پای بست با نود درصد پیشرفت که درحال کار هست
– تخصیص ۴ دستگاه آمبولانس جدید به مراکز درمانی سرفاریاب ، سواری ، سادات و اورژانس جاده ای پای بست در سال ۱۳۹۵
– تجهیز تمامی خانه بهداشت ها و مراکز درمانی در سال ۱۳۹۵
– احداث راهدارخانه جوخانه که فقدانش در سالیان گذشته جان تعداد زیادی از عزیزان ما را گرفت
– استقرار پایگاه امداد و نجات جاده ای در جوخانه در سال ۱۳۹۵ که با یکدستگاه آمبولانس جدید و تعداد زیادی پرسنل امدادی منشاء خدمات ارزنده ای بوده و هستند و خواهند بود
– افتاح شهرداری سرفاریاب در دولت تدبیر و امید که این یک مورد قبل از حضور بنده اتفاق افتاد
– تخصیص یکدستگاه لودر – یدستگاه خودروی حمل زباله – یکدستگاه خودروی پژوپارس – یکدستگاه ماشین آتش نشانی به شهرداری سرفاریاب در سال ۱۳۹۵
– بکار گیری و اشتغالزایی برای حدود ۱۷ نفر در شهرداری سرفاریاب
– پیگیری و تعریف ۵ دهیاری جدید برای روستاهای بخش ( نهم – تلوندی – رودخانه سادات – عزیزی و گرگیو ) و اشتغالزایی برای ۵ نفر
– تخصیص ۴ دستگاه خودروی حمل زباله به ۴ دهیاری آب ماهی – دره آخوند – دره لیر و دهنو تلخاب و اشتغالزایی برای ۴ نفر
– با پیگیریهای بعمل آمده و مساعدت سرهنگ موسوی فرمانده وقت نیروی انتظامی شهرستان چرام و سردار غلامزاده فرمانده انتظامی استان خودروی فرسوده و معیوب پاسگاه سرفاریاب را تعویض و خودروی مناسب و جدیدی را جایگزین نمودیم که باعث بهتر و سریعتر انجام گرفتن ماموریتهای محوله به ناجا شده است.
– برقرسانی به روستای چهار خانواری بهمن یاری – مناطق سردسیری دمه و دلی خلیفه ای و دره گل زرد
– افتتاح اتفاقات برق منطقه سادات در اواسط سال ۱۳۹۵
– آغاز کار مطالعه برقرسانی به مناطق سردسیری جوخانه – وهری و پهنا للی
– نصب قریب ۱۰۰۰ دستگاه براکت جهت تکمیل روشنایی معابر سطح بخش
– اصلاح شبکه و تبدیل سیمهای قدیمی به کابل خودنگهدار در اکثر روستاهای بخش در سالیان ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵
– تامین اعتبار و انتخاب پیمانکار برای پیچهای آب حیاط ( آقای حیدری ) که در اواخر فروردین سال جاری کلنگ زنی و فعالیت آن آغاز خواهد شد.
– زیرسازی و آسفالت جاده باغ فاریاب به دره آخوند در سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵
– زیرسازی و آسفالت پیچهای آب حیاط ( این کار نیز قبل از حضور بنده ولی در دولت تدبیر و امید به همت استاندار محترم صورت گرفته بود )
– زیرسازی و آسفالت جاده روستاهای شرابگروه – پای بست – دهنو اسلام آباد و نهم در سال ۱۳۹۵
– زیرسازی و آسفالت سه کیلومتر از جاده بیدانجیر
– تعریض و خاکبرداری جاده بیدانجیر از ابتدا تا انتهای تمامی روستاهای آن منطقه
– زیرسازی و آسفالت قریب ۱۰ کیلومتر از جاده شیخ هابیل ( از روستای گوشه تا شیخ هابیل )
– احداث جاده بین مزارع روستاهای مندان و آب ماهی که هم اکنون در حال احداث هست
– ایجاد خاکریز و نصب گاردریل در محورهای مواصلاتی بخش از جمله پیچهای آب حیاط و حذف نقاط حادثه خیز
– خط کشی جاده و نصب علائم راهنمایی و رانندگی که هم اکنون توسط پیمانکار مربوطه در حال انجام هست و بعد از آن به امید خدا کارلکه گیری اصولی جاده سرفاریاب به یاسوج نیز توسط ایشان انجام خواهد شد.
– احداث دو حلقه پل رودخانه سادات و آسفالت آنها
– استقرار نمازجمعه – نمایندگی اتاق اصناف – ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی – پست امداد و نجات هلال احمر و راهدارخانه در سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵

اینها خدمات ارزنده دولت تدبیر و امید بخصوص در مدت ۳۰ ماهه مدیریت حقیر در بخش سرفاریاب می باشد . لذا امام جمعه محترم هرکدام از اینها را کوچکترین شبه ای در انجامشان در این دولت دارد عنوان کند تا بنده با اسناد و مدارک کامل ثابت کنم که همه اینها خدمات این دولت بوده و با پیگیریهای حقیر حاصل شده اند و این را نیز همگان میدانند ایشان هم بدانند یکی از معیارهای اصلی تخصیص اعتبار به هر منطقه و بخشی جمعیت آن منطقه و بخش می باشد لذا برای بخش ۱۰۰۰۰ ( ده هزار ) نفری سرفاریاب خودشان قاضی ، کم کار شده است یا خوب کار شده است ؟

خودشان به مردم پاسخ بدهند و بدانند که شعار و گزارش و تبلیغ نبوده است بلکه واقعیت محض و موجود هست و همگان دارند می بییند بد نیست ایشان هم ببینند.

من بارها به ایشان و تمامی دوستان و مدیران بخش گفته ام الان هم می گویم انرژی و وقتمان را صرف کارهای انجام شده نکنیم و دنبال حل مشکلات موجود باشیم .

به جای مصاحیه و دادن گزارش در مورد تصفیه خانه – جاده سرفاریاب به یاسوج – پیچهای آب حیاط و درمانگاه بروید دنبال حل مشکلاتی که تاکنون حل نشده اند مثل اینترنت ، طرح آبیاری صحرای جمال الدین ، جاده تنگ انارها ، آب شرب بیدانجیر ، اصلاح شبکه های آبرسانی روستاهای بخش ، تامین زمین و احداث مصلی ، حل مشکل زمینهای دمه بین مردم و منابع طبیعی ، تکمیل امامزادگانی که سالیان سال است تخریب شده اند ولی هنوز تکمیل نشده اند مثل امامزاده حمزه ( ع ) – امامزاده اسماعیل ( ع ) – امامزاده امیرصفدر ( ع ) و … لذا اگر ایشان معتقدند که سخنانشان معجزه می کند لطف کنند این مشکلات را پیگیری و حل کنند.

مانور دادن روی کارهای انجام شده و در حال انجام کار ساده ایست ولی تامین اعتبار و فعال نمودن پروژه های جدید در وضعیت فعلی مملکت ما که درگیر تحریمهای ظالمانه هست کار هرکسی نیست .

این پاسخ بنده بود به صحبتهای ایشان . امیدوارم مردم که بعد از خداوند متعال بهترین قاضی هستند بخوانند و قضاوت عادلانه بکنند.

 

پایگاه خبری صبح زاگرس در راستای رسالت خبری خود اقدام به انتشار این جوابیه کرده است. اما بهترین قاضی در این خصوص خود مردم هستند که می توانند عملکرد بخشدار سرفاریاب را مورد نقد و بررسی قرار دهند که ببینند آیا این گونه هست که بیان شده است؟

ارسال به دوستان
گزارش خطا
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲
عابد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۰
بخشدار محترم سرفاریاب فقط از دولت حمایت کرده است و خدمات خود و دولت را به مردم یاداوری کرده و انصافا در حد توان خودش برای مردم سرفاریاب کار انجام داده امام جمعه محترم هم شاید قصدی نداشته چون از خیلی از کارهای انجام شده توسط بخشداری بی اطلاع هست به هر حال باید روشن سازی شود.
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۱
این امامان جمعه فقط دارند از شخص آقای روحانی و دولت محترم ایشان انتقاد میکنند و الکی یه چیزایی میگن. خوب بخاطر داشته باشید سردمدار این ائمه جمعه آقای طزری امام جمعه قبلی چرام بود که تو هر محفل و مجلسی دولت محترم و مردمی تدبیر و امید رو به باد انتقاد میدادند. متاسفانه تریبون نماز جمعه به جای وحدت و قداست نماز جمعه، شده آلت دست یه گروه خاص
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.