کد خبر: ۱۲۷۲۹
تاریخ انتشار:۰۶:۱۱ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۶
عصر دنا: مهاجم اسبق تیم ملی گفت: فلسفه بوجود آمدن رکورد برای این است که نفر دوم و سومی پیدا شوند و با شکستن آن بر جذابیت های آن موضوع بیفزایند و به خاطر این موضوع به رضا قوچان نژاد تبریک می گویم.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir): وحید هاشمیان که در دوران حضورش در فوتبال اروپا موفق شد 16 گل به ثمر برساند همواره در این سال ها به این خاطر از سوی اصحاب رسانه و کارشناسان فوتبال مورد ستایش قرار می گرفت. اما در هفته گذشته رضا قوچان نژاد با گلی که به اسپارتارتردام زد موفق شد از تعداد گل هایی که هاشمیان در بوندس لیگا به ثمر رسانده بود رد شده و از این حیث رکورد تازه ای برای فوتبالیست های ایرانی شاغل در اروپا ثبت کند.

وحید هاشمیان در گفت و گو با مشرق، در همین ارتباط صحبت کرد و این موضوع را به هموطنش تبریک گفت. با مهاجم اسبق باشگاه پرسپولیس و فوتبال کشورمان درباره موضوعات دیگر روز فوتبال هم حرف زدیم که متن این گفت و گو در ادامه می آید:

*رکورد را گذاشته اند برای شکستن

وحید هاشمیان درباره به ثمر رسیدن هفدهمین گل رضا گوچی در فوتبال اروپا که تا کنون توسط یک ایرانی چنین رگجوردی به ثمر نرسیده است اظهار داشت: ابتدا باید این مهم را به قوچان نژاد تبریک بگویم. ما آن زمانی که آن گل ها را می زدیم به فکر رکورد زنی نبودیم اما همه می دانیم که رکورد بوجود آمده برای شکسته شدن. امیدوارم که قوچان نژاد بیشتر از این هم گل بزند و باعث افتخار فوتبالیست های ایرانی شود.

*لیگ هلند را نمی بینم

مهاجم اسبق بایرن مونیخ در این باره که عملکرد قوچان نژاد در لیگ هلند را چطور ارزیابی می کند توضیح داد: من لیگ هلند را زیاد پیگیری نمی کنم. چون تلویزیون آلمان آن را نشان نمی دهد تا بتوانم بازی هایش را ببینم. به این خاطر نمی توانم در این ارتباط نظری بدهم. برای رضا آرزوی موفقیت می کنم.

*پرسپولیس شایسته قهرمانی است

بازیکن سال های نه چندان دور پرسپولیس درباره شکستی که این تیم در هفته بیست و پنجم برابر نفت آبادان خورد گفت: من همه بازی های پرسپولیس را ندیده ام اما در آنهایی که دیدم پرسپولیس در اکثرشان سوار بازی بود. حتی بازی هایی که باخته است را هم تا جایی که دیده ام با تفاوت یک گل باخته است. البته منطورم بازی های خارج از لیگ ایران نیست و فقط لیگ را می گویم. این تیم کم گل می خورد و گل زده اش هم خوب است و خط دفاعی خیلی خوبی داشته غیر از بازی دربی که از استقلال گل زیادی خورد. به هر حال پرسپولیس شایسته قهرمانی است.

*نیمکت پرسپولیس خوب نیست

هاشمیان با اشاره به ضعف یارگیری این تیم در ابتدای فصل و یا نیم فصل گفت: باید برای بازیکنان نیمکت نشین این تیم هم فکری می شد تا در مواقع لزوم بازیکن داشته باشد که اگر اتفاقی رخ داد بتواند نفر جایگزین کند اما در حال حاضر نیمکت این تیم چندان قوی نیست. آن هم برای تیمی که در لیگ آسیایی حضور دارد این می تواند کار را برایش دشوار کند. با این حال به نظرم پرسپولیس در لیگ داخلی با مربیگری خوب آقای برانکو قطعا امسال قهرمان می شود.

*پرسپولیسی ها به مشکل بایرن مونیخ دچار شده اند

مهاجم گلزن سالهای گذشته باشگاه بوخوم آلمان در ارتباط با یکی دو بازی اخیر پرسپولیس و فاصله امتیازی اش با تیم های دوم و سوم بیان کرد: همیشه یکسری تیم ها هستند مانند بایرن مونیخ که پارسال هم وقتی قهرمانی اش مسجل شد انگیزه بین بازیکنان شان کم می شود. آنها هم اختلاف امتیاز زیادی با تیم دوم داشتند و این باعث شده بود تا بازیکنان کمی بی انگیزه شوند و یک مقدار این مسایل روی تیم پرسپولیس هم تأثیر گذاشته است. اما در بازی آخر برابر پیکان دیدیم که این تیم باز هم مثل قبل با انگیزه نشان داد و توانست با دو گل تیم حریف را شکست بدهد. طبیعتا همیشه یک مقدار این وضعیت باعث سرد شدن بازیکنان می شود. فکر می کنم این وظیفه کادر فنی است که انگیزه را بین نفرات تیم بالا نگه دارد گرچه کار آسانی نیست.

*باشگاه درباره رضاییان اشتباه کرد

مهاجم اسبق پرسپولیس درباره اتفاقات رخ داده در این باشگاه بر سر کنار گذاشته شدن رامین رضاییان از کادر بازیکنان پرسپولیس خاطر نشان کرد: در یک تیم فوتبالی مربی تصمیم گیرنده نهایی است و مسئولیت تیم با اوست. اگر تیم بد نتیجه بگیرد و یا تیم خوب نتیجه بگیرد باز هم مسئولیتش با مربی است. به نظرم دخالت کردن در کار مربی از طرف باشگاه کار درستی نیست و پیامدهای بدی هم دارد و پیامد آن هم این است که مشخص می شود می توان روی مربی تأثیر گذاشت و در چنین حالتی جایگاه مربی متزلزل می شود و اگر این اتفاق بیفتد اعتماد بازیکن نسبت به مربی از بین می رود. به این دلیل شاید به صلاح بود این جدایی همان ابتدای فصل اتفاق می افتاد و این برای خود بازیکن هم بهتر بود. الان بازیکن هم طی یک فصل بازی کرده یا نکرده است و الان آخر فصل است و بازی نمی کند. به نظر من در این ماجرا هر چهار طرف ضرر کردند. هم مربی، هم تیم، هم بازیکن و هم باشگاه! هر چهار طرف ضرر کرده اند.

*تیم ملی ایران یک تیم واقعی است

مهاجم پیشین تیم ملی درباره بازی های اخیر تیم ملی بیان کرد: من بازی های تیم ملی را که می بینم متوجه می شوم که یک تیم را درون زمین می بینیم. ما ستاره خاصی نداریم و تیم به بازیکن خاصی متکی نیست. یک بازی شجاعی هست یک بازی نیست. یک بازی حاج صفی بازی می کند و یک بازی نیست و می بینیم که تیم هم نتیجه اش را می گیرد و تیم متکی به نفر نیست. با دیدن بازی های چنین تیمی مشخص می شود که این تیم همه بازیکنانش متحد هستند و نظم خاصی دارند.

*گل نخوردن تیم ملی به خاطر مدافعان و گلرش نیست

هاشمیان در این باره که تیم ملی تا این مرحله در مسابقات مقدماتی جام جهانی گلی دریافت نکرده گفت: این ناشی از نظم تیمی است که بر تیم ملی حاکم شده و بدون گل خورده است. البته این نتیجه فقط به خاطر کار خط دفاعی یا گلر نیست و بخش اعظم آن به خاطر کار خوب تیمی است. این نشان می دهد زمانی که مهاجمان توپ را از دست می دهند یا هافبک ها توپ را از دست می دهند دفاع را از همان نقطه استارت می زنند. تیم ما به شکل خوبی رسیده است.

*تیم ملی فقط یک ایراد دارد

وی در ارتباط با نقطه ضعف تیم ملی توضیح داد: وقتی تیم صاحب توپ می شود به ویژه در ضد حمله ها خوب عمل نمی کند و زود توپ را از دست می دهیم. حفظ توپ مان در زمین حریف کم است و وقتی توپ را به زمین حریف می بریم برنامه خاصی در آن زمان نداریم و اگر این مشکل هم برطرف شود تیم خوبی هستیم البته در حد آسیا. فراموش نکنیم که در حد آسیا تیم خوبی هستیم. وقتی جلوی یک تیم خیلی بزرگ بازی کنیم که البته یکبار مقابل آرژانتین این اتفاق افتاد یادمان می رود که باید از موقعیت های مان هم استفاده کنیم و بیشتر به فکر دفاع کردن هستیم. ولی من معتقدم که ما در مقابل تیم های بزرگ باید از شانس های مان استفاده کنیم. به یاد دارم در بازی آخر مان در جام جهانی به راحتی موقعیت های مان را از دست می دادیم
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.