تاریخ انتشار:۱۰:۴۴ - ۱۸ تير ۱۴۰۳
در دیدار رئیس و کارکنان دانشگاه پیام نور دهدشت مظرح شد
عصر دنا: امام جمعه کهگیلویه با بیان اینکه نگاه دانشگاه پیام نور نباید صرفا علمی باشد، گفت:دانشگاهی که در مسایل سیاسی موضع نداشته باشد و در مباحث فرهنگی و اجتماعی حرفی برای گفتن نداشته باشد مرده و بی روح است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصردنا،حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در دیدار رئیس و کارکنان دانشگاه پیام نور دهدشت اظهار کرد: محرم، انقلاب مجدد بعد از بعثت انقلاب بود در یک نهضت مقدس ابی عبدالله‌الحسین«ع» در مقابل جبهه کفر استقامت کردند.

امام جمعه کهگیلویه با نگاه تحلیلی به واقعه کربلا گفت: آنها که امام را به شهادت رساندند مسلمان بودند منتها عدم درک صحیح از مباحث باعث شد کسانی که امام را دعوت کردند به سمت و سویی بروند که سر امام بر نیزه برود.

وی با بیان اینکه دانشگاه نقش تبیین و روشنگری و آموزش علم دارد،اضافه کرد: دانشگاه در ترویج فرهنگ عمومی جامعه نقش مهمی دارد نقش استاد صرفا آموزش نیست بلکه هدایتگر است،ابزار نیست مکان علمی است که باید بتواند در فرهنگ جامعه نقش تاثیرگذار داشته باشد.

امام جمعه کهگیلویه:زمینه پویایی فرهنگی،سیاسی و اجتماعی در دانشگاه پیام نور فراهم شود

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه ادامه داد:دانشگاهی که در مسایل سیاسی موضع نداشته باشد و در مباحث فرهنگی و اجتماعی حرفی برای گفتن نداشته باشد مرده و بی روح است.

وی با اشاره به جانمایی دانشگاه پیام نور دهدشت تصریح کرد:پیام نور ساختمانی در یک گوشه شهر است نشان می‌دهد نقش سیاسی و مسایل عمومی جامعه کمرنگ است دانشگاه باید در بطن جامعه بیاید. انتظار می‌رود دانشجویان پروژه‌ای برای رفع معضلات اجتماعی تدوین کنند و برای ایجاد فضای معنوی در دانشگاه برنامه داشته باشند.استادی که ناامیدی ایجاد می‌کند و حرف از نمی‌توان و نمی‌شود بزند ،استاد نیست.

امام جمعه کهگیلویه:زمینه پویایی فرهنگی،سیاسی و اجتماعی در دانشگاه پیام نور فراهم شود

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر با بیان اینکه استاد باید در بحرانها و سختی‌ها دستگیر دانشجو باشد،توصیه کرد که دانشگاه با نگاه‌های بلند مدت اداره و برای تقویت رشته‌های علوم انسانی و علوم شناختی برنامه داشته باشد همچنین بسیج دانشجویی و انجمن‌ها فعال و پویا شوند.

محمدناصر داوودی در این نشست با اشاره به اهداف و رسالت‌های دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه زمینه دسترسی دهک‌های پایین به آموزش را فراهم آورده است.

رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت افزود: شهریه پایین از جمله دلایل اقبال دانشجویان به این دانشگاه است. داوودی گفت: 30رشته کارشناسی و یک رشته ارشد در حقوق خصوصی در پیام نور دهدشت دایر بوده و 1400دانشجو دارد.

وی گفت:رسالت دانشگاه فرهنگی است اگر فرهنگ را از دانشگاه بگیریم آموزشکده‌ای بیش نیست.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.