تاریخ انتشار:۰۷:۰۰ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۳
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
عصر دنا: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش‌بینی ما آبگیری سد تنگ‌سرخ تا پایان سال‌جاری است اما زمان دقیق آبگیری توسط وزارت نیرو اعلام می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، سیدعلی احمدزاده در بازدید از سد تنگ‌سرخ، با گرامی‌داشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و شهدای همراه، آخرین وضعیت سد تنگ‌سرخ میزان، پیشرفت فیزیکی و اعتبار موردنیاز سد تنگ سرخ را تشریح کرد و گفت: چند ماهی از دولت سیزدهم نگذشته بود که رئیس‌جمهور شهید از این سد بازدید کردند و بعد از آن سد وارد مرحله جدیدی از اجرا شد.

وی با بیان این‌که این پروژه سال ۱۳۹۰ با اعتبارات استانی کلنگ‌زنی شد، افزود: در دو دولت گذشته ۴۵ میلیارد تومان برای پروژه هزینه شد و زمانی کارگاه تعطیل و پروژه راکد مانده بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم، کمتر از ۳۰ میلیارد تومان به سد تنگ سرخ اختصاص داده شد اما در دولت آیت‌الله رئیسی ۳۲۸ میلیارد تومان به این سد پول تزریق شد امسال هم از محل بودجه ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه در نظر گرفته شد.

احمدزاده تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی طرح ۳۶ درصد است اما از نظر قرارداد با قرارگاه‌ خاتم پیشرفت پروژه ۵۲ درصد است، خیلی از کارهای زیربنایی سد انجام گرفته و پروژه در ۱۲ جبهه کاری در حال انجام کار است.

وی با بیان این نکته که بخش اعظمی از جاده انحرافی سد تنگ سرخ در حال احداث است، ادامه داد: اعتبار موردنیاز برای تکمیل سد، همچنین تملک باغات و اراضی کشاورزی دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تا دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم احداث سد تنگ سرخ با اشاره به تنش آبی در مرکز استان تاکید کرد و گفت: خط انتقال آب شرب و کشاورزی یاسوج در دست انجام است و آب ۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی یاسوج و روستاهای اطراف با بهره‌برداری از این پروژه تامین می‌شود.

وی از صدور مجوز ماده ۲۳ این پروژه خبر داد و اظهار کرد: اخذ مجوز ماده ۲۳ این پروژه در دست انجام بوده که کار بزرگی است و پروژه را وارد فاز عملیاتی و اجرایی می‌کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این سد تامین‌کننده آب شرب و کشاورزی یاسوج و آب شرب شهر شیراز است، دولت توجه ویژه‌ای به احداث این سد دارد و سرعت انجام پروژه خوب است.

احمدزاده تاکید کرد: همه تلاش استان تملک مخزن سد است که اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان نیاز است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر لزوم احداث این سد، گفت: پیگیری مستمر در وزارت نیرو برای اتمام سد در حال انجام است و خود وزارتخانه هم مصمم به اجرای پروژه است.

به گزارش عصر دنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، وی با اشاره به زمان آبگیری سد، بیان کرد: پیش‌بینی ما آبگیری این پروژه تا پایان سال‌جاری است اما زمان دقیق آبگیری توسط وزارت نیرو اعلام می‌شود.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.