تاریخ انتشار:۱۳:۵۶ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
عصر دنا: مشاور فرمانده هوافضای سپاه پاسداران گفت: برد پهپادهای ایران از چهار کیلومتر به سه هزار کیلومتر افزایش یافته است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصردنا، مشاور فرمانده هوافضای سپاه در اختتامیه رویداد جام رسانه امید در سالن همایشهای دانشگاه انقلاب اسلامی، بخشی از دستاوردهای مهم نیروهای مسلح خصوصا هوا و فضا را تشریح کرد.

«سردار بلالی» با بیان اینکه تربیت یافته مکتب امام راحل هستیم که عبارت «ما می توانیم» را به ما اموخت، افزود: هشت سال دفاع مقدس را تبدیل به فرصت کردیم از پس تهدید برامدیم و اجازه تعدی به یک وجب خاک وطن ندادیم.

وی، نهراسیدن از تهدید و امید به پیشرفت در هشت سال جنگ زمانی که سلاح متاسب برای پاسخ به دشمنان نداشتیم را از رموز پیروزی خواند و گفت: اولین سلاح موشکی را با استفاده از فناوری مهندسی معکوس بومی کردیم و امروز نمونه هایی با ایده و فکر خود می سازیم. ما خود را باور کردیم شکست های زیادی در صحنه ایجاد این توان داشتیم اما از دور خارج نشدیم تا به اینجا رسبدیم.

این مسیول افزود: زمانی موشکها را در کویر تست می کردیم پیدا نمی کردیم کجا رفته است امروز تمام انحرافات را اصلاح کردیم امروز تمام موشکها نقطه زن هستند. نترسیدن از شکست و استفاده از دانش بومی راز این پیشرفتهاست.

وی اضافه کرد: تمام موشکها بومی است از نمونه های موجود در دنیا استفاده کردیم و سلاح مورد نیاز خود را ساختیم. برای خارج کردن ناوهای امریکایی از منطقه شهید تهرانی مقدم ماموریت موشکها را تغییر داد هدفهای متحرک را مورد اصابت قرار می دهد.

وی ادامه داد: با سلاح بومی امریکا را از خلیج فارس بیرون راندیم، این نگاه شهید تهرانی مقدم یعنی بومی سازی را توسط رده های مختلف نظامی بکار بستیم.

سردار بلالی گفت: در حوزه پهپادی در هشت سال دفاع مقدس پهپاد تلاش یک ربع پرواز و چهار کیلومتر شعاع پروازی داشت امروز به پهبادهایی با سه هزار کیلومتر برد و دقت اصابت رسیدیم.

وی تاکید کرد: همه پهپادها را با این ایده شهید تهرانی مقدم ساختیم مجموعه ای از پهپادهای بومی داریم، تهدیدهای جاسوسی ترین پرنده های دشمن را به فرصت تبدیل کردیم.

این مسئول با بیان اینکه با کمک و عنایت خدا و باور به نیروهای مسلح امروزه پهپادهای برجسته ایده برداری از پهپادهای دشمن است، افزود: به اذعان کارشناسان غربی برتری هوایی امریکا را به چالش کشاندیم.

این مسیول گفت: در حوزه پافند سامانه سوم خرداد را ساختیم که نسل غدیر است، سوم خرداد هواپیمای متجاوزRQ امریکایی در هرمزگان را ساقط کرد الان لاشه ان در نمایشگاه هوافضا موجود است. در همه حوزه ها ب قله ها رسیدیم.
وی گفت: در حوزه فضایی وارد شدیم یک لایه فتح کردیم اما کارمان تمام نشده است در لایه لئو ماهواره داریم که هر ساعت تصویر ارسال می کند استفاده نظامی و غیر نظامی داریم در همه جا مورد استفاده قرار می گیرد به لایه های 20کیلومتر هم خواهیم رسید که موقعیت یابی بومی ایرانی را فتح کنیم.

سردار بلالی بیان کرد: با همین جوانان و دانشمندان قله ها را فتح خواهیم کرد
ماهواره برهایی ک این ارتفاع را بروند طراحی شده در مزحله نهایی است.

وی با بیان اینکه شعار هوافضای سپاه «فضایی شدن مساوی با جهانی شدن» است، افزود: با تلاش نیروهای خادم به همه لایه ها خواهیم رسید و قله ها را بومی می کنیم، همه اینها نشان می دهد ما می توانیم برای ایران تلاش کنیم و به قله ها برسیم.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه دستاوردهای هوافضا در غرب تهران دایر است،گفت: دستاوردهای چندین ساله را به نمایش گذاشته است تجهیزات موجود چند سالی از دستاوردهای هوافضا عقب است برخی تجهیزات بعد از بازدید رهبر انقلاب جمع شد.
وی گفت: برخی تجهیزات در عملیات وعده صادق استفاده نشد نسل قدیم مورد استفاده قرار گرفت.
وی با بیان اینکه اراده خود را برای بازدارندگی و اینکه دشمن نتواند به منافع ما تعرض کند به نمایش گذاشتیم، گفت: در جواب خباثت صهیونیست دو پایگاه را هدف قرار دادیم مهم این است اراده بکارگیری قدرت در زمان و. مکان مناسب را داریم.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.