تاریخ انتشار:۱۴:۲۲ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
مدیرکل پزشکی قانونی:
عصر دنا: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱۸ گواهی صدور مجوز سقط درمانی در سال گذشته در اداره کل پزشکی قانونی استان صادر شده است .
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش پایگاه خبری عصر دنا، کامروز امینی اظهار داشت: این در حالی است که مدت مشابه سال ۱۴۰۱، حدود ۸۷ گواهی صدور مجوز سقط درمانی در استان صادر شده بود.

وی افزود: سال ۱۴۰۲، ۱۲۰ پرونده سقط درمانی در استان تشکیل شده است که با توجه به سیاست دولت مبنی بر قانون جوانی جمعیت و فرزندآوری این آمار افزایشی در سقط هاجای تامل دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: از مجموع ۶۸ درخواست ۱۱۸ گواهی صادر شد.

برخی ها از راه غیرقانونی اقدام به سقط جنین می کنند این درحالی است که این شیوه مخاطرات جدی برای آن ها ایجاد می کند.

این افراد برخلاف تشخیص پزشکی قانونی اقدام به این کار می کنند.

پیش از این مدیرکل پزشکی قانونی‌کهگیلویه و بویراحمد گفته بود که به طور جدی راه حلی برای این دسته از افراد که از راه غیرقانونی در استان اقدام به سقط جنین می کنند، نداریم.

امینی بر مراجعه به موقع متقاضیان سقط درمانی به پزشکی قانونی تاکید کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین شروط صدور مجوز سقط درمانی در پزشکی قانونی را سن بارداری عنوان کرد که بر اساس قانون باید قبل از چهار ماهگی یا ۱۹ هفتگی بر اساس سونوگرافی‌های معتبر انجام شود.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.