کد خبر: ۲۳۵۳۳
تاریخ انتشار:۱۳:۳۴ - ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۳
عصر دنا: کاهش سن مصرف دخانیات میان نوجوانان و افزایش 133 درصدی مصرف سیگار فقط در میان دختران، نشانه کم توجهی به انجام اقدامات کنترلی و آموزشی است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش پایگاه خبری عصر دنا روزنامه خراسان نوشت: دبیر اجرایی طرح ملی پیشگیری از مصرف دخانیات در دانش آموزان در گفت وگو با خراسان تصریح می کند، اکنون اقدام منسجمی در دستگاه های مسئول صورت نمی‌گیرد؛ نمونه آن تشکیل نشدن ستاد کنترل دخانیات وزارت بهداشت در چند سال و حمایت نکردن از اجرای کامل طرح های دانش آموزی است

حمیدرضا شاهسون با انتقاد از وزارت بهداشت، تصریح می کند: اکنون اقدام منسجمی درخصوص کنترل وضعیت مصرف دخانیات در هیچ جای کشور انجام نمی شود. طرح پاد (پیشگیری از مصرف دخانیات در دانش آموزان) را هم به دلیل این که حمایت های کافی از اجرای آن صورت نگرفته، فقط در گستره محدود ورامین، رباط کریم و چهارمنطقه تهران آن هم به شکل ناقص توانستیم اجرا کنیم.

شاهسون می گوید: ستاد کنترل دخانیات وزارت بهداشت در چند سال اخیر هیچ جلسه ای تشکیل نداده و گزارشی در خصوص دخانیات به رئیس جمهور ارائه نشده است. متاسفانه قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات در اغلب موارد همچون مالیات بر سیگار، منع تبلیغات و... اجرایی نمی‌شود و این ستاد هم نتوانسته، روند اجرا شدن یا نشدن این قانون را پیگیری کند.

او با اشاره به تبلیغاتی که از سیگار در رسانه ملی صورت می گیرد، می افزاید: تبلیغ سیگارکشیدن از شبکه خانگی به تلویزیون هم کشیده شده، چنان‌که در نوروز دیدیم که مجموعه هفت سراژدها در بخش هایی از آن سیگارکشیدن تبلیغ می شد.
شاهسون تصریح می کند: در 10 سال اخیر تعداد کارخانه های دخانیات 8 مورد بوده، چرا اکنون حدود 28 تا 30 کارخانه در کشور فعال است؟ و چرا برخی شرکت های خارجی تولید سیگار در کشور فعالیت می کنند؟

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.