کد خبر: ۲۲۱۷۴
تاریخ انتشار:۱۰:۴۵ - ۱۴ دی ۱۴۰۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد
عصر دنا: در دومین کنگره فرهنگی و هنری اسطوره مقاومت در چهارمین سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ۲۰۰ اثر فاخر هنری با رویکرد جایگاه مردمی شهید سلیمانی در سطح استان تولید شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: برگزاری دومین کنگره فرهنگی و هنری اسطوره‌ی مقاومت همزمان با بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت سپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی در شهر یاسوج افتخاری بزرگ برای تببین مکتب سیلمانی و آگاهی بخشی نوجوانان و جوانان دارد.
امین درخشان افزود: این آثار فاخر با رویکرد جایگاه مردمی شهید سلیمانی در بخش‌های موسیقی، فیلم‌های کوتاه مردمی، هماهنگ، سرود هنرهای تجسمی و نمایشگاه عکس تولید شد.
وی اظهارداشت: امروز شهید قاسم سلیمانی به عنوان شخصیتی فراگیر در تمام اقشارجامعه به خصوص جوانان محبوبیت و جایگاه ویژه‌ای دارد.
درخشان ادامه داد: با برنامه ریزی از این ظرفیت ها به نحو احسن برای جهاد تبیین و انتقال ارزش های معنوی مکتب سلیمانی استفاده خواهد شد.
ارزش های مکتب سلیمانی توسعه و گسترش یابد
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج نیز در این مراسم مقام و جایگاه شهید حاج قاسم سلیمانی در میدان جنگ را بسیار ارزشمند و والا دانست و گفت: شهادت مقامی بود که خداوند برای حاج قاسم سلیمانی انتخاب کرد.
آیت الله سید نصیر حسینی افزود: یاد و خاطره شهدا یاد همه ارزشهای الهی است و نیاز است که ارزش های مکتب سلیمانی توسعه و گسترش داده شود.
وی اضافه کرد: امروز جهان غرب، فرهنگ دینی و اسلامی را مورد حمله قرار داده و ثابت شده که از این جنایتکاران هیچ‌وقت صدای حق شنیده نخواهد شد.
حسینی ادامه داد: شهادت حاج قاسم سلیمانی آغاز دیگری هم داشت که مکتب حاج قاسم بود و این نقطه آغازین پایانی نخواهد داشت.
وی افزود: حاج قاسم به عنوان سردار مقاومت با رشادت طلبی خود راه مقاومت و ایثار را برای جوانان به بهترین شکل ممکن طراحی کرده و امروز با شکل گیری مکتب سلیمانی این راه همچنان ادامه خواهد داشت.
تبیین ارزش های سلیمانی ادامه دار باشد
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد برگزاری دومین کنگره اسطوره مقاومت در سطح استان را بسیار فاخر و ارزشمند دانست و گفت: امروزه نام و مکتب شهید سلیمایی در سراسر ایران و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس به یک نماد و الگویی خوب بررای جوانان محسوب می شود.
سردار حمید خرمدل ادامه داد: مجاهدت ۴۰ ساله سردار دلها در دفاع از ارزش های اسلامی و دینی را بسیار مهم و تاریخی است و شهادت هدیه خداوند به حاج قاسم در این راه بوده است.
وی بر برنامه ریزی نهادها در ادامه روند تبیین ارزش ها و مکتب حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد و افزود: آگاهی و آمادگی همه نهادها در این زمینه ضروری است.
خرمدل تبیان کرد: آمادگی و آگاهی همه مسئولان و متولیان در حوزه های مختلف با توجه به نقش های شوم دشمنان برگ برنده نظام جمهوری اسلامی است.
وی بر حضور پرشور مردم در عرصه انتخابات تاکید کرد و گفت: همه موظف هستند با ایجاد شور و شوق انتخاباتی در بین مردم با سلطه گری های جهان غرب مقابله کنند.
خرمدل اضافه کرد: امروز میدان مبارزه با دشمنان حضور پرشور و انقلابی در صحنه انتخابات است.
برچسب ها: امین درخشان
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.