تاریخ انتشار:۱۹:۴۳ - ۱۶ آبان ۱۴۰۲
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
عصر دنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه توجه به سیره شهداء در اولویت برنامه‌ها قرار دارد، گفت بیش از ۲هزار و ۲۰۰برنامه داریم و به آن افزوده می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش خبرنگار عصردنا_جلسه کمیته فرهنگی_هنری کنگره شهدای استان با حضور سرهنگ مثنوی مسئول حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ایمان خردمند_معاون فرهنگی_هنری سپاه فتح محسن جبارنژاد_رئیس کتابخانه‌های استان به ریاست امین درخشان_مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بزرگترین رویداد فرهنگی یک دهه‌ی استان کنگره شهداست، گفت: هدف اساسی کنگره شهداء این است که تلگنری به قشر نوجوانان و جوانان جامعه زده بشود.

امین درخشان با تاکید بر اینکه برنامه‌ باید در شان شهیدان باشد، گفت: سیره شهداء را در قالب‌های فاخر چون مستند، انمیشن، طراحی، عکاسی به مردم بشناسانیم.

وی ادامه داد: نیازمند همکاری ادارات و نهادهای فرهنگی هستیم؛ تمام فعالیت‌های فرهنگی را باید به سمت کنگره شهداء ببریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اظهار داشت: هفته گذشته برنامه استانی معبر را در گچساران برگزار شد؛ زیرا این شهرستان زمانی به معبر شهیدان معروف شد و به همین دلیل گچساران را انتخاب کردیم.

درخشان ادامه داد: ساخت فیلم مستند زندگینامه شهید جاودان نژاد از برنامه‌های است که در دستور کار داریم.

وی با تاکید بر جریان سازی فرهنگی _ رسانه ای کنگره شهداء گفت: بخش قابل توجه‌ای از تولیدات و آثار جشنواره‌ها نیازمند نگاه مالی و اعتباری است، همچنین به شهرستان‌ها باید بیشتر توجه شود.

هنرمندان سوژه‌های متنوع دفاع مقدس را شناسایی کنند

سرهنگ مثنوی مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد، نیز گفت: بانکی از سوژه‌ها در کنگره شهدا داریم؛ که می‌توانیم با حضور راویان و هنرمندان به موضوعات و سوژه‌های مختلف بپردازیم.
وی با تاکید بر اینکه سوژه‌های مختلفی وجود دارد که هرمندان با توجه به مهارت‌های خود میتوانند به این موضوعات بپردازند، گفت: آشنایی با شهیدان می‌تواند برای مردم جذاب باشد، باید بدانیم هر سوژه را با کدام هنر کار کنیم؟!

سرهنگ مثنوی با بیان اینکه باید آثار مربوط به دفاع مقدس و و جبهه فرهنگی را با همکاری همه‌ی هنرمندان گردآوری کنیم، ادامه داد: نقش مهم مردم در دفاع مقدس را باید برجسته کنیم و آن را ساده نشماریم.
وی ادامه داد: سوژه‌های مربوط به شهیدان را شناسایی و آن‌ها را در فضای مجازی پیگیری کنیم.

حاج قاسم الگوی برای وطن‌دوستان است

همچنین محسن جبار نژاد_مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این نشست گفت: هنر مطرح می‌شود اما آن را جدی نمی‌گیریم، تفاوت هنر با بقیه موضوعات این است که به مفهوم تنها نمیپرازد بلکه توصیفی از مفهوم است؛ اگر کلمه‌ای مانند شهید را جور دیگری توصیف کنیم آن هنر است.
وی با بیان اینکه باید شأن ایده پردازی را رعایت کنیم، عنوان کرد: باید هئیت اندیشه ورزی برای موضوعات تشکیل بدهیم، همچنین برای مستندسازی باید بدانیم چه سوژه‌ای داشته باشیم و از چه دیدی به آن نگاه کنیم.
جبارنژاد ادامه داد: حاج قاسم به خیلی از خلا‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه ما پاسخ داده است.
وی بیان کرد: حسن وطن دوستی در میان همه‌ی ایرانیان وجود دارد، مادری زیر تابوت شهید سلیمانی می‌آد که فرزندش را جمهوری اسلامی در سال۶۷ اعدام کرده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار داشت: ما نتوانستیم مهین دوستی شهیدان را برجسته کنیم باید بدانیم چرا ارجاعات رهبرمعظم انقلاب به ایران و مهین دوستی زیاد شده است، اگر مردم نتوانند با فرهنگ دفاع مقدس ارتباط بگیرند برنامه‌ این موضوع داشته باشیم.

وی افزود: بحران هویت جدی است و شهداء میتوانند این خلا را پر کنند باید به شیوه اثرگذاری بپردازیم و کار اندیشه‌ای بکنیم.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.