تاریخ انتشار:۱۳:۵۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
با ورود ۵۴۵ میلیون مترمکعب آب؛
عصر دنا: در پی بارندگی‌های سال آبی جاری ۵۴۵ میلیون و ۳۶ هزار متر مکعب آب وارد سد کوثر شده و ظرفیت این سد پر شده است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: ۵۴۵ میلیون و ۳۶ هزار متر مکعب آب در پی بارندگی‌های سال آبی جاری (از اول مهر سال گذشته تاکنون) وارد سد کوثر شده و ظرفیت آن پر شده است.

اکبر خدری افزود: در حالی که حجم آب ورودی به سد کوثر در مدت مشابه گذشته ۲۴۱ میلیون و ۸۹ هزارمتر مکعب بوده است.

وی ادامه داد: در سال آبی امسال بیش از ۸۲ میلیون و ۱۸ هزار متر مکعب آب آشامیدنی، ۳۷ میلیون و ۷۹ هزار مترمکعب آب کشاورزی، چهار میلیون و ۴۱ هزار متر مکعب آب در بخش صنعت و ۶۲میلیون و ۳۵ هزار متر مکعب آب برای سایر مصرف (زیست محیطی) در این سد رهاسازی شده است.

خدری ادامه داد: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته بیش از ۹۱میلیون و ۸۷ هزار متر مکعب آب آشامیدنی، بیش از ۳۱ میلیون و ۹۳ متر مکعب آب کشاورزی و ۵۲ میلیون و۸۲ هزار متر مکعب آب برای سایر مصرف (زیست محیطی) در این سد رهاسازی شد.

مدیر بهره‌برداری و نگهداری سد کوثر گچساران با بیان اینکه نرمال تراز مخزن بتنی این سد از سطح دریا ۶۲۵متر است، گفت: هم اکنون تراز این سد بیش از۶۲۴.۸۷ متر است.

وی ادامه داد: دبی ورودی آب به سد کوثر روزانه ۱۵.۷۴ مترمکعب بر ثانیه است در مدت مشابه سال آبی گذشته ۱۰.۷۸ متر مکعب بر ثانیه بود.
در سال آبی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ بیش از ۹ میلیون و ۶۲ هزار متر مکعب آب از این سد تبخیر شده است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.