تاریخ انتشار:۱۸:۲۵ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲
عصر دنا: بگفته مدیر اداره جهاد کشاورزی بهمئی ، در ۹ هزار هکتار از مزارع این شهرستان گندم و جو کشت شده است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، اکبر زکی نژاد افزود: بهمئی به دلیل شرایط آب و هوایی گرم، اولین شهرستان استان است که کار برداشت گندم در آن آغاز شده است.
وی اضافه کرد: سطح زیر کشت غلات در این شهرستان ۹ هزار هکتار است که از این میزان ۶ هزار هکتار گندم و ۳ هزار هکتار هم جو کشت شده است.
زکی نژاد با بیان اینکه از ۶ هزار سطح زیر کشت گندم در شهرستان بهمئی ۲۰۰ هکتار آبی و ۴ هزار هشتصد هکتار هم دیم است اضافه کرد: بذور کشت در مزارع این شهرستان از نوع گندم آفتاب، کوهدشت و سیاه ریشَک است.
وی بذور کشت شده در سطج ۳ هزار هکتار مزارع جوی این شهرستان را از نوع جوی ایذه و محلی عنوان کرد و گفت: پیش بینی می‌شود ۷ هزار تن گندم و ۳ هزار تن جو و در مجموع ۱۰ هزار تن محصول غلات از مزارع کشاورزی شهرستان بهمئی برداشت شود.
مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی با اشاره به اینکه محصول گندم در این شهرستان به دو صورت ماشینی و سنتی برداشت می‌شود ادامه داد: یک مرکز خرید گندم برای خریداری گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در شهر لیکک پیش بینی شده که به صورت تضمینی گندم تولیدی شهرستان را خریداری می‌کند.
زکی نژاد اضافه کرد: با توجه به همجواری شهرستان بهمئی با استان خوزستان و شهرستان‌های بزرگ و پر تردد، با همکاری نیرو‌های نظامی تدابیر لازم برای تردد ادوات کشاورزی در زمین‌های مجاور و جاده‌های ارتباطی لحاظ شده است.
زکی نژاد با بیان اینکه امسال خریدی خارج از دستورالعمل خرید تضمینی نخواهیم داشت ادامه داد: در سال زراعی جاری خرید توافقی یا آزاد در شبکه وجود ندارد و با متخلفان برخورد می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی بهمئی با اشاره به اینکه، امسال برداشت گندم به وسیله ۱۵ دستگاه کمباین در مناطق مختلف شهرستان انجام و به مرور بر تعداد این دستگاه‌ها افزوده می‌شود گفت: تدابیر لازم برای تامین سوخت این دستگاه‌ها اندیشیده شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی اضافه کرد: ۵ هزار هکتار اراضی دیم شهرستان بهمئی تحت پوشش طرح جهش تولید در دیم زار‌ها قرار دارد و ۲۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان هم تحت پوشش کشت قرار دادی است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.