تاریخ انتشار:۱۲:۴۵ - ۱۳ فروردين ۱۴۰۲
طی بیانیه ای اعلام شد
عصر دنا: استانداری کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: در راستای حفظ احکام الهی و باورهای دینی و ملی جامعه ایرانی و در اجرای قانون الزام آور حجاب و عفاف، همه مردم و شهروندان محترم ملزم به رعایت حجاب در کلیه اماکن دولتی، معابر و اماکن عمومی و محل های کسب و کار و مراجعات مردم و وسائط نقلیه و در انظار عمومی می باشند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، استانداری کهگیلویه و بویراحمد پیرامون مسئله مهم حجاب و عفاف بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«یا ایها النبی، قل لازواجک و بناتک و نساء المؤمنین یدنین علیهنّ من جلابیبهنّ ذلـک ادنی ان یعرفن فلایؤذین و کان الله غفوراً رحیماً
ای پیامبر به زنان و دختران خود و به زنان مؤمن بگو روسری های بلند بر خود بیفکنند، این عمل مناسب تر است، تا (به عفت و پاکدامنی) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند و خداوند آمرزنده ی مهربان است».
(سوره ی احزاب،آیه ی 59 )

استانداری کهگیلویه و بویراحمد : با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم غیور، نجیب، شریف، دین‌مدار، ولایی و مؤمن استان کهگیلویه و بویراحمد در ماه رمضان، ماه بهار قرآن به آگاهی عموم مردم محترم استان می رساند با توجه به اینکه جامعه متحد و یکپارچه استان کهگیلویه و بویراحمد از فرهنگ دینی ریشه دار و ژرفی برخوردار است که در تاریخ تمدنی و مذهب ما ریشه دارد و رعایت ارزش‌ها و احکام الهی و قانون بر آمده از این احکام از جمله حجاب و عفاف اسلامی یک ضرورت عقلی و انکار ناپذیر است و در این مسیر ضمن حفظ احترام و دعوت به پایبندی به قانون اساسی و دیگر قوانین موضوعه کشور و رعایت موازین اسلامی اعلام می دارد که هیچ گونه تسامح و تساهل در رعایت و پایبندی به این اصول بنیادین و احکام الهی و ارزش‌های برگرفته از باورهای مستحکم دیرینه صورت نگرفته و نخواهد گرفت و حجاب به عنوان یک ضرورت شرعی غیر قابل تردید، همواره از اصول عملی و غیر قابل تغییر مردم در جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

مسئله حجاب و عفاف از دستورات الهی و دینی و از مسائل اساسی و مهم جامعه ما است و با بسیاری از مسائل از جمله نجابت، شرافت و زندگی عزتمندانه همه مردم جامعه پیوند خورده و دارای ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می باشد. بنابراین رعایت و ترویج حجاب و عفاف در زندگی جمعی مردم یکی از دغدغه‌ها و تکالیف امروز جامعه اسلامی به شمار می‌رود و یکی از موضوعات حساس در جنگ نرم و ترکیبی دشمن بر علیه مردم و میهن عزیزمان ایران نیز موضوع مهم حجاب است. اهمیت حجاب و عفاف و پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند متعال در قرآن کریم از آن به عنوان یک ضرورت نام می برد و آن را حافظ انسان در برابر بسیاری از آسیبهای جسمی و روانی می‌داند.

از ابتدای انقلاب اسلامی ایران و بخصوص طی یک سال اخیر دشمن با به راه انداختن جنگ تمام عیار ترکیبی و شناختی و هجمه های گسترده رسانه ای و بمباران بی وقفه فکری بویژه با تمرکز بر روی نوجوانان و جوانان و بانوان و از دیگر طرق مختلف هویت دینی و هویت ملی مردم کشورمان از جمله حجاب بانوان به عنوان بیرق عزت و سربلندی و شرافت ملت و پرچم ملی مان به عنوان نماد ایران سرافراز و قدرتمند را مورد حمله ناجوانمردانه قرار داده است تا به خیال خام خود به ارزش‌ها و هویت قرآنی و معنوی و دینی جامعه از یک طرف و هویت ملی مان از طرف دیگر آسیب برساند و ترویج بی‌حجابی و بی احترامی به پرچم ملی در کنار هم از برنامه‌های دشمن است که جامعه را از ارزش‌ های اسلامی و ایرانی تهی نماید.

با توجه به فراگیر شدن مطالبه عمومی مردم عزیز کشورمان و مردم غیرتمند و متدین استان در خصوص حفظ و حراست از هنجارهای اجتماعی و رعایت پوشش های مناسب به عنوان حجاب در سطح جامعه و در برخی موارد مشاهده عده ای که با تاثیر پذيری از فرهنگ منحط بی بندباری و نگاه به فرهنگ غربی و بیگانه، اعتقادات دینی و پایبندی های ملی مردم را جریحه دار نموده اند، بمنظور رعایت ارزش های دینی و ملی، با دعوت از همه آحاد مردم فهیم به زیست عفیفانه که در رگه های تاریخی جامعه ایرانی جریان دارد، برای ایجاد یک هم افزایی و انسجام اجتماعی بستری مناسب برای زیست عفیفانه به دور از دوگانگی ها و هجمه های غرب آلود را از همه مردم استان درخواست می نماید.

یکی از معضلاتی که دشمنان ملت بنای عادی سازی آن از سوی عده ای غافل یا فریب خورده یا وابسته به خود را دارند و عامدانه و مغرضانه توسط آنها ترویج می‌شود، کشف حجاب در انظار و مکان های عمومی ،کوچه، بازار، خیابانها و پاساژها و بعضا مغازه‌ها و غیر آن است که باعث آزردگی مردم و مخدوش کردن چهره جامعه اسلامی‌مان گردیده‌ است.
در راستای حفظ احکام الهی و باورهای دینی و ملی جامعه ایرانی و در اجرای قانون الزام آور حجاب و عفاف، همه مردم و شهروندان محترم ملزم به رعایت حجاب در کلیه اماکن دولتی، معابر و اماکن عمومی و محل های کسب و کار و مراجعات مردم و وسائط نقلیه و در انظار عمومی می باشند.

«حجاب» از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی - اسلامی است که پیشینه آن به قبل از ورود اسلام می‌رسد، اما در فرهنگ اسلامی به اوج تعالی و منتهای ارزش و اعتبار خود رسید.

بنابراین با در اولویت قرار دادن موضوع حجاب و عفاف در برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی استان و همکاری همه دستگاه های فرهنگی و اجتماعی در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب برای مقابله با روند تخریب گر رسانه های بیگانه و تبلیغ بدحجابی ، گامی مهم در جهت حفظ بنیان خانواده برداشته گردد.

از آنجا که فریضه حجاب موضوعی است که اجرای آن درخواست قاطبه مردم است، لذا با گروه اندک هنجار شکن که قصد مسموم نمودن فضای معنوی جامعه، خصوصا در ماه مبارک رمضان را دارند با همکاری همه نهادهای ذیربط و ضابطین دادگستری و دستگاه های اجرایی در مواجهه با هنجارشکنی و کشف حجاب برخورد قانونی خواهد شد.

استانداری کهگیلویه و بویراحمد

والعاقبه للمتقین

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.