کد خبر: ۱۹۸۳۳
تعداد نظرات: ۳۱ نظر
تاریخ انتشار:۱۸:۴۰ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۱
عصر دنا گزارش می دهد؛
عصر دنا: آقایون باید پاسخگو باشند که با کدام سوابق و توانایی های مدیریتی چنین فردی را بر صندلی مدیریت سازمان محیط زیست استانی قرار دادند که کانون چالش های زیست محیطی بزرگی در کشور است؟
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

سومین پلنگ در مدیریت

عصر دنا: استان کهگیلویه و بویراحمد با جغرافیای کوهستانی و جنگلی خاصی که دارد زیستگاه مناسبی برای گونه های جانوری از جمله گونه ارزشمند پلنگ ایرانی ست و از آنجا که بخش قابل توجهی از مردم استان عشایر و دامدار هستند ناگزیر با گوشت خوارانی چون پلنگ مرتب در تعارض هستند و باید برای کاهش این تعارضات اقدامات موثری صورت پذیرد تا هم به مردم و‌جوامع محلی آسیب کمتری وارد شود و هم به پلنگ آسیبی نرسد و این امر بر عهده سازمان محیط زیست متولی حفاظت از این زیستمندان است که متاسفانه در استان ما عملکرد قابل قبولی در دوره مدیریت جاودان خرد دیده نمی شود و تلف شدن چندمین پلنگ در استان گواه این موضوع است.

تلفات پلنگ که به لطف تلاش های‌چهره نام آشنای استان و فعال محیط زیست هم استانی یعنی جواد هادی اصل به حداقل رسیده بود اکنون در مدیریت ناکارآمد جاودان خرد مجدد به اوج رسیده!

آیا سازمان محیط زیست در قبال این تلفات به راحتی ضعف عملکرد خود را پشت گوش انداخته و جوابگو افکار عمومی و دوستداران طبیعت نیست ؟

آقای سلاجقه و جناب روشنفکر باید پاسخگو باشند که با کدام سوابق و توانایی های مدیریتی چنین فردی را بر صندلی مدیریت سازمان محیط زیست استانی قرار دادند که کانون چالش های زیست محیطی بزرگی در کشور است؟

جاودان خرد پرسنلی بود در سازمان محیط زیست که تنها فعالیتش کارشناس محیط زیست بود و هیچ سوابق مدیریتی خاصی نداشت اما به یکباره حکم مدیرکلی گرفت !

واکنون که ناکارآمدی او روز به روز بیشتر دیده می شود چرا اقدام برای جایگزینی مناسب صورت نمی پذیرد؟

مگر چند قلاده دیگر از گونه ارزشمند پلنگ باید تلف شود تا شما به فکر مدیریت درست باشید؟

مگر چند سد مخرب دیگری مثل خرسون یا تنگ سرخ باید ایجاد شود تا صدایش در بیاید ؟
آیا با چنین افرادی می تواند درست مدیریت داشت؟

 

«به قول بزرگی» اگر به پرسلنی که رشد نکرده حکم مدیریت دادید انگار چاقو را به کودکتان سپرده اید البته این چاقو دست خودش خواهد برید !

و اکنون شاهد هستیم که در مدیریت جاودان خرد همین گونه شده و‌حواشی و چالش های فراوانی ایجاد کرده!

در مقابل پروژه کاملا ضد محیط زیستی سد خرسون سکوت محض نموده و هیچگونه شفاف سازی یا واکنشی نشان نمی دهد و اگر اقدامی انجام داده باشد هیچ گزارش با خبر مستندی منتشر نمی کند و حتی زیردستانش مانند همان روابط عمومی در رفتاری عجیب خود را فعال محیط زیست معرفی می کنند و درباره خرسون حرف می زنند!

این اقدامات آیا نشانه ای از ناکارآمدی و پاسخگو نبودن مسئول در جمهوری اسلامی نیست؟

اما ماجرای پلنگ های تلف شده

اولین پلنگ جوان و ماده امسال در تنگ مهریان توسط خود نیروهای جاودان خرد تلف شد و بدون ارائه هیچ عکسی از صحنه و بدن پلنگ با نشر مطلبی غیر مستند اعلام کردند که با تیر بیهوشی که توسط مامورین سازمان محیط زیست پرتاب شده بود تلف شده ! و دام پزشک معتمد این سازمان نیز به گفته خودشان تایید کرده.

 عکس های منتشر شده از پلنگ اول

 

آقایون تا کی باید تاوان مديران محافط سیاسی و آسانسوری را بدهیم/ سومین پلنگ در مدیریت

آقایون تا کی باید تاوان مديران محافط سیاسی و آسانسوری را بدهیم/ سومین پلنگ در مدیریت

آقایون تا کی باید تاوان مديران محافط سیاسی و آسانسوری را بدهیم/ سومین پلنگ در مدیریت در حالی که شاهدان به عصردنا گزارش دادند چنین چیزی نیست و با اسلحه جنگی توسط خود مامورین محیط زیست کشته شد و این سازمان علی رغم تلاش و درخواست رسانه ها و فعالین محیط زیست هیچ عکسی از بدن و لاشه پلنگ و حتی صحنه گیرانداختن پلنگ ارائه ندادند تا این شک به یقین تبدیل شود چرا که امکان ندارد در صحنه هیچ عکسی گرفته نشده باشد حتی موقع بارزدن لاشه پلنگ.

برای رسیدن به یقین ، به خبر اخیر دقت کنیم، در روزهای گذشته که خبر تلف شدن سومین پلنگ در حوالی تنگ دیل در گناوه لری منتشر شد شاهد بودیم ده ها عکس از صحنه تا حتی کف خودرو سازمان در فضای مجازی و رسانه ای منتشر شد که خود گواه این است در داستان پلنگ تنگ مهریان سازمان محیط زیست حقیقت را پنهان کرده است و این باز نشان از ناکارآمدی نیروی منصوب روشنفکر و سلاجقه دارد.

 عکس های منتشر شده از پلنگ دوم

آقایون تا کی باید تاوان مديران محافط سیاسی و آسانسوری را بدهیم/ سومین پلنگ در مدیریت

آقایون تا کی باید تاوان مديران محافط سیاسی و آسانسوری را بدهیم/ سومین پلنگ در مدیریت

آقایون تا کی باید تاوان مديران محافط سیاسی و آسانسوری را بدهیم/ سومین پلنگ در مدیریت

گفتیم سومین پلنگ ! پس دومین چه شد؟

چند ماه پیش در جوار همین منطقه حفاظت شده دیل در کهیزبال پلنگ دیگری نیز تلف شده بود و تصاویر لاشه آن پلنگ نگون بخت توسط مردم محلی به دست عصر دنا رسید اما سازمان محیط زیست هیچ خبری در این باره منتشر نکرده تا ناکارآمدی مدیریت جدید به چشم نیاید!

اکنون با خبری ناراحت کننده باز هم در حوالی مناطق حفاظت شده دیل شاهد تلف شدن یک پلنگ دیگر از جنس ماده بودیم
ولی سازمان محیط زیست در اولین اقدام گفت خارج از مناطق حفاظت شده بود تا مسئولیت را از گردن خود خارج کند !
آیا با این ادبیات مسئولیت ساقط می شود؟ و به گردن دیگری می افتد؟ خیر

هرچند فاصله محل پیدا شدن لاشه با مناطق حفاظت شده زیاد نیست و حیوان مرز نمی شناسد و طبق نظر کارشناسان قطعا این پلنگ از همان مناطق حفاظت شده برای پیدا کردن طعمه یا آب به نقطه دیگری تردد داشته ولی قطعا مسئولیت این موضوع به گردن سازمان محیط زیست است، حال این تعداد تلفات برای طبیعت ما بسیار ناگوار است.

طبق اطلاع و گزارشات رسمی در دوره قبل از مدیریت جاودان خرد با برنامه ریزی و آموزش جوامع محلی توسط فعالان محیط زیست از جمله چهره مشهور این داستان یعنی جواد هادی اصل تلفات پلنگ به حداقل رسیده بود و تنها گزارشی که وجود داشت مانند مرگ پلنگ کوه حاتم و خاییز طبیعی بوده و دخالت انسان در کار نبود.

اما اکنون شاهد هستیم در مدیریت جاودان خرد با ایجاد حواشی نادرست و ترد کردن متخصصانی چون این فعال محیط زیست و نادیده گرفتن جوامع محلی و مقوله مهم آموزش و فرهنگ سازی توسط افراد کاردان به نوعی ترک فعل کرده و ناکارآمدی خود را نشان داده که نتیجه را شاهد بودیم.

اکنون باید نوک پیکان را به سمت نمایندگان برد، وقتی تاکید فراوانی می شود بر عدم دخالت نمایندگان در انتصابات دقیقا به همین معناست!

استان کهگیلویه و بویراحمد که ۴۰درصد از گونه های گیاهی را در خود جای داده و به لطف هنرمندان و فعالین محیط زیست نیز ،مردم و جوامع علمی و ملی از وجود تنوع زیستی و حیات وحش غنی آن مطلع شدند، نیازمند مدیریت درست در این دو حوزه بوده و هست اما طی این مدت در دولت جدید جناب آقای رییسی با دخالت نماینده و اطرافیانش دو سازمان محیط زیست و منابع طبیعی به دست افرادی سپرده شده که نتیجه عملکردشان را در بحث آفات جنگل های بلوط و تلفات حیات وحش و انفعال در مقابل پروژه های عظیمی چون سد تنگ سرخ و سد خرسون۳ که اثرات مخرب بر محیط زیست و منابع طبیعی را دارد شاهد هستیم.

اکنون پس از گذشت یک سال از دوره جدید مدیریت در سازمان های مهمی چون منابع طبیعی و محیط زیست شاهد به تاراج رفتن طبیعت هستیم و آقایان خود را به چند خبر دستگیری شکارچی کبک و چوله خوش کردند اما گزارشات مردمی ، شواهد موجود و سدسازی ها و سکوت مرگبار این دو سازمان از جمله محیط زیست حکایت دیگری دارد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۱
دوستدار محیط زیست
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
با سلام . اولا فرمودید بدون سابقه مدیریتی که باید عرض کنم ایشان آقای جاودان خرد در تمام دوران کارمندیشون در محیط زیست مسئولیت داشت لطفا برید مطالعه کنید و بپرسیدو اینکه تحصیلات ایشا ن محیط زیست است
فرمودید نادیده گرفتن آموزش محض اطلاع ایشون امسال تشویقی از سازمان محیط زیست بخاطر آموزش جوامع محلی درخصوص تعارض حیات وحش با انسانها گرفتند
در مورد سدها: ایشون تنها مدیری بود که درمورد سد خرسون 3 صحبت کردند که ارزیابی زیست محیطی نداره درحالیکه از سال 1387 داره ساخته میشه
در مورد سد تنگ سرخ لطفا مطالعه بفرمائید در زمان چه مدیری مجوزش را سازمان صادر کرده باید بدونید مربوط به مدیر قبلی است

در مورد تصاویر پلنگ اول واقعا براتون متاسفم تصاویر که در طبیعت پوسیده شده اند
پس لطفا صداقت در خبر داشته باشید عصر دنا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
عیب اصلی ایشان‌این است که به افراد ضعیف تازه به دوران رسیده بها نمی دهد
یارو دوکلاس سواد نداره ادعا میکند برای معاونت یا حراست یا ریاست شهرستان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
ایشان کارشان درست است
اگر از قاره آمریکا هم کسی بیاید یک عده منفعت طلب ضعیف چوب مخالفت می زنند.
بویراحمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
از مدیریت تیم روشنفکر و انتخاب مدیران هم کیش انتظاری بیش از این نیست
نوذری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
شما از این ناراحتین که نیرو منصوب دکتر روشنفکر هست هر روز ی موضوعی میکشین وسط مگه اگه جاودان خرد مدیر نبود یکی دیگه بود پلنگ تلف نمیشد مگه ایقدر نیرو دارن بزارن دونه به دونه حیات وحش رسد کنن شما از چیز دیگه ای میسوزین بسوزین
پاسخ ها
بویراحمد
| France |
۰۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
ما از بی عدالتی و بی لیاقتی مدیران استان می سوزیم که اینقدر نیروی نخبه در استان وجود دارد بایست امثال این مدیران منصوب ندای وحدت که به واسطه قومیتی و طایفه گری مدیر شده اند می سوزیم این انقلاب و نظام که زحمات ورنج های زیادی دیده لایق چنین مدیرانی نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
این هم باید عزل شود چون گونه های نادر جانوران دارد از دست می روند و در خطر انقراض اند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
نتیجه ی سهمیه بندی مدیران فارغ از شایستگی و دخالت نمایندگان در کار قوه ی مجریه همین می شور که افرادی که نه توانایی و نه تخصص کافی و نه علم وافی دارند،صرفِ سهمیه ی فلان نماینده بودن یک شبه مدیرکل بی علم و دانایی و توانایی می شود و این ها همه برای استان خسارت محض است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۶
خدا ...استاندار ضعیف و مدیران بی کفایتش که استان را به ویرانه ای کرده اند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
عیب اصلی ایشان‌این است که به افراد ضعیف تازه به دوران رسیده بها نمی دهد
یارو دوکلاس سواد نداره ادعا میکند برای معاونت یا حراست یا ریاست شهرستان
Sp
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
متأسفم برای نماینده شهرستان بویراحمد،دنا و مارگون
Szzzzp
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
واقعاً تا کی مردم این استان باید تاوان بی تدبیری ها و نالایق های این چنین نماینده و مدیرانش را بدهد.........
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
استاندار ضعیف و مدیران بی کفایت استان را به ویرانه ای تبدیل کرده اند
آقای رئیسی گشت ارشاد مدیرانت کجاست؟
فلا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
توراخدا بس‌ کنید دیگه هرخانه ای بیش ازده اسلحه ازانواع مختلف غیرمجاز وجود دارد وقابل کنترل نیست بیا بخش کبگیان یه دونه پرنده توی این بخش بال نمیزنه اصلا وجود ندارد یا مردم نابودشان کرده یا یه نوع پرنده به نام کلاغ پیسه ریشه پرندگان کوچک وبزرگ را کنده این پرنده شده زامبی وکارش فقط مغز خوردن پرندگان است ونسل اکثر پرندگان توسط این پرنده داره پرچیده میشه
فلا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
توراخدا بس‌ کنید دیگه هرخانه ای بیش ازده اسلحه ازانواع مختلف غیرمجاز وجود دارد وقابل کنترل نیست بیا بخش کبگیان یه دونه پرنده توی این بخش بال نمیزنه اصلا وجود ندارد یا مردم نابودشان کرده یا یه نوع پرنده به نام کلاغ پیسه ریشه پرندگان کوچک وبزرگ را کنده این پرنده شده زامبی وکارش فقط مغز خوردن پرندگان است ونسل اکثر پرندگان توسط این پرنده داره پرچیده میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
از لفظ دکتر استفاده شده برای نماینده؛لطفا"سند مدرک تحصیلی اش را منتشر کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
خدایی هدفی جز تخریب چیزی در این خبر وجود دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یاسوج
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
تا حالا غیر از تخریب و دنبال لقمه بودن چیزی از عصر دنا ندیدم
کارشناس
|
Germany
|
۰۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
جاودان خرد با کمترراز ده سال سابقه کار ازمحیط طبیعی،اداری ومالی،حقوقی،کاراجرایی ومنابع انسانی چه میداند؟
مطلع
|
Germany
|
۰۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
جاودان خرد هیچ اختیاری ندارد وعملا معاون توسعه که نیروی دولت قبل است مستقیما از نماینده دستور میگیرد واجرامیکند .
اگاه
|
Germany
|
۰۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
هرسه معاون محیط زیست اصلاح طلب واز مدیران دولت قبل است.وابشان توان تغییر درراستای تفکر دولت انقلابی راندارد.
همیار
|
Germany
|
۰۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
خدا میداند یکی از کارشناسان مجرب مجموعه مدیر مبشد قویتر بود.مگه هرکه مدرک گرفت مدیر خوبی می تواند باشد.مدیریت ذاتی وتجربی است نه مدرک گرایی وحرفخای گنده زدن وعمل نکردن.
عدالت
|
Germany
|
۰۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
مدیری که یک صفحه برنامه نداشت وتکلیفش نه باخودش ونه با مجموعه روشن نبود ،نتیجش می شود بلاتکلیفی ،خدا ازسر تقصیر بانیانش نگذرد.
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
میگم در زمان جاودان خرد جمعیت روباها زیاد شد پس ایشان مدیر خوبی هست
علی جان
|
Netherlands
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸
کامنت اولی و خود جاودانخرد نوشته از خودش دفاع کرده خخخخخ
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۹
ای کلک، کسی نمیتونه با روباه در بیوفته.
اوسا
|
United States of America
|
۲۳:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
اولا نماینده دخالت ندارد و الکی تهمت نزنید چون جاودان خرد اصلا'طرفدار ایشان نبود دوما ضعف ایشان را به خودش بگویید و دیگران را وسط نکشید حالا در مورد پلنگ به ایشان حمله میکنید چرا مدیریت خوب ایشان را در خصوص افزایش روباه بیان نمیکنید
مطلع
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
با سلام
ایشان با مدیر عامل ....
1-قطعا از سود هنگفتی که نصیب پیمانکار سفارش شده(....) می شود بخشی هم در جیب ...و ...می رود.
2-چرا پیمان برداشت از معدن به مناقصه نرفت و در حالی که تعداد زیادی متناقضی برداشت بودند البته جواب این سوال مشخص است، دیگران اقوام مدیرکل نبودند.
3-از رسانه های محترم به ویژه رسانه مردمی عصر نا عاجزانه تقاضامندیم این موضوع را پیگیری و آقای مدیرکل را وادار به پاسخگویی کند.
با تشکر
مدیر پایگاه لطفا اگر مستنداتی بیشتری جهت پیگیری دارید ارسال کنید
کارخانه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۵
......این پیمان شریک شده است عصر دنای عزیز لطفا به جد پیگیری شود.
مدیر پایگاه لطفا مستندات خود رو جهت پیگیری به شماره ۰۹۳۹۴۲۴۱۲۶۰ ارسال فرمایید.
عدالت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۶
....
عصر دنا اولا کامنت ها را درج کنید
دوما اگر پیگیری نمی کنی برای همکاران خبرنگار بفرستم تا پیگیر شوند
مدیر پایگاه لطفا مستندات خود را از طریق بخش ارتباط با ما ارسال کنید تا پیگیری شود
بادلانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۶
حساب آقایون را به حساب سایر طوایف بویراحمد سفلی نگذارید
دور گذشته با تحریک احساسات مردم آقای روشن...ف..کر را که صرفا بعلت عصبانیت مردم از عملکرد ضعیف و طایف گرایلنه زا ع بود انتخاب کردند درحقیقت روشن فکر روی ایشان را سفیدتر کرد
آقایون لطفا سوابق روشنفکر را بخوانید
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.