کد خبر: ۱۹۸۰۶
تاریخ انتشار:۱۰:۱۵ - ۲۳ اسفند ۱۴۰۱
عصر دنا: رئیس اداره امور آب گچساران گفت: تخریب ساختمان سه طبقه احداث شده غیر مجاز بتنی شهرداری دوگنبدان بر روی کانال هدایت سیلاب مرکز این شهر هم اکنون در حال انجام است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

سید معصوم افضلی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱بیش از ۱۵ هکتار از اراضی حریم و بستر روخانه ها و آبراهه ها و مسیل های این شهرستان پس از اخذ دستور دادستانی گچساران از تصرف سودجویان آزاد شد.

وی بیان کرد:با توجه به گشت زنی تیم های گشت و بازرسی اداره امور آب برای شناسایی متخلفان بهره وری از حریم و بستر رودخانه ها این سودجویان بدون توجه به هشدارها و اخطاریه های کارشناسان به اقدام غیرقانونی خود ادامه دادند.
 افضلی اظهار کرد: تخریب ساختمان سه طبقه احداث شده غیر مجاز بتنی شهرداری دوگنبدان بر روی کانال هدایت سیلاب مرکز این شهر هم اکنون در حال انجام است.

رییس اداره امور آب گچساران تصریح کرد: با هماهنگی به عمل آمده با واحد اجرای احکام حقوقی دادگاه موارد اجرای حکم به شهرداری ابلاغ گردید و بعد جلسات متعدد و عدم اقدام مناسب اجرای حکم باهماهنگی و تاکید ریاست دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و همکاری فرماندهی نیروی انتظامی ، شهرستان شرکت اب منطقه ای (اداره منابع آب گچساران) با انتخاب پیمانکاران تخریب در دو مرحله شروع به تخریب این واحد تجاری به مساحت چهار هزار متر مربع بعد از چندین مرحله اخطار کرده و اعمال قانون شد.

افضلی عنوان کرد: این بنای غیرمجاز بر روی کانال هدایت سیلاب در مرکز شهر دوگنبدان احداث شده بود که هنگام بارندگی مشکلاتی را برای منازل مسکونی و تجاری و ساکنان اطراف و خیابان های مجاور این مجتمع غیر مجاز از جمله آبگرفتگی ایجاد می کرد.


وی گفت: تاکنون ۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای تخریب این بنای غیرقانونی سه طبقه از سوی اداره امور آب هزینه شده است.

رییس اداره امور آب گچساران خاطرنشان کرد:: طبق تبصره ۳ماده ۲قانون توزیع عادلانه آب ایجاد هرنوع اعیانی و حفاری و دخل و تصرف در بستر و حریم رودخانه ها و انهار طبیعی و کانالهای عمومی و مسیل ها و...ممنوع است مگر با اجازه وزارت نیرو. عملیات ساختمان سه طبقه احداث شده غیر مجاز بتنی شهرداری دوگنبدان در سال‌های ۸۶تا۹۲ توسط شهرداری و با مشارکت بخش خصوصی و مجوز ساخت شهرداری دوگنبدان و بدون اخذ استعلامات قانونی حریم و بستر کانالهای هدایت سیلاب درون شهر از اداره منابع آب شهرستان ساخته شده بود.

افضلی بیان کرد: بررسی‌های انجام شده در سیلاب های قبل و اخیر شهرستان نشان می دهد در این نقطه سابقه آبگرفتگی و ورود سیلاب به منازل مسکونی مردم و خیابان های اطراف وجود داشته که موجب خسارت مالی فراوانی به شهروندان دوگنبدانی شده است.

وی افزود: جا دارد از تلاش و همکاری رئیس محترم دادگستری، دادستان، نیروهای انتظامی و گروه گشت و بازرسی و واحد حقوقی امور آب گچساران برای آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها قدردانی کرد.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.