تاریخ انتشار:۲۱:۵۸ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۱
فرماندار بویراحمد خطاب به اعضای شورای اسلامی شهریاسوج:
عصر دنا: مهدوی مطلق فرماندار بویراحمد امروز یکشنبه ۳۰بهمن به دعوت اعضای شورای شهر یاسوج در جلسه علنی این شورا که پیرامون مسائل شهری و خصوصا دفترچه عوارض شهرداری برگزار شد، حضور یافت.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

در جلسه امروز شورای شهر یاسوج شهامت مدیرکل دفتر فنی استاندار، بابکان پور مدیرکل دفتر امور شهری و مهندس ملکی از کارشناسان کمیسیون تطبیق فرمانداری نیز حضور داشتند.
در این جلسه موضوعات شهری یاسوج نیز مورد بحث و بررسی نیز قرار گرفت؛ اما محور و دستور کار جلسه دفترچه عوارض شهرداری شهر یاسوج بود که مورد اختلاف اعضای شورا، هیئت تطبیق، و شهرداری بود که در نهایت برای اقدام شهرداری در موعد قانونی برای اعلام عمومی عوارض، موضوع با حضور فرماندار و مدیران کل استانداری توسط اعضای شورا محددا به شور گذاشته شد و در نهایت با لحاظ موارد لازم به تصویب شورا رسید.

بیشتر از اخد عوارض، به سرمایه‌گذاری توجه کنید
در این جلسه مشترک که حدود ۳ساعت به طول انجامید؛ هرکدام از اعضای جلسه خاصه اعضای شورا مواردی را مطرح کردند که عمده آن مسائل و مشکلات مبتلا به در شهر یاسوج بود.
فرماندار بویراحمد در این جلسه ضمن تاکید بر رعایت قانون در همه امور، گفت: ما برای پارلمان محلی مرکز استان احترام قائلیم و احساس ما این هست که اعضای محترم شورا، بدون حب و بغض نسبت به امور شهری تصمیم گیری خواهند کرد.
وی در خصوص دفترچه عوارض گفت: ما قانون و حق دخالت و اظهار نظر نداریم ولی معتقدیم اخذ عوارض یک اصل خدشه ناپذیر هست که باید تنظیم و اجرا گردد ولی از طرف دیگر شورا و شهردار محترم باید بر درآمد پایدار شهر، به امر سرمایه گذاری بیشتر از عوارض توجه نمایند.

بیشتر از اخد عوارض، به سرمایه‌گذاری توجه کنید
دکتر مهدوی در این خصوص گفت: عددی که برای سرمایه گذاری در جدول بودجه شهر یاسوج لحاظ شده است در مقایسه با ظرفیت های سرمایه گذاری بسیار ناچیز هست و باید طرح های پیشنهادی سرمایه گذاری بیشتر و بزرگتری در دستور کار شورا و شهردار قرار گیرد.
همچنین ایشان تاکید داشتند که اختلافات یا اختلاف سلیقه‌های داخلی بین شورا و شهردار نباید در تصمیم گیری‌ها موثر باشد چرا که مردم مستقیما متضرر خواهند شد.

بیشتر از اخد عوارض، به سرمایه‌گذاری توجه کنید
مهندس آشنا رئیس شورای شهر هم از عدم حضور مسئولین در جلسات شورا گلایه کرد و گفت توقع داریم که مسئولان در جلسات شورا حضور پیدا کنند.
در این جلسه آقایان اکبری نایب رئیس، احمدی کیش، دانشی، امیری و عباس نژاد از اعضای شورای شهر نیز به اظهار نظر پیرامون مشکلات اساسی شهر پرداختند.
در پایان این جلسه جمعی از کارگران شهرداری یاسوج با تجمع و حضور در سالن شورای شهر نیز نسبت به عدم دریافت حقوق خود در ۸ماه اخیر اعتراض نمودند که قرار شد طی جلسه ی فوق العاده ای موضوع بررسی شد.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.