کد خبر: ۱۸۴۴۰
تاریخ انتشار:۱۴:۳۱ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۱
عصر دنا: تحلیل‌ها و بازدیدهای میدانی رسانه‌ها نشان از تحقق همه وعده‌های استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش کشاورزی در جریان سفر به شهرستان لنده و دهستان کاکان است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

 

 بعد از آنکه در شهرستان لنده همه تعهدات جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در سفر مقامات ارشد استان عملیاتی شد اینک در منطقه کاکان نیز این وعده‌ها محقق شدند تا بخش کشاورزی در این حوزه سربلند باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تاکنون به مناطق متعددی در این استان رفتند و مشکلات مردم را شنیدند و برای رفع آن‌ها وعده‌هایی دادند.

یکی از دغدغه‌های کلی مردم در این سفرها، تحقق وعده‌هایی است که استاندار و مدیران همراه او می‌دهند تا جایی که اخیر در شورای اداری مطرح شد که متاسفانه برخی از قول‌هایی که عملی نمی‌شوند مردم را به نظام و انقلاب بدبین می‌کند.

در این گزارش دو سفر لنده و کاکان در بخش کشاورزی ارزیابی شده که همه قول و وعده‌های استاندار به مردم از سوی جهاد کشاورزی انجام شده است.

در شهرستان لنده، تسریع در تکمیل پروژه دشت‌بن، تعمیر پمپاژ دشت ابلش و آبرزگه مهمترین درخواست‌های مردم بودند.

در همین زمینه، سید علی معتمدی‌پور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سفر مسئولان ارشد استان قول‌های به مردم شهرستان لنده داده بودیم که بیش از ١٢٠ متر کانال آبیاری اراضی کشاورزی با اعتبار ۱۲۵ میلیون تومان بود که ۹۰ درصد کار اکنون انجام شده است.

وی با بیان اینکه پمپ‌های پروژه دشت آبلش و آبرزگه تعمیر شده‌اند تصریح کرد: قنوات مونه، مال‌آخوند، کتج و شیتاب نیز تامین اعتبار شد.

معتمدی‌پور ادامه داد: تمام قول‌های ریز و درشتی که در سفر استاندار به لنده داده بودیم عملی شدند.

در سفر به کاکان نیز درخواست اصلی مردم از استاندار و نماینده مردم در مجلس، لایه‌روبی جداول، کانال‌ها و ترمیم سرآب‌های کشاورزان بود که با شواهد موجود در این وعده نیز جهاد کشاورزی سربلند شد.

در همین زمینه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه خود و همکارانش در کنار کشاورزان و تولیدکنندگان هستند، گفت: دقایقی بعد از اتمام سفر کاری به کاکان، تحقق این وعده استاندار در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد قرار گرفت و با یک کار جهادی و با همکاری تیپ ۴۸ فتح و اداره‌کل راهداری، میزان ۶ کیلومتر از جداول و کانال‌های انتقال آب اراضی کشاورزی دهستان کاکان لایه‌روبی شد‌.

معتمدی‌پور افزود: کانال‌های انتقال آب و جداول کشاورزی روستاهای حمزه‌خانی، حسین‌خانی، عباسعلی‌خانی و دهنوی کاکان لایه‌روبی و تحویل کشاورزان شد.

متولی ارشد بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد رویکرد اصلی این سازمان را گسترش آبیاری‌های نوین دانست و یادآور شد: در این چند سال و با هدف بهره‌وری اصولی از آب، یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی مناطق کاکان به آبیاری‌های تحت فشار مجهز شدند.

وی تصریح کرد: موضوع دیگری که در سفر مقامات ارشد استان به کاکان از سوی مردم مطرح شد، اختلافات و تداخل اراضی کشاورزی و منابع ملی بود که با دستور استاندار، این موضوعات پیگیری و انجام شد.

حمید محمدزاده، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد نیز در زمینه سفر مسئولان قوه مجریه و مقننه به منطقه کاکان گفت: با لایه‌روبی از ۶ کیلومتر کانال کشاورزی، آبیاری ۱۵۰ هکتار اراضی گندم آبی با سهولت بیشتر و صرفه‌جویی در مصرف آب انجام خواهد شد.

وی، شروع به کار احداث استخر آبی چاه روستاهای حمزه خانی، منصورخانی و غضنفرخانی و همچنین تامین اعتبار جدول آبی روستای زردخونی را از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی در منطقه کاکان برشمرد.

محمدزاده با اشاره به حمایت‌های متولی ارشد بخش کشاورزی استان ادامه داد: در  ۴۰ هکتار از اراضی شیبدار تل خالی کاکان باغات بادام احداث شده است.

وی همچنین از تامین نهاده‌های دامی از جمله جو، ذرت، کنسانتره و سبوس و همچنین کود شیمایی کشاورزان کاکانی خبر داد.

مدیر جهاد کشاورزی بویراحمد از سردار حکمتیان، فرمانده تیپ ۴۸ فتح برای همکاری و حمایت از بخش کشاورزی در زمینه‌های لجستیکی قدردانی کرد.

با این توضیحات همه وعده‌های استاندار و نماینده‌گان مردم در مجلس در دو منطقه لنده و کاکان و در بخش کشاورزی عملیاتی و محقق شد که نشان از هماهنگی بالا و پای کار بودن مدیریت ارشد کشاورزی با تیم اجرایی استان است.

انتهای پیام/

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.