کد خبر: ۱۸۴۳۴
تاریخ انتشار:۱۲:۳۶ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۱
عصر دنا: رئیس سازمان بسیج رسانه کشور از تشکیل جبهه مقاومت رسانه‌ای در برابر استکبار با هدف نمایش واقعیت‌ها و جلوگیری از پیاده‌سازی نقشه شوم دشمنان خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

عباس محمدیان در جمع اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش رسانه‌ها در تبیین مکتب امام خمینی(ره) اظهار داشت: امروز در شرایطی زندگی می‌کنیم که نقش رسانه‌ها در عصر دیجیتال و فناوری اطلاعات بسیار مهم بوده و رسانه‌های تراز انقلاب می‌توانند در این میان نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در شرایط امروز از جبهه رسانه انقلاب گلایه کرده است، افزود: امروز ما در جنگ رسانه‌ای قرار گرفتیم و گلایه رهبر انقلاب در این زمینه وظیفه ما را سنگین‌تر کرده است.

وی تصریح کرد: رسانه‌ای که در تراز انقلاب قرار دارد در واقع تبیین کننده مکتب امام روح‌الله است پس باید با همت و جهاد تبیین به ندای نائب بر حق امام زمان(عج) گوش داده و این مسیر را طی کنیم.

محمدیان با اشاره به وظیفه جبهه رسانه‌ای انقلاب، خاطرنشان کرد: قدرت تکنولوژی دشمن و شبیخون‌ها و هجمه‌های فرهنگی آنها سبب شده که به دستور رهبر انقلاب باید در جهاد تبیین در برابر این هجمه‌ها ایستادگی کنیم از سوی دیگر نباید تک‌بعدی حرکت کرده و باید بصورت آفندی عمل کنیم.

وی اضافه کرد: امروز رسانه‌ها مهمترین رکن جهاد تبیین هستند. رسانه‌ها، خبرنگاران و فعالان مجازی باید با یک قدرت واحد عمل کرده و در برابر جنگ تحریف دشمن، میدان‌داری کنیم.

محمدیان با بیان اینکه در فضای رسانه‌ای امروز باید روش‌مان را تغییر داده و آفندی عمل کنیم، بیان کرد: آفند ما زمانی مؤثر می‌شود که با قدرت علم و دانش روز حرکت کنیم.

وی عنوان کرد: در دنیای امروز نباید اجازه دهیم واقعیت‌ها، تاریخ انقلاب و دوران جنگ توسط دشمنان تحریف شوند و ضمن افشاگری و آگاه‌سازی باید به تبیین مکتب امام نیز بپردازیم.

محمدیان با اشاره به خصوصیات و ویژگی‌های رسانه تراز انقلاب، ابراز کرد: رسانه تراز انقلاب و تمدن‌ساز که ترسیم کننده مکتب امام است باید دارای صداقت، صراحت و صلابت بوده و بر اساس منش‌ها و ظرفیت‌ها باشد.

وی بیان کرد: تلاش رهبر انقلاب همیشه این بود که نباید ظلم را پذیرفت و مظلوم را رها کرد، رسانه‌ها باید ظالم را رسوا کرده و به داد مظلوم برسند، باید مزدوران، منافقان و مواجب‌بگیران داخلی را از خواب غفلت بیدار کنیم و اجازه ندهیم مکتب امام روح‌الله تحریف شود، باید جبهه مقاومت رسانه‌ای در برابر استکبار را پی‌ریزی کنیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تصریح کرد: تشکیل جبهه مقاومت رسانه‌ای می‌تواند واقعیت‌ها را نمایش دهد و اجازه پیاده‌سازی نقشه‌های شوم را به دشمنان ندهد.

وی گفت: مکتب امام(ره) ذخیره معرفتی، ذخیره ایدئولوژیک نظم و ظرفیت مهم جنگ نرم در مقابل دشمن است.

محمدیان با اشاره به هفت اصل از اصول مهم امام(ره) که رهبر انقلاب در بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام(ره) آنها را بیان کردند، گفت: اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی، اعتقاد به وعده الهی و بی‌اعتمادی به قدرت‌های مستکبران، اعتقاد به اراده و نیروی مردم، حمایت از محرومین و مخالفت با خوی کاخ نشینی، مخالفت صریح با جبهه قلدران و مستکبران، اعتقاد به استقلال ملی و تکیه بر وحدت ملی را باید سرلوحه کار خود قرار داده و به دقت به آنها عمل کنیم.

وی بیان کرد: انقلاب ما به شهدا و ائمه و راه روش ائمه گِره خورده است، ما رسانه‌ها صاحبان اندیشه و تفکر هستیم و نقش ما بسیار تأثیرگذار است پس نباید به هرقیمتی اجازه دهیم دین اسلام تحریف شود.

محمدیان با اشاره به پیروزی در این مسیر، خاطرنشان کرد: ما رسانه‌ها باید بروز بوده و سلاح فرهنگی خود را نیز بروز رسانی کنیم و بادقت بیشتری آن را دنبال کنیم و با رهنمودهای ولی زمان و نائب بر حقش در این مسیر پیروز هستیم.

منبع: تسنیم
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.