کد خبر: ۱۸۰۷۵
تاریخ انتشار:۱۹:۰۱ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱
عصر دنا: رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری داری گچساران گفت: پارسال ۳۹۵ کیلو گرم زغال و هیزم قاچاق در گچساران کشف شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

مجید نظری با بیان اینکه پارسال ۹۰ پرونده تخلف در عرصه منابع طبیعیِ این شهرستان تشکیل شد گفت: این پرونده ها در زمینه تخریب و تصرف عدوانی اراضی ملی، قطع و آتش زدن درختان و چرای دام مازاد بوده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران با اشاره به اینکه ۱۴ نفر متخلف پارسال در زمینه قطع درختان جنگلی در این شهرستان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند، تصریح کرد: متخلفان به قطع هزار و ۱۵۷ اصله درخت، درختچه و سرشاخه اقدام کرده بودند.
نظری عنوان کرد: در زمینه قاچاق محصولات جنگلی ۵ فقره پرونده در این شهرستان سال گذشته تشکیل شد که متخلفان به قاچاق ۳۹۵ کیلوگرم زغال و هیزم اقدام کرده بودند.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران اضافه کرد: در این مدت بیش از ۴۸ پرونده تخریب و تصرف در گچساران تشکیل شد، متخلفات اقدام به تصرف بیش از یک میلیون و ۳۳ هزارو ۹۸۴ متر مربع اراضی ملی کرده بودند.
وی گفت: اراضی ملی که به منظور انجام کارهای کشاورزی و یا ساخت و سازهای غیرمجاز تصرف می شود، از سوی نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی شناسایی شده و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی ارسال می شود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران خاطرنشان کرد: افرادی که قصد خرید زمین به ویژه اراضی بدون سند رسمی را در این شهرستان دارند باید قبل از خرید به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران مراجعه و از ملی نبودن اراضی مطمئن شوند.
نظری بیان داشت: پارسال ۲۳ پرونده تخلف چرای دام مازاد در عرصه منابع طبیعی گچساران تشکیل و برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است.
وی با اشاره به اینکه در این زمینه چهار هزار و ۹۵ رأس دام از منطقه خارج شد، افزود: با سودجویان از عرصه های منابع طبیعی و اراضی ملی به صورت قانونی برخورد می شود.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.