کد خبر: ۱۷۹۶۶
تاریخ انتشار:۲۲:۲۶ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۱
عصر دنا: استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: سپاه برای محرومیت زدایی، توسعه و پیشرفت استان پا به پای دولت جهادگرانه وارد عمل می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

سید علی احمدزاده در جلسه قرارگاه سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سپاه فتح استان با تعامل و اراده قوی با دستگاه‌های اجرایی استان یک مجموعه انقلابی و جهادی به عنوان بسیج سازندگی را شکل داده و وارد عمل می‌شوند.

وی عنوان کرد: برنامه ریزی‌ها برای پروژه‌های زیرساختی، عمرانی و اقتصادی در یک فرصت و بازه زمانی 2 ساله طراحی شده تا کارها شتاب گیرند و تحرک و تحول در پروژه‌های استان ایجاد شود.

احمدزاده بیان کرد: به دلیل صعب العبور، سخت گذر، دور افتاده و پراکندگی مناطق مختلف استان، هزینه‌ها برای خدمات رسانی به مردم چهار برابر است که در این رابطه نیازمند مشارکت و حضور جدی سپاه را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه مجوز حضور سپاه در پروژه‌ها گرفته شده و سپاه وارد عرصه می‌شود، ادامه داد: برای سرعت بخشیدن و تحرک در پروژه‌های استان و برای کاستن زمان و فرصت برای کار، واگذاری پروژه‌ها با ترک تشریفات فرآیند مناقصه انجام می‌شود.

احمدزاده بیان کرد: پروژه‌هایی که نیاز ضروری مردم و اولویت خدمات رسانی باشند و برای تکمیل آنها نیاز به سرعت عمل بالایی است به سپاه استان واگذاری می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: استان ما علاوه بر کوهستانی سخت گذر بودن، استانی بلاخیز است که با زلزله، سیل، آتش سوزی، خشک سالی ها سالانه خسارات فراوان و سنگینی را متحمل می شود و کماکان نیازمند حضور فعال و مشارکت جدی سپاه برای توسعه و آبادانی آن هستیم.

احمدزاده حضور سپاه استان را در سال های اخیر در بخش‌های مختلف راه سازی، آبرسانی، برق و گاز رسانی، طرح‌های تولیدی و اشتغال زا و محرومیت زدایی، حضور در زلزله سی سخت و کرونا، معیشت محرومین و بسیاری از طرح ها حمایتی در استان را موثر دانست و گفت: برای محرومیت زدایی و توسعه استان مشارکت جدی برادران سپاه در همه عرصه‌ها ضرورتی جدی است.

وی بیان کرد: از زحمات پیمانکاران تشکر می‌کنیم اما عده‌ای از آن ها دنبال کار جهادی نیستند و برخی پروژه‌ها و طرح‌ها سالیان سال طول می‌کشد و مشکلاتی را در پی داشته است.

وی با بیان اینکه، یکهزار و 300 میلیارد تومان در خزانه استان و در حساب دستگاه های اجرایی وجود دارد تاکید کرد: برای جذب اعتبارات اسناد خزانه و تملک دارایی سه ماه فرصت داریم اما هنوز برخی دستگاه‌ها اعتبار جذب نکرده‌اند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برای بکار گیری، جذب و جلوگیری از برگشت این اعتبارات باید به سرعت پیشرفت و تکمیل طرح‌ها و پروژه‌ها پرداخته شود و باید بخشی از کارها را سپاه به دست بگیرد تا با انگیزه‌ای که در جنگ و جهاد داشتند عمل کنند.

وی ابراز داشت: پروژه های زیادی در استان داریم که در دست پیمانکاران است و به ثمر رسیدن آنها نیازمند تلاش جدی آنها را دارد و البته برخی از پروژه‌ها به پیمانکارانی واگذار شده که توان کار، تخصص و اهلیت آن را ندارد و چنانچه با این شرایط ادامه دهند خلع ید خواهند شد.

احمدزاده یادآور شد: طرح های مهم گازرسانی به سیلاب و کلوار و مورزرد زیلایی در سال جاری انجام می‌شود و باید به پیمانکاران قدر و توانمند واگذار شود

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.