کد خبر: ۱۷۸۶۵
تاریخ انتشار:۱۴:۴۵ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۱
عصر دنا: با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد کارگاه مهارت آموزی با هدف ترویج، توسعه و تقویت فرهنگ کار، تولید، کارآفرینی در مدرسه فرهنگیان متوسطه اول پسرانه شهرستان بویراحمد افتتاح شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

محمد جمالی در این آیین ، هدف از اجرای این طرح را آماده سازی دانش آموزان پایه متوسطه اول جهت مهارت آموزی دانست وگفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش وپرورش هر دانش آموز باید حداقل یک مهارت را یاد بگیرد.

جمالی به اهمیت این طرح اشاره کرد وگفت: در راستای اجرای فعالیت‌های مدیریت و راهبری، طرح مهارت‌آموزی دانش‌آموزان دوره اول متوسطه بر مبنای حوزه تربیت و یادگیری کار و فناوری ، فرهنگ و هنر و فعالیت تربیت مربی مهارتی برای تحقق سند تحول بنیادین و عملیاتی کردن بسته تحول‌آفرین "هر دانش‌آموز یک مهارت" ویژه دوره اول متوسطه اجرا می شود.
وی گفت: این کارگاه مهارت آموزی با مبلغ 151 میلیون ریال جهت مهارت آموزی دانش آموزان متوسطه اول تجهیز شده است.
جمالی با بیان اینکه این کارگاه با چهار میز فلزی ، چوب ، الکترونیک و کارگاه کامیپوتر تجهیز شده است گفت: همه دانش آموزان پسر آموزش وپرورش پرورش شهرستان بویراحمد می‌توانند از این کارگاه استفاده کنند.
معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان افزود: در حال حاضر چهار مدرسه فرهنگیان متوسطه اول پسرانه ،عفت دخترانه متوسطه اول ، مدرسه توحیدی پسرانه و حجاب دخترانه متوسطه اول جهت استفاده دانش آموزان تجهیز شده اند.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به اهمیت مهارت آموزی اشاره کرد وگفت: ترویج، توسعه و تقویت فرهنگ کار، تولید، کارآفرینی و مهارت‌آموزی، کمک به هدایت تحصیلی آگاهانه دانش آموزان، کیفیت‌بخشی به آموزش دروس کار، فناوری، فرهنگ و هنر و ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دبیران از اهداف کیفی اجرای طرح هر دانش آموز یک مهارت است.
جمالی افزود: کسب حداقل یک مهارت توسط دانش‌آموز تا پایان دوره تحصیلی، آموزش همه دانش آموزان پایه هفتم، آموزش ۱۰۰ درصدی دبیران مجری آموزش‌های مهارتی و تجهیز کامل مراکز مهارتی نیز از جمله اهداف کمی این طرح است.


معاون آموزش متوسطه اداره آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد نیز در این آیین گفت: طرح «هر دانش‌آموز، یک مهارت» در راستای آشنایی دانش‌آموزان با علم و فناوری در این شهرستان ویژه دوره متوسطه اول اجرا می شود.
حمید لقمانی با اینکه مدرسه به عنوان خانه دوم کانون تربیت و تحول در جامعه است گفت: مهارت‌آموزی و توانمندسازی دانش آموزان راهکاری مطلوب برای اشتغال زایی و بازارکار خواهدبود.

برچسب ها: محمد جمالی
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.