کد خبر: ۱۷۵۶۸
تاریخ انتشار:۱۱:۳۵ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۰
عصر دنا: سرپرست حفاظت محیط زیست گفت: با مشارکت ۶ گروه از تشکل های زیست محیطی طرح ملی مسیر سبز ایران پاک در استان شروع شده است و تا پایان فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

اسلام جاودان خرد روز شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: در راستای پاکسازی محورهای مواصلاتی شهری و روستایی از زباله و پسماند، ابلاغی از طرف معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به استان ها ،همزمان با سراسر کشور این طرح در کهگیلویه و بویراحمد با حضور تشکل های زیست محیطی اجرا شد.

وی افزود: اجرای این طرح در تمامی شهرستانهای استان تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

جاودان خرد تاکید کرد: این طرح بصورت نمادین در شهرستان بویراحمد و کهگیلویه شروع شد و مابقی شهرستان ها با همکاری تشکل های زیست محیطی و دستگاه های اجرایی تا پایان فروردین ماه  این طرح ملی را ادامه خواهند داد.

سرپرست حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: نباید ما با حضور یک روزه در طبیعت زباله و پسماند خود را رها کنیم با این تفکر که افراد دیگری وظیفه پاکسازی طبیعت را برعهده دارند .

وی با اشاره به اینکه طبیعت متعلق به همه است گفت: امروز و در راستای اجرای این طرح ما هم در این اقدام ارزشمند شرکت کرده تا از نابودی و تخریب امانت نسل های آتی جلوگیری کنیم. 

جاودان خرد ادامه داد: برنامه های این چنینی مردم محور است و هدف از برگزاری آن اشاعه فرهنگ زیست محیطی و حس مسئولیت پذیری بیشتر در بین مردم است.

وی ابراز داشت: پیام این برنامه این است که بگوید طبیعت متعلق به همه است و هر کس آن را آلوده کند باید خود آن را تمیز و پاکیزه کند.

سرپرست حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: حضور اعضا و مسئولین تشکل ها در اینگونه برنامه ها در جهت فرهنگ سازی بویژه در حوزه محیط زیست بسیار تاثیرگذار است.

طرح ملی «مسیر سبز- ایران پاک» در راستای اجرای طرح های پاکسازی طبیعت، به ویژه حاشیه محورهای مواصلاتی شهری، روستایی و مناطق تفرجی و طبیعی، از سوی معاون رییس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای اجرا به کلیه استانداران ابلاغ شده است.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.
عملکرد «مهدی روشنفکر» نماینده مردم بویراحمد و دنا را چگونه‌ ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
پر بحث ترین