کد خبر: ۱۷۵۶۳
تاریخ انتشار:۱۹:۰۲ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۰
عصر دنا: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای ایجاد اشتغال در استان از هیچ فرصتی دریغ نخواهد شد و دنبال ایجاد صنایع بزرگ هستیم تا مشکلات اشتغال به صورت ریشه ای رفع شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

 

سید علی احمدزاده روز جمعه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: با مشارکت سپاه فتح روستا به روستا اشتغال ایجاد خواهیم کرد تا مشکل اشتغال رفع شود.

وی افزود: امیداست اقدامات و تلاش‌ها به جایی برسد که جوانی بیکار نباشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه روستا به روستا و نقطه به نقطه از مناطق استان بازدید می‌ شود و به قول‌ها و وعده ها پایبند هستیم.

احمدزاده تاکید کرد: کهگیلویه و بویراحمد جز استان‌های امن و سبز در مسائل امنیتی است و مشکل امنیتی در استان وجود ندارد.

وی ادامه داد: چندین هزار میلیارد تسهیلات سرمایه‌گذاری که در اختیار استان است که به افراد سرمایه‌گذاری که دنبال ایجاد اشتغال و تولید هستند داده خواهد شد که برای شناخت از پیشینه این سرمایه‌گذاران نیازمند استفاده از ظرفیت سربازان گمنام است.

وی گفت: ریاست جمهوری در ۹ مهر به استان سفر کرد به همین جهت زمان کافی نبود تا تمام نیاز استان مطالبه شود.

وی بیان کرد: سفر رئیس جمهور مصوبات خوبی داشت و ۲۲ هزار میلیارد تومان ارزی و ریالی برای استان مصوب شد.

عمده مصوبات ارزی در خصوص پتروشیمی و صنعت نفت، توسعه میادین و اکتشافات نفتی بوده است که اشتغال و تولید مناسبی ایجاد خواهد شد، ضمن اینکه در حوزه راه روستایی، کشاورزی، اشتغال و سایر بخش‌ها تسهیلاتی به استان اختصاص داده شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پس از سفر دولت بازدید از مناطق محروم استان در برنامه قرار داده شد و به سیلاب وکلوار محروم رفتیم در این سفر هم قول‌هایی به مردم دادیم که بخشی از آن عملیاتی شدند.

احمدزاده عنوان کرد: کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به زیلایی، رفع مشکل اینترنت و برطرف شدن آلودگی آب آشامیدنی از جمله کارهایی بود که انجام شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به منطقه مورزرد زیلایی، گفت: این منطقه جاده دسترسی مناسب ندارد اگر فردی بیمار شود یا بچه‌ای به دنیا بیاید مردم با رنج و سختی فراوانی مواجه می‌شوند.

احمدزاده تاکید کرد: ۳۰ میلیارد تومان از محل سفر به مورزرد اختصاص داده شد ضمن اینکه به همه مناطق زیلایی گازرسانی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در روزهای گذشته دیداری با وزیر نفت داشتیم و در خصوص گازرسانی به مورزرد رایزنی شد، سرانه گازرسانی برای هر خانوار ۴۵ میلیون تومان است که برای مناطق سیلاب و کلوار و مورزرد از وزیر دستور گرفتیم که در سال ۱۴۰۱ عملیات گازرسانی آغاز می‌شود.

احمدزاده بیان کرد: ۶۳ روستا در مناطق مختلف قلعه رئیسی تا زمستان ۱۴۰۱ از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

عنوان کرد: برای آسفالت راه‌های روستایی اعتباراتی اختصاص داده شد، همچنین ۷۰۰ میلیارد تومان مازاد بر اعتبارات سفر دولت به استان اختصاص داده شد که از این اعتبارات برای تحول در گازرسانی استفاده خواهیم کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دولت نگاه ویژه‌ای به توسعه کهگیلویه و بویراحمد دارد بنابراین همه جهادی پای کار باشند تا بتوانیم در شاخص‌هایی از جمله راه روستایی، آب آشامیدنی، گاز رسانی و اشتغال تحول ایجاد کنیم.

وی ابراز داشت: به جاده درجه یک باشت_ پل بریم_ قلعه رئیسی_ دیشموک و باغملک اعتبار اختصاص داده می‌شود.

احمدزاده بیان کرد: به جاده جاورده_ دم عباس هم اعتبارات اختصاص داده شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سفر به بهمئی و توجه به خواسته‌های مردم این مناطق، تاکید کرد: به قول‌هایی که به مردم در سیلاب و کلوار، مور زرد، پوله، سادات چاهن و سایر مناطقی عمل می شود.

وی با بیان اینکه نه تنها روستاها و  مناطق محروم بلکه برای شهرهای استان هم رایزنی شده، گفت: در دیدار با وزیر نفت خواستار اختصاص اعتبار به پل‌های سوم و چهارم یاسوج، کمربندی پر خطر یاسوج، حاشیه رودخانه بشار، لیکک و ورودی شهرها بودیم  که با بخشی موافقت شد و برخی‌های  درخواست‌ها در حال بررسی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در کنار توسعه حوزه عمرانی به بخش اقتصادی توجه شده است.

احمدزاده گفت: پس از پنج سال سهمیه احداث مرغداری به استان داده شد و آمادگی ارائه تسهیلات به متقاضیان احداث مرغ گوشتی و تخم‌گذار، همچنین کشتارگاه وجود دارد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.