کد خبر: ۱۷۲۱۶
تاریخ انتشار:۱۰:۱۳ - ۱۲ تير ۱۴۰۰
عصر دنا: میزان روز‌های آلوده در شهرستان گچساران افزایش سه برابری داشته است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
سرپرست اداره هواشناسی گچساران گفت: در سه ماهه نخست امسال ۱۸ روز هوای آلوده دارای ریزگرد و غبار در گچساران به ثبت رسیده است که این تعداد روز آلوده نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش سه برابری داشته است.
امید حسینی با بیان اینکه امسال در فروردین ۱۳ روز و خرداد ۵ روز هوای آلوده و دارای ریزگرد در شهرستان گچساران ثبت شد، افزود: این در حالی است که در سال گذشته در فروردین ماه یک روز و اردیبهشت ۵ روز دارای گرد و غبار و ریز گرد بوده است.

وی از افزایش سه درجه ایی دما در سه ماهه نخست امسال در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: در فروردین ماه امسال حداکثر دما در گچساران ۳۷.۲ در اردیبهشت ماه ۴۴ و در خرداد ماه ۴۵.۸ بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل امسال ۳ درجه افزایش داشته است.
سرپرست اداره هواشناسی شهرستان گچساران به میزان بارندگی‌ها در این شهرستان هم اشاره کرد و ادامه داد: میزان بارندگی سال زراعی ۹۹ – ۱۴۰۰ در گچساران ۷ و ۴۸۷ میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ و ۸۶ میلی متر کاهش داشته است.
 
حسینی با بیان اینکه میانگین بارندگی بلند مدت در گچساران ۳ و ۴۳۱ میلیمتر بوده است، گفت: با توجه به کاهش میزان بارندگی‌های در سال‌های زراعی اخیر این شهرستان در وضعیت خشکسالی متوسط تا شدید است.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.