کد خبر: ۱۷۱۹۳
تاریخ انتشار:۱۴:۳۶ - ۰۷ تير ۱۴۰۰
دادستان یاسوج:
عصر دنا: دادستان عمومی و انقلاب یاسوج با تشریح برخی تخلفات انجام شده در شهرداری‌ها و ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: درباره چند شورای شهر استان، پرونده هایی را مربوط به تخلفات قراردادها و برخی مسایل تشکیل داده ایم که از این میانحسابرسی دو شورای شهر استان نسبتا انجام شد و پرونده آنها در حال رسیدگی است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

" سیدعلی ملک حسینی " در گفت و گو با ایلنا از یاسوج گفت: تعدادی افراد در ارتباط با این پرونده ها بازداشت شدند و با قرار وثیقه تا اتمام تحقیقات آزاد هستند.

این مقام قضایی در پاسخ به این سئوال که پرونده قضایی شورای شهر یاسوج به کجا انجامید؟ ادامه داد: در رابطه با شورای شهر یاسوج نیز پرونده‌هایی در مراجع نظارتی، سازمان بازرسی و سایر دستگاه‌های نظارتی مطرح و در حال پیگیری بوده که به محض اینکه به ما اعلام جُرم شود رسیدگی می شوند.

ملک حسینی افزود: پرونده های خرد و جزئی نیز داشته ایم که اغلب آنها رسیدگی شده و به دادگاه ارسال شده اند اما آنچه که مهم است پیشگیری بوده که در این راستا اقدامات ارزشمندی شروع شده است.

دادستان یاسوج با اشاره به وظایف کمیسیون ماده 38 معاملات شهرداری، خاطرنشان کرد: از طریق کمیسیون ماده ۳۸ معاملات شهرداری که مربوط به آیین نامه معاملات شهرداری است، از ظرفیت ماده سه قانون ارتقای سلامت استفاده شده و شهرداری را مُکلف کردند که در سامانه شفافیت قراردادها و معاملات خود را ثبت کنند .

ملک حسینی افزود: اقدامات دستگاه قضایی در کمیسیون ماده ۱۰۰ مربوط به ساخت و ساز شهرداری ها با قدرت ادامه خواهد یافت.

وی درباره مبارزه با فساد اداری در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد هم ادامه داد: یک پرونده به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان، یک پرونده مربوط به حوزه آب و فاضلاب به مبلغ ۱۳ میلیارد تومان و پرونده مربوط به توزیع آرد به مبلغ چهار میلیارد تومان در حال رسیدگی هستند.

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج گفت: در حوزه کارشناسان برخی ادارات برای مقابله با فساد برخوردهایی داشته ایم، احکامی صادر شده و پس از قطعیت از سوی رئیس کل دادگستری استان اعلام می شوند.

ملک حسینی افزود: با برخی از کارکنان متخلف ادارات برخوردهایی صورت گرفت و احکامی نیز در این خصوص صادر شد.

وی با بیان اینکه در زمینه پرونده باند متخلف شبکه توزیع آرد کیفر خواست صادر شده و در رابطه با امور اراضی استان حکم بدوی صادر، احکام جزای نقدی، حبس و انفصال دائم و موقت از خدمت برای افراد مختلف هم صادر شده است، یادآورشد: پس از قطعیت، از سوی رئیس کل دادگستری استان اعلام می شود.

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج گفت: در مورد برخی ادارات پرونده هایی در دادسرا داریم که در حال تحقیقات محرمانه قرار دارند و البته عده ای با قرار بازداشت هم اکنون در زندان بوده و افرادی هم با قرار تامین مناسب کفالت یا وثیقه تا تکمیل تحقیقات آزاد هستند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.