کد خبر: ۱۷۰۷۶
تاریخ انتشار:۰۸:۱۶ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
عصر دنا: بزرگترین کارگاه تولیدی و آموزشی صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج افتتاح شد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی این استان در نراسن افتتاح این کارگاه تولیدی گفت: با توجه به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در کشور پایلوت صنایع دستی است راه اندازی چنین کارگاه‌های کمک بزرگی به تولید صنایع دستی در این استان می‌کند.
مجید صفایی با بیان اینکه این گارگاه آموزشی تولیدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده است، افزود: در این کارگاه علاوه بر تولید صنایع دستی به هنر دوستان در زمینه‌های مختلف صنایع دستی آموزش‌های لازم نیز ارائه می‌شود.
صفایی میزان سرمایه گذاری تولیدی این کارگاه تولیدی را بیش از ۵ میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: برای تکمیل این کارگاه تولیدی و راه اندازی صنایع پایین دست آن از جمله کارگاه ریسندگی به ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی با بیان اینکه در این کارگاه تولیدی و آموزشی گبه، جاجیم، قالی، گلیم و گیوه سنتی تولید می‌شود ادامه داد: قرار است با راه اندازی خط تولید جدید، شال و روسری سنتی نیز در آن تولید شود.
صفایی ظرفیت فعلی اشتغال این کارگاه آموزشی و تولیدی را ۵۰ نفر مستقیم و ۳۰ نفر غیر مستقیم اعلام کرد و گفت: با توسعه این کارگاه و ایجاد کارگاه‌های پایین دست ظرفیت اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در این واحد تولیدی به بیش از ۱۰۰ نفر افزایش می‌باید.
مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد به بازار فروش و عرضه تولیدات این کارگاه تولیدی هم اشاره کرد و افزود: علاوه بر فروش تولیدات صنایع دستی این کارگاه در بازار استان و استان‌های همجوار به کشور‌های حوزه خلیج فارس و آلمان نیز صادر می‌شود.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.