کد خبر: ۱۶۶۵۹
تاریخ انتشار:۲۱:۱۷ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
عصر دنا: افزایش بی‌سابقه بستری‌های کرونایی در پی عادی‌انگاری مردم، کادر درمان بیمارستان دهدشت را خسته و دچار فرسودگی کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
همزمان با خیز چهارم کرونا و افزایش چند برابری بستری‌های کرونایی حال بیمارستان‌ها هم رو به وخامت رفت.

بیمارستان امام خمینی دهدشت که طی همه سال‌ها سه شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده را پوشش می‌داد در شرایط بحرانی کرونا افزون بر ظرفیت پذیرش دارد وپاسخگوی نیاز نیست.

طی روز‌های اخیر موارد بستری به گونه‌ای بی‌سابقه در این بیمارستان افزایش یافته و به گفته متولیان بهداشت و درمان در صورت تداوم وضع موجود فاجعه تمام عیار دور از انتظار نخواهد بود.

با وجود اختصاص همه بخش‌ها و نیز اورژانس به بیماران کرونایی همچنان کمبود تخت برای پذیرش بیماران جدید وجود دارد، این بیمارستان حالا به بیمارستان کرونایی تبدیل شده است.

کادر درمان که از زمان ورود ویروس در خط مقدم تا پای جان برای سلامت جامعه تلاش کردند حالا در موج چهارم در حالی به ادامه نبرد با بیماری کشنده مشغول هستند که عادی‌انگاری از سوی مردم خستگی آن‌ها را مضاعف کرده است.

در چنین شرایطی اگر روند تصاعدی مبتلایان کاهش پیدا نکند سیستم و نظام سلامت در کهگیلویه را دچار چالش می‌کند.

در گفت‌وگوی میدانی با چند تن از کادر درمان بیمارستان امام خمینی دهدشت شرایط کاری و توصیه مدافعان سلامت خطاب به مردم آورده شده است.
 
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.