کد خبر: ۱۶۶۲۶
تاریخ انتشار:۰۸:۲۴ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۰
عصر دنا: مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با سراسر کشور نام نویسی از داوطلبان شرکت در آزمون ورودی دبیرستان های نمونه دولتی در این استان آغاز شد و تا ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ نیز ادامه دارد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

هادی زارع پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمامی دانش آموزان پایه نهم سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ کهگیلویه و بویراحمد مجاز به نام نویسی در این آزمون هستند.

وی افزود: ملاک شرکت در این آزمون کسب حداقل معدل کتبی ۱۷ در ارزشیابی پایانی نوبت دوم (معدل نمرات خردادماه ۱۴۰۰ بدون اعمال نمرات تکوینی) است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هر داوطلب می ‌تواند در برگ تقاضای نام نویسی فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی فیزیک و ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.

زارع پور عنوان کرد: دفترچه راهنمای ‌نام نویسی و شرکت در این آزمون از سوی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در اختیار داوطلبان قرار می‌ گیرد.

وی ابراز داشت: مشخصات و ظرفیت پذیرش هر رشته در دبیرستان های نمونه دولتی کهگیلویه و بویراحمد هنگام ‌نام نویسی برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: این آزمون ساعت ۹ صبح جمعه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۰ به‌ طور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

زارع پور اظهار داشت: داوطلبان این آزمون باید به ۱۰۰ سؤال در مدت ۱۲۰ دقیقه پاسخ دهند و سؤالات نیز از کتاب های درسی آموزش قرآن و پیام های آسمانی، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی (جغرافیا، تاریخ و مدنی)، زبان انگلیسی، علوم تجربی و ریاضی پایه نهم سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ طرح می شود.

وی افزود: پذیرش دانش‌ آموزان در دبیرستان های نمونه دولتی بر اساس میانگین نمره کل آزمون ورودی و معدل کتبی ارزشیابی پایانی نوبت دوم پایه نهم به نسبت مساوی (۵۰ درصد نمره آزمون ورودی و ۵۰ درصد معدل کتبی ارزشیابی پایانی نوبت دوم) خواهد بود.

زارع پور بیان کرد: شرط محاسبه ۵۰ درصد معدل کتبی برای پذیرش دانش آموزان در دبیرستان های نمونه دولتی داشتن حداقل معدل کتبی ۱۷ ارزشیابی پایانی نوبت دوم (معدل نمرات خردادماه ۱۴۰۰ پایه نهم بدون اعمال نمرات تکوینی) در سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ است.

وی عنوان کرد: مبلغ نام نویسی برای شرکت در این آزمون ۳۰۰ هزار ریال بوده و بجز آن دریافت هرگونه وجه از داوطلبان با هر عنوان ممنوع است.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.