تاریخ انتشار:۰۹:۵۴ - ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
عصر دنا: داوطلبان انتخابات شورا‌های روستا‌ها تا پایان امروز برای نام نویسی فرصت دارند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

مدیرکل انتخابات استانداری این استان گفت: داوطلبان انتخابات شورا‌های روستا‌ها تنها تا پایان امروز ۲۲ فروردین برای ثبت نام فرصت دارند و با توجه به شیوع کرونا، ترجیحا از روش‌های غیرحضوری ثبت نام کنند.

فتاح محمدی با بیان اینکه اگر تعداد داوطلبان ثبت نامی در یک روستا به حدنصاب نرسد، انتخابات شورای اسلامی در آن روستا برگزار نمی‌شود و در نتیجه روستا چهارسال آینده بدون شورا می‌ماند، از افراد توانمند، به ویژه جوانان و زنان درخواست کرد از این فرصت برای حضور در شورا‌ها و آبادانی روستا‌ها استفاده کنند.


محمدی بیان کرد: ثبت نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره­ شورا‌های اسلامی روستا و تیره‌های عشایری از ساعت هشت صبح روز دوشنبه مورخ ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز شده و تا ساعت ۱۸:۰۰ روز یکشنبه مورخ ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ (به مدت هفت روز) ادامه خواهد یافت.

مدیر کل سیاسی و انتخاباتی استانداری گفت: تا ساعت ۱۴ دیروز ۲۱ فروردین ماه ۲ هزار و ۳۲۴ داوطلب ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷ درصد بانوان و ۹۳ درصد را آقایان تشکیل داده اند..

آقای محمدی افزود: مهلت ثبت نام تا ساعت ۱۸، روز ۲۲ فروردین ماه است، اما کسانی که در حال ثبت نام هستند تا ساعت ۲۴،  روز ۲۲ فروردین ماه ثبت نام آنها انجام می شود.

وی با بیان اینکه شهرستان بویراحمد به دلیل اینکه بیشترین روستا و جمعیت را دارد، افراد بیشتری ثبت نام کرده اند، گفت: شهرستان چرام، لنده، باشت، دنا، مارگون در رده های بعدی کمترین ثبت نام کنندگان هستند.

داوطلبان می­ توانند برای نام نویسی از چهار روش اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه داوطلبان عضویت در شورا‌ها می‌توانند از چهار طریق اقدام به نام نویسی کنند، تصریح کرد: ثبت نام داوطلبان از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت­ نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) و ثبت نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) انجام می‌شود.


محمدی ادامه داد: همچنین ثبت نام داوطلبان انتخابات شورا‌های اسلامی روستا و عشایر از طریق دفاتر پیشخوان دولت در شهر‌ها و روستا‌ها و دریافت رسید چاپی ممهور به مُهر آن دفتر و همچنین پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره (v.Keshvar) و ثبت­ نام از طریق مراجعه حضوری به بخشداری (از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) و دریافت رسید ثبت­ نام انجام خواهد شد.
انتخابات شورا‌های اسلامی روستا‌ها همزمان با انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.