کد خبر: ۱۶۵۲۵
تاریخ انتشار:۰۹:۰۸ - ۱۸ فروردين ۱۴۰۰
عصر دنا: مسئول فنی ستاد بازسازی زلزله شهرستان دنا گفت: تا به امروز تمامی مالکین خسارت دیده از زلزله وام بلاعوض خود را دریافت کرده اند ومستأجرین هم از هفته آینده وام بلاعوض خود را دریافت خواهند کرد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

ستاد بازسازی زلزله شهر سی‌سخت به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به زلزله زدگان شهرستان دنا و شهر سی‌سخت هستند.

جهانفکر مسئول فنی ستاد زلزله شهرستان دنا در گفت‌وگو با فارس گفت: اعضای ستاد بازسازی زلزله شهرستان دنا ۲روز پس از زلزله ۲۹ بهمن ۹۹ تا به امروز به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمت به زلزله زدگان شهرستان دنا هستند.

جهانفکر گفت: این ستاد تا کنون توانسته تعداد ۱۷۱۱ پرونده تعمیراتی که تعداد ۹۰۵ پرونده مربوط به شهری، تعداد۱۴۵۶ پرونده احداثی  را تشکیل دهد و بیش از ۸۰۰ پرونده را به بانک معرفی نماید که تا به امروز تمامی مالکان حادثه دیده وام بلا عوض خود را دریافت کرده اند و مستأجرین هم در هفته آینده وام بلا عوض به حسابشان واریز خواهد شد.

مسئول فنی ستاد بازسازی شهرستان دنا اظهار داشت: در بحث زلزله تا به امروز بیش از ۳۲۰ پروانه ساخت از سوی شهرداری شهر سی‌سخت صادر گردیده که ستاد بازسازی زلزله به کسانی که پروانه ساخت دریافت کرده اند تا کنون تسهیلاتی از قبیل آجر به نرخ دولتی به صورت کارت اعتباری، آرماتور به نرخ دولتی، ساختمان‌های احداث شهری تعداد ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان، داده شده است و کلیه آوار برداری ها و تسطیح زمین جهت احداث هم به صورت رایگان توسط بنیاد مسکن انجام می گیرد و هیچ گونه هزینه ای از کسی دریافت نمی‌شود.

جهانفکر تصریح کرد: مبلغ وام در نظر گرفته شده برای مالکان احداثی ۱۰۰ میلیون تومان وام؛ ۳۵میلیون بلاعوض، ۳۰میلیون معیشتی و ۲۰ میلیون تومان بلاعوض اسکان(کمک اجاره بهاء) در نظر گرفته شده است و ساختمان های تعمیراتی بستگی به نوع خسارت از ۳۰ میلیون وام و ۱۵ میلیون بلاعوض شروع می شود تا به پایین و مستأجرین هم وام ۳۰ میلیون تومانی و بلاعوض ۱۵ میلیون تومانی دریافت خواهند کرد تا ۱۰ میلیون تومان وام و ۵ میلیون بلاعوض دریافت خواهند کرد.

جهانفکر گفت:کلیه مالکان و کسانی که پرونده آنها تشکیل شده و به بانک معرفی شده‌اند نسبت به روند ساخت و ساز خیلی بی تفاوت هستند و پیگیر کارهای مربوط به احداث ساختمان خود نیستند.

 

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.