کد خبر: ۱۶۴۶۶
تاریخ انتشار:۱۴:۰۵ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰
عصر دنا: امام جمعه دیشموک گفت: بیش از ۵ سال آب مردم مشکل دارد ولی عزمی از مسئولین برای حل این معضل دیده نمی‌شود که انتظار است این مشکل جز اولویت ها در بودجه های استان باشد تا این مشکل حل شود.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند با بیان اینکه از طرف مقام معظم رهبری شعار سال ۱۴۰۰ تولید؛ پشتیبانى‌ها و مانع‌زدایى‌ها نام‌گذاری شده است اظهار کرد: مخاطب مقام معظم رهبری همه مردم ایران بو‌یژه مسؤولان و دستگاه‌ها هستند که هر کدام به فراخور ماموریت خود در این پیام به طور خلاصه این است که تولید ملى و بومى، نشانگر سلامت اقتصاد جامعه است.

وی در ادامه افزود: وقتى اقتصاد جامعه سالم باشد، پدیده‌هاى ناهنجارى، چون فقر، بیکارى، معضلات اجتماعى تا حد زیادى کاهش خواهد یافت و نبض جامعه بهتر خواهد زد و از سوى دیگر در شرایط جنگ اقتصادى که دشمن تمام توان خود را بر تضعیف اقتصاد ایران قرار داده و با انواع عملیات ترکیبى در صدد است از تنگه تشدید مشکلات اقتصادى مردم انقلابى را در برابر انقلاب و نظام اسلامى قرار دهد؛ نسخه علاج، حتماً همین «تولید ملى» است به همین جهت است که امام خامنه‌اى «رونق تولید و جهش تولید» را نشان انقلابى‌گرى مى‌داند و آن‌را یک جهاد انقلابى بر مى‌شمارد.

خطیب نماز جمعه شهر دیشموک گفت: بسیارى از عقب‌ماندگى‌هاى اقتصادى به تفکر سیاسى دولتمردان و مسؤولان در قواى مختلف برمى‌گردد وقتى مسؤولى راهبرد اصلى‌اش نگاه شیفته‌ای به غرب و اروپاست و اروپا را در سه کشور خلاصه مى‌کند و نگاه به شرق را در اولویت‌هاى بعدى خود قرار مى‌دهد و آنگاه که مبادلات اقتصادى با همسایگان یک اولویت درجه چندم مى‌شود، طبیعى است بازارهاى محصولات ایرانى از دست مى‌رود و در کشورى مانند سوریه که ایران نقش اصلى را در آزادى سرزمین‌هاى او دارد سرشار از کالاهاى ترکیه‌اى مى‌شود که بیشترین نقش‌ها را در مشکلات این کشور داشته است اینجاست که چرخ تولید داخلى نمى‌چرخد و تولید از رونق مى‌افتد لذا همه مسئولان با برنامه ریزی و طرح قوانین جدید و به روز و اتحاد می‌توانند خیلی از موانع و مشکلات سر راه تولید کنندگان را بر دارند و به جهش تولید کمک کنند.

راوند عنوان کرد: در هفته گذشته سند همکارى‌هاى ایران و چین امضا شد. این گامى بلند براى گشایش روابط با شرق است در این میان آنچه جالب است اظهار ناراحتى همزمان آمریکا و رژیم غاصب و ارتجاع منطقه و سلطنت‌طلبان و غربزدگان است.

وی با اشاره به نکته مهم در این میان جیغ بنفش سران استکبار و صهیونیسم است که با انواع اظهار نظر‌ها از امضاى این سند ابراز نگرانى مى‌کنند بیان داشت: اپوزیسیون مزدور غرب نگران استقلال ایران شده‌اند و برخى غربزدگان داخلى نیز که چشم بر همه بدعهدى‌ها و استعمارگرى غربى‌ها بسته‌اند از وابستگى ایران به چین اظهار ناراحتى کرده‌اند و همه این مواضع هماهنگ و پرحجم حکایت از این دارد که ایران اسلامى در راستاى گسترش نگاه به شرق براى استفاده از ظرفیت‌هاى کشورهاى قدرتمند جهان و تعاملات اقتصادى و فرهنگى و سیاسى با این اقدام گام بلندى را برداشته است.

امام جمعه دیشموک گفت: گامى که باید با کشورهاى دیگرى، چون روسیه، هند و کشور‌های همسایه برداشته شود اینک با پایان یافتن فشار حداکثرى آمریکا و هم‌پیمانانش و شکست حداکثرى آن‌ها فرصت مناسبى است تا دنیایى که برخلاف نگاه غرب‌باوران محدود به آمریکا و سه کشور استعمارگر اروپایى نیست ایران اسلامی دنبال ارتقای روابط با چین و سایر کشور‌ها با در نظر گرفتن منافع خود یا همان مذاکره برد برد هست و با چین هم رابطه دوستانه دارد و حمایت‌های چین در دوران تحریم را فراموش نمیکند

امام جمعه دیشموک متذکر شد: نکته دیگر که خواست مردم است و از مسئولان آبفای استان درخواست دارم مساله آب شرب شهر دیشموک است که مردم تحت فشار هستند و نبود آب شرب و سختی‌ها و مشقت‌های مردم برای بدست آوردن آب شرب باعث نارضایتی‌هایی در این زمینه است بیش از ۵ سال آب مردم مشکل دارد، ولی عزمی از مسئولین برای حل این معضل دیده نمی‌شود که انتظار است این مشکل جز اولویت‌ها در بودجه‌های استان باشد تا این مشکل حل شود.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.