کد خبر: ۱۶۳۱۶
تاریخ انتشار:۰۹:۵۱ - ۲۷ اسفند ۱۳۹۹
عصر دنا: مدیرکل سیاسی و انتخاباتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای جلوگری از تجمع شعبات اخذ رای در استان 10درصد افزایش خواهد یافت.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
فتاح محمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم اکنون فرآیند و مراحل آموزش برای فرمانداران، بخشداران و اعضای هیات اجرایی بر انتخابات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه مرحله‌ای و به تناسب روند انتخابات آموزش‌های لازم را انتقال خواهیم داد، افزود: در نشست توجهی فرمانداران، بخشداران و اعضای هیات اجرایی جنوب استان ضمن اینکه مباحث کلی مطرح شد بیشتر مسائل تعیین صلاحیت افراد مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل سیاسی و انتخاباتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: ساعت ۱۸ بعد از ظهر امروز پایان ساعت رسمی ثبت نام از داوطلبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر است که امیدواریم داوطلبان مسیر‌هایی که مشخص شده برابر آن مسیر‌های ثبت نام که بیشتر غیرحضوری بوده تا زمان مقرر نام نویسی کنند.

محمدی ادامه داد: تاکنون ۵۰۷ نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد داوطلب ششمین دوره شورای اسلامی شهر در دست اقدام است که از این تعداد ۴۵۸ نفر از این افراد نام نویسی آن‌ها ثبت نهایی شده است.

وی ابراز کرد: در یاسوج ۱۴۸ نفر و در شهر سیسخت ۱۶ نفر داوطلب ششمین دوره شورای اسلامی شهر ثبت نام کرده اند.

مدیرکل سیاسی و انتخاباتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نشست توجهی امروز گفت: بعد از اتمام ثبت نام از داوطلبان هیات‌های اجرایی استعلام مراجع چهارگانه را انجام خواهند داد که مراجع بعد از وصول ۱۰ روز فرصت دارند که به صلاحیت این افراد رسیدگی کنند و بعد از آن نتیجه را به هیات اجرایی ابلاغ می‌کنند.

محمدی اذعان کرد: هیات اجرایی ۱۴ روز زمان دارد که این موضوعات رسیدگی کند و طبق ماده ۳۰ الی ۳۳ قانون تشکیلات شورای اسلامی شهر و روستا صلاحیت این افراد طبق قانون بررسی شود و بعد از اینکه به اتمام رسید کل پرونده را با اظهار نظر به هیات نظارت شورای نگهبان و شورای اسلامی ارسال کنند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان ۱۴ روز فرصت دارد که مجددا به پرونده‌ها رسیدگی کند و به هیات اجرایی اعلام کند اگر اعضای نظارت در این ۱۴ روز اظهار نظری درباره داوطلبان نداشته باشند رای و نظر هیات اجرایی قطعی خواهد بود.

مدیرکل سیاسی و انتخاباتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: هیات اجرایی ۳ روز زمان داردند که اسامی افرادی که احراز هویت شده و تایید صلاحیت شده اسامی این افراد منتشر و به اطلاع عمومی مردم برسد.

محمدی تصریح کرد: هیات اجرایی باید در اولین فرصت تشکیل جلسه دهد و محل، تعداد شعب و اعضای شعب را مشخص کنند تا در زمان مقرر ۲۸ خرداد سال آینده بتوان انتخابات را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: در این راستا تاکید می‌شود که اعضای نظارت و هیات اجرایی بر انتخابات حرمت و کرامت افراد را رعایت کنند.

مدیرکل سیاسی و انتخاباتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: با تبادل نظری که با وزرات کشور و ستاد برگزاری انتخابات شد و با توجه به شیوع کرونا به منوظر جلوگیری از تجمع ۱۰ درصد شعبات اخذ رای افزایش خواهند یافت.

محمدی ادامه داد:با توجه به اینکه در شهرستان‌های گچساران و باشت ۳ انتخاب حساس از جمله انتخابات میاندوره مجلس، شورای اسلامی شهر و روستا و رسیاست جمهوری برگزار می‌شود تاکید شده که به هر میزانی صلاح و نیاز است که بتواند در تهسل اخذ رای کمک کار باشد مشخص شود و در اولین فرصت به وزارت کشور ابلاغ شود.

وی عنوان کرد: در شهر‌های دیگر استان یک افزایش نسبی شعبات اخذ رای خواهیم داشت.

این مسوول ابراز کرد: همه هیات‌های اجرایی در استان و شهرستان‌های باشت و گچساران تعیین شده اند.

محمدی در ادامه ابراز کرد: باتوجه به اینکه شهرستان‌های گچساران و باشت اکنون نماینده ندارند یکی از حوزه‌های انتخابابیه نزدیک به شهرستان به عنوان نماینده شهرستان مشخص می‌شود که نماینده بهبهان ضمن مسوولیتدر حوزه انتخابیه خود مسوولیت نماینده شهرستان گچساران و باشت برای شورا‌ها را برعهده دارد.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.