کد خبر: ۱۶۲۶۸
تاریخ انتشار:۰۸:۰۲ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
عصر دنا: عضو فراکسیون روحانیت مجلس گفت: عضویت در FATF زمینه را برای سیطره استکبا ر بر امور داخلی کشور به ویژه در مسائل اقتصادی فراهم می‌آورد و نه تنها باعث گشایش نخواهد شد بلکه شرایط را سخت‌تر نیز خواهد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: عضویت در FATF لکه ننگی بر تارک سیاسی کشور خواهد بود و نباید اجازه داد چنین چیزی محقق شود.

وی افزود: عضویت ما در FATF باعث سیطره استکبار و در رأس آن آمریکا بر امور داخلی کشور به ویژه در امور اقتصادی خواهد شد و عضویت ما در این کنوانسیون‌ها نه تنها گشایشی ایجاد نخواهد کرد بلکه شرایط ما را بیش از پیش سخت‌تر می‌کند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: FATF به نام شفافیت به دنبال سلطه بر امور اقتصادی کشورهای مختلف به ویژه کشورهای مستقل است و سعی دارد تا ضمن گسترش سلطه و سیطره خود کشورهای آزادی‌خواه را از این طریق تحت کنترل خود قرار دهد.

نیک‌بین خاطرنشان کرد: سردمداران FATF حامی اصلی گروه‌های اصلی تروریستی هستند پس در نتیجه می‌توان دریافت که هدف اصلی FATF مبارزه با تروریسم نیست بلکه به نام مبارزه با تروریسم به دنبال کنترل کشورهای آزادی‌خواه است.

وی افزود: ما بیش از ۴۲ سال با تحریم مقابله و کشورمان را در این شرایط اداره کردیم؛ اگرچه تحریم سختی‌هایی برای ما ایجاد کرد اما باید بدانیم عضویت ما در FATFباعث گشایش اقتصادی برای ما نخواهد شد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: باید بدانیم که عضویت در FATF نه تنها گشایشی نخواهد داشت بلکه سفره ما را کوچک‌تر و عرصه را بر ما تنگ‌تر خواهد کرد و ما بیش از پیش در فشار و مضیقه قرار خواهیم گرفت.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.