کد خبر: ۱۵۷۹۸
تاریخ انتشار:۰۸:۱۷ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
رشید یزدانی
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
عصر دنا- رشید یزدانی: یکی از دلایلی که استان کهگیلویه و بویراحمد گرفتار موج سنگین بحران‌های متفاوت و همیشگی می‌شود را باید درمدیریت غیر تخصصی بحران این استان دید.

در این زمان آتش سوزی و همچنین حجم عظیم تصادفات روزمره‌ی منجر به فوت، متأسفانه وجه‌ی خسارت بار دیگری از ناکارامدی را دیدیم و می‌بینیم.

حقیقت این است که معاون محترم استانداری استان در صحبتهایش دردی را با مردم در میان گذاشت، که موجب اندوه و نگرانی بسیاراست. ایشان وقتی که بعد از مدت‌ها توانسته اند به مدیر کل بحران استان برای آتش سوزی زنگ بزنند، ایشان گفته است، “ولشکنید آتش خودبخود خاموش می‌شود”.

مدیریت بحران عملی تخصصی، شامل مطالعه‌ی علت‌ها و ریشه‌های بحران زا، پیشگیری بحران، مدیریت بحران وترمیم و بازسازی است.
متأسفانه هیچ یک از این مشخصه‌ها را ما در قامت مدیر کل فعلی بحران استان نمی‌بینیم.

به جاست که اگر مقامات استان دنبال شایسته سالاری نیستند و می‌خواهند حتماً پست و مقامی به کسی از سینه چاکان جناحی یا انتخاباتی خود بدهند، حداقل کمی تقوی و انصاف به خرج دهند و حق الناس را لحاظ کنند و پست‌هایی که با جان و مال مردم سر و کار دارد را به بی صلاحیت‌ها ندهند.

متأسفانه مدیریت غیر تخصصی، سیاسی و غیر مرتبط با بحران هرروز وضعییت در استان محروم ما بحرانی‌تر میکند و با انفعال عملی به از بین بردن منابع و فرصتها، و به هدر دادن همه‌ی امید‌ها و توانمندی‌های استان مشغولاست.

از قدیم الایام گفته اند، ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است و جلوی ضرر را هر کجا بگیریم، منفعت است. انشالله که هنوز، وجدان بیداری باشد و دل به حال این استان بسوزاند.

رشید یزدانی
برچسب ها: رشید یزدانی
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.