کد خبر: ۱۵۷۷۹
تاریخ انتشار:۰۷:۴۳ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
عصر دنا: تنها در یک قلم در سال‌های اخیر به چشم خود دیدیم که علاوه بر گزینش غلط مدیران استان به صورت فامیلی و منطقه‌ای معاونت‌ها هم دستخوش چنین بدعتی شد
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

به گزارش عصر دنا، همان گونه که از تریبون‌های مختلف و در آمارهای رنگ وارنگ همیشه گفته می‌شود استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های با ظرفیت‌ بالای طبیعی و خدادادی است اما با داشتن همه انی ظرفیت‌ها و استعدادها که نیروی انسانی مستعد را به آن اضافه کنیم باز هم یکی از محروم‌ترین استان‌های کشور است.

شاید یکی از دلیل محرومیت‌ها در این استان به موضوع مدیریت‌ها برمی گردد که تاکنون شایسته ‌سالاری به معنای واقعی کلمه در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود نداشته است.

این عدم شایسته‌ سالاری به یقین تنها مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد نیست و در کل کشور وجود دارد اما با شدت و ضعف که شدت آن در استان کهگیلویه و بویراحمد از حد و مرز گذشته است.

در همه سال‌های پشت سر گذاشته شده و به ویژه در این سال‌های اخیر شاهد گزینش‌های صرفا طایفه‌ای و فامیلی و منطقه‌ای در استان بوده‌ایم گزینش‌هایی که کمر استان کهگیلویه و بویراحمد را زیر فشار بی‌تدبیری در گماشتن افراد غیر متخصص و گاه غیر متعهد خم کرده است.

گزینش مدیران فامیلی و منطقه‌ای بلایی بر سر استان آورده که تا سال‌های سال زخم آن بر تن استان باقی خواهد ماند و در روند توسعه و حرکت همراه با سایر نقاط کشور اثرگذار خواهد بود و به یقین در کند کردن حرکت این چرخ نقش خواهد داشت.

اما با شیبی که در جهت تغییرات آن هم با تغییر اساسی در گفتمان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم استان در مجلس به وجود آمده همه منتظر برچیدن بدعت‌های 8 سال اخیر در استان خواهند بود بدعتی که اکنون در کل کشور به یک نکته منفی در کارنامه استان تبدیل شده و خودمحوری افراد نام استان را نه به خوبی بر سر زبان‌ها انداخته است.

تنها در یک قلم در سال‌های اخیر به چشم خود دیدیم که علاوه بر گزینش غلط مدیران استان به صورت فامیلی و منطقه‌ای معاونت‌ها هم دستخوش چنین بدعتی شد و برای نمونه معاونت‌های مالی دستگاه‌های ریز و درشت استان به افراد خاص از منطقه خاص سپرده شد که در جای خود جای تحلیل و تفسیر بسیار دارد.

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.