کد خبر: ۱۵۶۷۳
تاریخ انتشار:۰۷:۰۲ - ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹
عصر دنا: کمتر از یک ماه دیگر منتخبین مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی رسماً کار خود را شروع خواهند. انتخاب مسئول دفتر مردمی نمایندگان در حوزه انتخابیه و دفتر آنها در تهران از جمله مواردی است که آنها از همان ابتدا با جدیت و حساسیت بر روی آن اقدام به انتخاب مسئول دفتر می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):

کمتر از یک ماه دیگر منتخبین مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی رسماً کار خود را شروع خواهند. انتخاب مسئول دفتر مردمی نمایندگان در حوزه انتخابیه و دفتر آنها در تهران از جمله مواردی است که آنها از همان ابتدا با جدیت و حساسیت بر روی آن اقدام به انتخاب مسئول دفتر می‌کنند.
از آنجا که برای معرفی مسئول دفتر محدودیت اداری و سازمانی وجود ندارد و هم چنین نفوذ و اعتباری که چنین جایگاهی دارد بسیاری در تلاشند تا با لابی و فشار چنین جایگاهی را بدست بیاورند.
با توجه به نزدیکی شروع به کار مجلس یازدهم شنیده‌ها حکایت از برخی تلاش‌ها و اقدامات برای معرفی مسئولین دفاتر منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی دارد.
غلامرضا تاجگردون برای سومین دوره پیاپی در مجلس حضور خواهد داشت و بعید است تغییر چندانی در ترکیب اعضای دفتر خود در گچساران و تهران دهد. در حال حاضر محمد عزیزی مسئول دفتر وی در تهران است که جوان فعال و پیگیری است و در گچساران حشمت دشتی مدیر دفتر است که البته بیشتر کارها و پیگیری‌ها توسط «حمید تاجگردون» انجام می‌شود.
 سید محمد موحد فرد باسابقه‌ای است و مدیریت و اهمیت جایگاه دفتر نماینده را به خوبی می‌داند. وی در سال‌های آخر نمایندگی خود ترجیح می‌داد دفتر رسمی نداشته باشد و خود با حضور مداوم در منطقه در خانه بزرگ خود در دهدشت به رتق و فتق امورات مردم بپردازد. به نظر می‌رسد در این دوره هم با توجه به فشارهای زیاد و حواشی که ممکن است از پی انتخاب یک فرد پیش آید او قصد راه اندازی دفتر رسمی و معرفی مسئول دفتر در کهگیلویه را نداشته باشد و به مانند گذشته خود پیگیر امور باشد.
البته برخی نیروهای نزدیک به وی همچنان نقش کانال ارتباطی با موحد را خواهند داشت. اما برای دفتر تهران یا همان دفتر نماینده در مجلس که هر نماینده حدود ۳ نفر را می‌تواند معرفی کند گمانه زنی‌هایی در کار است. محتمل‌ترین گزینه‌ها برای این جایگاه؛ «سعید دلباز»، «سعید آباد» و «اسلام ریحان زاده» خواهند بود. و گفته می‌شود که «سید امیر عباس هاشمی» نیز یکی از گزینه‌ها می‌باشد که در دور قبل مسئول دفتر نماینده اهواز در مجلس بود.
در مورد مهدی روشنفکر با توجه به تجربه اول وی گمانه زنی‌ها بیشتر است. گفته می‌شود منوچهر بهمنی رسماً به عنوان رئیس دفتر ارتباطات مردمی روشنفکر انتخاب و با شروع مجلس معرفی خواهد شد. بنابراین به نظر می‌رسد پرونده دفتر روشنفکر در یاسوج بسته شده باشد و حالا گفت و گو و رایزنی ها برای دفتر روشنفکر در تهران در جریان است. برای این جایگاه هنوز کسی معرفی نشده است و با توجه به نوع نگاه روشنفکر و اینکه وی نشان داده است، فهم و درک درستی از مناسبت‌های سیاسی و اجتماعی دارد، به احتمال قوی وی تلاش خواهد کرد این جایگاه را به یک نیروی میانه شبیه به خود و دارای مشروعیت عمومی که از افراطی گری سیاسی به دور بوده باشد، واگذار کند. با این وجود گفته می‌شود یکی از نزدیکان نسبی یا سببی روشنفکر در دفتر حضور خواهد داشت، برای دو نیروی دیگر از برخی گزینه‌ها نام برده می‌شود. بعد از احتمالاتی که از حضور علی کمالی در دفتر یاسوج می‌رفت ولی این اتفاق نیفتاد احتمال حضور علی کمالی در تهران نیز وجود دارد. هم چنین در این‌میان از فردی به نام اسماعیل شریعتی که کارمند شهرداری تهران است نام برده می‌شود.
در چند سال گذشته نیروهای زیادی همچون؛ رضا پارسیان نژاد، هادی ولایتی، کوروش درخشان زاده، علمدار معارفی نژاد و... شبانه و روز با روشنفکر همراه بودند که ممکن است در صورت تمایل و بسته به شرایط کاری خود و موافقت روشنفکر هر کدام نیز شانس حضور در دفترهای مربوط به نماینده را داشته باشند هر چند برخی از این نیروها شانس بالایی برای پذیرش مسئولیت استانی نیز دارند./ کبنا

ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.