کد خبر: ۱۵۶۵۷
تاریخ انتشار:۲۲:۰۳ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
عصر دنا: سگ سانان که در ایران شامل گرگ، روباه، شغال و سگ می‌باشند با داشتن چهار دندان پیش آسیا شناخته می‌شوند.
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
لاشه موجود ناشناخته خرم ناز بویراحمد، یک
به گزارش عصر دنا، از تصاویر کم کیفیت نا واضح لاشه حیوانی که در خرم ناز پیدا شد مشخص است که با توجه به وجود پوزه‌ی کشیده و وجود چهار دندان پیش آسیا، لاشه حتما متعلق به یک سگ سان است.
 
سگ سانان که در ایران شامل گرگ، روباه، شغال و سگ می‌باشند با داشتن چهار دندان پیش آسیا شناخته می‌شوند. احتمال دارد با توجه به فرم دم حیوان، لاشه متعلق به یک روباه باشد (با این حال نمی‌توان در مورد شناسایی دقیق آن نظر داد).
لاشه موجود ناشناخته خرم ناز بویراحمد، یک

گذشته از جوسازی بعضی رسانه‌های داخل استان و دامن زدن به این موضوع، شایسته اداره کل محیط زیست استان و کارشناسان آن نیست که علم کافی را برای شناختن یک سگ سان را نداشته باشند و لازم است قبل از انجام این مصاحبه‌های عجیب، با کارشناسان مطلع این حوزه که خوشبختانه نه در استان کم هستند و نه در کشور، مشورت گرفته شود.

البته خرم ناز همیشه آبستن خبر‌ها و اعلام نظر‌های عجیب و غریب است همانند آنچه که در سال ۹۵ اتفاق افتاد. در آن موقع لاشه پلنگ ماده‌ی آبستن چهار توله پیدا شده بود که یکی از توله‌ها نیز به دنیا آمده بود. سر و دم پلنگ سوخته بود و در آن موقع و در کمال تعجب، مسولان محیط زیست، سخت زایی را علت مرگ پلنگ اعلام کردند.

یاسر فاطمی – دانشجوی دوره‌ی دکترای زیست شناسی
 
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.