کد خبر: ۱۴۹۳۸
تاریخ انتشار:۱۱:۱۸ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۸
عصر دنا: مادری که شجاعانه، صبورانه و هوشمندانه از درد، تبعیض، بی عدالتی، با تمام وجود می‌گوید. تک تک جملات‌ش فریادی برآمده از بی عدالتی‌ست. بی تردید حکمت از زبان ایشان جاری شده است.‌
پایگاه خبری تحلیلی عصردنا (Asrdena.ir):
مادری که شجاعانه، صبورانه و هوشمندانه از درد، تبعیض، بی عدالتی، با تمام وجود می‌گوید. تک تک جملات‌ش فریادی برآمده از بی عدالتی‌ست. بی تردید حکمت از زبان ایشان جاری شده است.‌ای مادر برخود می‌بالم که در هنگامه‌ی پلشتی‌ها و لجن‌زار تجارت‌های انتخاباتی فریب‌کاران تو این چنین بر آنان عاقلانه می‌خروشی. بساط شان را بهم‌می ریزی و صدایِ زندگی و زمانه‌ی محرومین می‌شوی.

‌باهوش است، چون با زبان خود تصویری ظریف، روشن، جامع و دقیق از سیاست و حیله گران می‌دهد.

حر و آزاده است، چون نمی‌گذارد افق حرف هایش برای این کاندید انتخاباتی گچسارانی مصرف داشته باشد.

حرف هایش بلند است و وسعت نظر دارد. ببنید چطور حواس‌ش است که یک دفعه از ایران می‌گوید. برای همه می‌گوید. اما فرودستان، گرسنگان، محرومان بهتر می‌دانند چه می‌گوید.

مسئولان، قدرتمندان، اشراف، حاکمان و فرداستان را خطاب می‌گیرد.، ولی اگر گمان می‌کنید تنها این‌ها خطاب قرار داده شدند اشتباه می‌کنید. هنر این پیرزن در همین بود، حکیمانه سخن می‌گوید. عقلانیت در تاروپود حرف هایش نهفته است. عوام گرایانه و احساسی حرف نمی‌زند. خود مردم را هم خطاب قرار داده است.

مردم، یعنی من و شما، جوان و میانسال و کهنسال را که نقش آفرینان این جامعه ایم. ما را هم نقد کرده است.

می‌گویند روشنفکران از جامعه جلویند و با آثارشان صدای مردم هستند. مثال نقض‌ش این مادر است. آیا این زن ساکن روستای دژسلیمان گچساران همه‌ی این قواعد را بهم نریخته و از این جماعت هزاران کیلومتر جلوتر نیست؟
 
دژسلیمان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران است. این روستا در دهستان لیشتر قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۳۶۱ نفر (۸۵ خانوار) بوده‌است.
ارسال به دوستان
گزارش خطا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
*عصر دنا ، معتقد به آزادی بیان و لزوم نظارت مردم بر عملکرد مسئولان است؛ لذا انتشار حداکثری نظرات کاربران روش ماست. پیشاپیش از تحمل مسئولان امر تشکر می کنیم.
*طبیعی است، نظراتي كه در نگارش آنها، موازین قانونی، شرعی و اخلاقی رعایت نشده باشد، یا به اختلاف افكني‌هاي‌ قومي پرداخته شده باشد منتشر نخواهد شد. خواهشمندیم در هنگام نام بردن از اشخاص به موازین حقوقی و شرعی آن توجه داشته باشید.
*چنانچه با نظری برخورد کردید که در انتشار آن دقت کافی به عمل نیامده، ما را مطلع کنید.
*اگر قصد پاسخ گویی به نظر کاربری را دارید در بالای کادر مخصوص همان نظر، بر روی کلمه پاسخ کلیک کنید.